Akordeon Kapı Modelleri

Son yıllarda değişen dekorasyon unsurlarından biri kapılardır. Rengi, deseni, malzemesinin yanı sıra şekil ve model olarak da çok çeşitli kapılar vardır. Evlerimizde kullandığımız standart kapılar, ofis kapıları, kafe, restoran kapıları ve daha birçok çeşitte kapı günümüzde farklı tasarımlarla karşımıza çıkar.

Bunlardan biri akordeon kapılardır. Aslında geçmişi tarih öncesine kadar dayanır. Tarih öncesindeki kullanım alanı dükkan kepengi olan akordeon kapılar, günümüzde evlerde ve iş yerlerinde de kullanılır. Kimi zaman mutfak ve salonu birbirinden ayırmak için kullanılır. Kimi zaman kafelerde bir bölümü ayırmak için kullanılır. Bazı durumlarda büyük olan salonu ikiye bölmek için akordeon kapılardan yararlanabiliriz. Kullanım alanının çok fazla olduğu bu kapı çeşidi, dekorasyon olarak da göze hoş gelen bir tasarıma sahiptir.

birevim kredisiz ev

Çeşitli malzemeden yapılan kapıların en çok dikkat çekenleri ahşap olanlarıdır. Doğal bir malzeme olan ahşap, görünüm olarak da, kullanım olarak da en çok tercih edilen modellerdir. Ahşap dışında, cam ve plastik malzemeden olanlar da bulunur. Cam olan akordeonlar genelde iş yerlerinde kullanılan kapılardır. Plastik malzemeden yapılan akordeon kapıların kapıların kullanım alanları da geniştir.

Akordeon kapılar, her renk ve desende yapılabilir. Kurulumu da son derece kolay olan kapıların kullanımı da rahattır. Her ortamda rahatlıkla kurulumu yapılabilen akordeon kapılar, üzerine uygulanan çeşitli renk ve desenlerle, mobilyalarınıza ve dekorasyonunuza da katkı sağlar.

Fiyat aralıkları değişen akordeon kapılar hakkında bilgi almak için üretimini yapan firmalarla görüşebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız aramalarda da mutlaka müşteri geri dönüşlerini ve yaşanan aksaklıklarda nasıl yardım alabileceğinizi öğrenmenizde yarar vardır.

birevim

6 Comments

  • Akordeon kapılar çok fazla bireyin olduğu evde çok iyi oluyor sürekli kapı aç kapat yapılmasındansa bu tarz daha pratik çözüm sağlıyor.

  • Akordeon kapılar eskiden çok kullanılırdı ancak şu sıralar görmüyorum genelde mutfak kapılarında falan kullanılırdı önceden 🙂

  • Akordeon kapılar ben çocukken çok popülerdi, şimdi hala kullanılıyor mu bilmiyorum ama bence hala işlevi çok yüksek 🙂

    • Merhaba Pınar Hanım,
      Özellikle dar alanlarda kullanılan kapılar çok kurtarıcı oluyor.

  • Akordeon kapılar hala kullanılıyormuymuş ben çocukluğumda görmüştüm en son 🙂

Leave a Comment

sixteen − 15 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |