Ahşap Kütük Ev Fiyatları Modelleri

Ahşap kütük evler biraz ekstrem bir ürün grubuna giriyor. Öyle ki fiyatlarından dolayı kalburüstü insanlar diye tabir ettiğimiz küçük bir topluluk bu evlere sahip olabilirler. Doğayla iç içe ve ona zarar vermeyen bu yapılar, birer estetiklik harikasıdır. Bu evler doğada ki malzemelerden daha kaliteli olmalı ama doğaya da aykırı olmamalı. İşte bu sebeple de bu tür evler çok caziptir.

Ahşam Kütük Ev Nasıl Yapılır?

birevim kredisiz ev

Mimari özellikleri ve hızlı montajı ile genelde dağ evleri olarak ya da çiftlik evi şeklinde yapılmaktadır. Montajı çok hızlı olduğu için, kapı, çatı, pencere ve merdiven gibi kısımları önceden fabrikada hazırlanır. Kolon ve kirişler dahil her yeri ahşap olduğu için çok kısa sürede teslim edilir. Belirlenen yerde bu malzemeler bir araya getirilir.

Ahşap Kütük Ev Fiyatları

Kullanılan malzeme boyutu, hacmi ve kalitesi fiyatlara doğrudan etki eder. Ortalama fiyat yapısına örnek vermek gerekirse;

  • 2 odalı 70 m2 bir ev için ortalama 90.000 lira
  • Tek katlı, 3 oda 1 salon 150 m2 için 190.000 lira
  • Çift katlı, 4 oda 1 salon 230 m2 ahşap ev için 380.000 lira civarında fiyat biçilmektedir.

birevim.com adresindeki sistem ile kredi çekmeden, kredi masrafından kurtularak ahşap kütük ev sahibi olabiliriz.

Ahşap Kütük Ev Modelleri

  • Müstakil olacak şekilde çekirdek aile için küçük alanlı
  • Yazlık ev. Tek katlı ya da çift katlı da olabilir.
  • Kamp alanın da küçük kulübe şeklinde,
  • Belediye ya da özel işletmeler için sosyal alanlarda kullanım amaçlı,
  • Yaylalarda kullanılmak üzere dağ evi formatında,

Yukarıda bahsettiğim kullanım amaçlarına göre çeşitli modellerde ahşap kütük evler yapılabilir. İnsanların doğaya tekrar dönebilme arzusu ve sağlıklı bir ortamda hayatlarını idame ettirme istekleri günden güne artmakta olup, ahşap evlere de ilgi bir o kadar artıyor. Şahsi ve aile kullanımı olduğu gibi satın alamayanlar ya da yaptıramayanlar için yapılan ahşap kütük otellerde mevcuttur. İnsanlar biraz olsun şehrin karmaşasından kaçmak için buraları kullanırlar. Ve inanın bu bir günlük kaçamak bile insanı baştan yaratıyor. Elimizden geldiğince doğaya dönmeli ve ona verdiğimiz zarar için adeta özür dilemeliyiz.

birevim

Leave a Comment

four − one =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |