Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap Fikri

Bahçenizi her türlü tuhaf el işiyle süslemeyi seviyorsanız. Son zamanlarda, orada zaten sahip olduklarınızdan daha fazla ekleyebileceğiniz şeyler olup olmadığını merak ediyorsanız ve tabii ki, birçok harika KENDİN YAP projesi var. Yaratıcı fikirler bahçe dekorasyonu yapmayı seviyorsanız ve daha spesifik olarak, açık havanıza farklı bir görünüm eklemeyi istiyorsanız, bu proje koleksiyonu tam size göredir. Bahçenize çekicilik ve zarafet katabileceğiniz farklı yollar bulduk. Ve elbette pahalıya mal olmayan yollar var.

birevim kredisiz ev

bahçe dekorasyon fikirleri kendin yap, yapması bu cümleyi telaffuz etmek kadar kolay mı? Bahçe dekorasyonu için kendin yap fikirleri hadi aşağıda göz atalım!

Alanlar İnşa Edin

Bahçelerde sıklıkla kullanılan bu dekorasyon fikri, bahçenin bambaşka bir havaya bürünmesine neden olacak oldukça dikkat çekici bir yöntemdir. Klasik taşları veya deniz kabuklarını tercih ederek, bahçede küçük yollar yapmayı düşünebilirsiniz. Oldukça hesaplı bir dekorasyon fikri olarak karşınıza çıkacak bu çalışma sayesinde bahçeyi biraz daha havalı bir hale getirmeniz mümkün bir konu haline gelmiş olacaktır. Özellikle ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken bir bahçe dekorasyonu arayışı içinde bulunuyorsanız, sizi hiç yormayacak ve son derece hesaplı olan bu yöntemde karar kılabilirsiniz.

Kendin Yap Saksılar

Plastik şişelerin kullanım alanı bir hayli geniştir. Bu şişeleri atmak yerine kendin yap işlerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Birbirinden özgün fikirler bu aşamada karşınıza çıkabilirken, bahçeye bugüne kadar görülmemiş bir hava katmanın da yolunu açmış olacaksınız. Plastik şişeleri saksı için uygun bir şekilde kestikten sonra, renklendirme yolunu seçebilir ve bu şekilde oldukça farklı saksılar elde edebilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak saksılara desende çizmeyi tercih edebilirsiniz. Yani her açıdan daha pratik ve hesaplı saksılar elde etmek için bu yöntem oldukça mantıklı olacaktır.

Ahşap Kasalarla Dekorasyon

Ahşap kasalar bahçe dekorasyonu konusunda sıklıkla tercih ediliyor. Bu tarz kasaları atmak yerine bahçede çeşitli alanlar içinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Oldukça şık bir aksesuar olan bu kasaları şekillendirerek hayal gücünüze bağlı olarak dekoratif eşya haline getirebilirsiniz. Saksı, tabure vs. gibi çeşitli ürünleri rahatlıkla ortaya çıkarabileceğiniz bu kasalar, bahçe süslemesinin tamamlanması açısından doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanında hayal gücünüze bağlı olarak bunlardan daha farklı ürünleri de bu sayede ortaya çıkarabilirsiniz. Bu konuda oldukça zengin bir seçeneğinizin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Lastiklerden Ekim Alanı

Kendin yap fikirleri arasında en iddialılardan biri olan lastiklerden ekim alanı yapmak, ilk bakışta ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek bir fikirdir. Eski lastikleri değerlendirmek için tercih edebileceğiniz bu yöntem, bahçeye farklı bir hava vermesi açısından oldukça beğeninizi kazanacaktır. Bu fikri hayata geçirmek için tek yapmanız gereken şey ise, lastikleri hayal gücünüze bağlı olarak boyayarak ekim alanı haline getirmektir. Bitkileriniz için farklı bir ekim alanı olacak bu yöntem sayesinde bahçeye yaratıcı bir soluk getirebilirsiniz.

Lastik Hayvan Dekorasyonları

Tamam, eski lastikleri kullanmak aklınıza daha önce hiç gelmemiş olabilir. Ancak, bu sevimli küçük bahçe hayvanları da dahil olmak üzere birçok bahçe dekorasyonu kendin yap projesi için kullanılabilirler. En sevdiğiniz hayvan hangisi olursa olsun, muhtemelen eski lastiklerden yapabilirsiniz. Papağan ve zürafalardan ayılara ve kaplumbağalara kadar, burada bahçenize veya bahçenize bir kapris ve renk kıvılcımı eklemenize izin verecek kesinlikle bir lastik hayvan var. Bahçe dekorasyon fikirleri arasında en kolay uygulayabileceğiniz ve özellikle çocuklarınız ile birlikte gerçekleştirilebilecek bir proje değil mi?  Ne dersiniz?

Sahte Çiçekler ile Bahçe Dekorasyonu

Sahte çiçekler bahçenize biraz dekor eklemek için mükemmeldir. Herhangi bir hobi veya el sanatları mağazasından sahte ama neredeyse gerçeğe yakın çiçekler satın alabilirsiniz ve oldukça ucuzdur. Kendi çiçeklerinizi yetiştirmenin peşinde değilseniz! Ya da bahçede daha ucuza ve kolay bir açık hava dekoru istiyorsanız, sahte çiçekler ile dekorasyonu yaklaşık bir saat içinde hazırlayabilirsiniz.

Bahçenizde Renk Cümbüşüne Ne Dersiniz?

Arka bahçenizi mülayimlikten ihtişamlı bir hale getirin. Destenizi, verandanızı veya balkonunuzu renkli saksılar ve kuş evlerinin sade bir gösterimiyle giydirin. Saksıların rengini tamamlayan canlı renkli çiçekler seçebilirsiniz. Ucuz kil kapları istediğiniz renk yapmak için akrilik zanaat boyaları veya sprey boya kullanabilirsiniz.

Saksılarınızı takas etmeye ve ön verandanızı çok daha orijinal bir alternatif olan eski patates cipsi tenekeleriyle süslemeye ne dersiniz?

Yeniden Tasarlanmış Tuğla Kitap Süslemeleri

En ilginç bahçe dekorasyonu fikirlerinden biri de Bazı eski tuğlaları harika görünümlü sahte kitaplara dönüştürmektir. Sadece en sevdiğiniz kitap başlıklarını seçin ve tuğlaların üzerine boyayın. Bunlar yürüyüş yaparken veya hatta çiçek bahçesinde ekstra bir dekor için otururken harika görünecekti. En sevdiğiniz okuma yerine biraz renk eklemek için ne harika bir yol!

Bahçe süsleme fikirlerine devam edelim!

Kil Çömlek Deniz Feneri

Deniz fenerlerini her zaman sevdiniz mi? İç ve dış mekan dekor için harika detaylardan biridir.  Kil kapları bahçe için deniz feneri süslemelerine dönüştürme fikrine bayıldınız değil mi?   Sadece boya ve düzenle bahçe dekorasyon fikirleri arasında en pratik uygulayabileceklerinizden biridir.

Küçük Uğurböcekleri fikrine ne dersiniz?

İşte bahçenize biraz stil katmak için başka bir harika uğur böceği fikri. Bazı eski golf toplarını alın ve onları sevimli küçük uğur böceklerine dönüştürün.

Deneyebileceğiniz Diğer Fikirler

Bahçeniz için kendi uygulayabileceğiniz pek çok kendin yap fikri bulunuyor. Özellikle bahçeyi biraz daha renkli bir hale getirmek isterseniz tercihinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz. Renkli çitler oluşturarak bitkileriniz için raf yapmayı düşünebilirsiniz. Gri, yeşil ve maviye boyanmış olan çitler, bahçenin oldukça renkli bir hale gelmesine neden olacaktır. Uygun fiyata satın alabileceğiniz plastik oluklardan alarak 3 parçaya kesebilir ve bunları boyayarak raf olarak kullanabilirsiniz. Rafları çite yerleştirmeli daha sonrasında ise bitkileri saksıların içine almalısınız. Bu nedenle rafların yüzde yüz sağlam olduğundan emin olmanız önemli bir konu olacaktır.

Eğer çocuğunuz bulunuyorsa bahçede iyi bir zaman geçirmesi için sevimli bir kulübe yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için suya dayanıklı malzemeler seçerek, malzemeyi hayal gücünüze bağlı olarak renklendirmeniz yeterli olacaktır. Standart 2.5 metrelik tahtalar bu çalışma için uygundur. Sizde çocuğun zevkine bağlı olarak bir oyun evi yaratmayı uygun görebilirsiniz.

birevim

15 Comments

 • Eşime aracımızın eski lastiklerinden ve evdeki pet şişelerden saksı yapmıştık, gerçekten çok güzel oluyor 🙂

  • Merhaba Muhammed Bey,
   Özellikle bahçe dekorasyonunda uygulanan kendin yap fikirleri çok uygun ve kullanışlı oluyor.

 • Lastikler güzel fikirmiş açıkçası kış lastikleri var eski kullanılmayan, onlardan yapılabilir böyle süslemeler 🙂

 • Bahçe dekorasyonu için çok güzel öneriler vermişsiniz bizde evde fazla kaplardan saksı yapıyorduk boyayıp 🙂

 • Bahçe dekorasyonu için güzel fikirler vermişsiniz, bizde elimizden geldiğince bahçemizden ufak tefek bir şeyler yapıyoruz 🙂

 • Bizde eski lastiklerden masa yapmıştık üzerine bir cam kestirip 🙂

 • Çok güzel kendin yap fikirleri paylaşıyorsunuz, devamlı gelmesini isterim sitenizin sıkı bir takipçisiyim 🙂

 • Güzel fikirler var, bende bir fikir ekleyim kırılan saksıları boyayarak şekillendirmekte çok güzel oluyor

 • Çok güzel öneriler vermişsiniz bizlerde benzeri şeyler yapıyorduk çocukluğumuzda 🙂

 • Güzel kendin yap fikirleri var, sosyal medya da da takip ediyorum bir çok sayfa güzel fikirler öneriyor

Leave a Comment

2 − one =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |