Aksaray Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Türkiye şartlarında ev sahibi olmak hiç kolay değil! Asgari ücretin azlığının yanı sıra konut fiyatlarının pandemi dönemiyle artması; ev satın almak isteyenleri düşündürüyor. Bu noktada, konut kredisi sayesinde ev sahibi olacağınızı söyleyebiliriz. Ancak, konut kredisi almak için kredi notunuzun yüksek olması şart! Bir başka deyişle, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemelisiniz. Ödemelerde gecikme yaşadığınız takdirde bankaların kara listesine girersiniz. Bunun yanı sıra, icra, haciz ve daha birçok tehlike de sizi bekliyor.

birevim kredisiz ev

Konut kredisi alsanız dahi bu kredi zannettiğiniz kadar avantajlı değil! Her şeyden önce, krediye rağmen satın almak istediğiniz evin tutarının yüzde 20’lik veya 25’lik kısmını peşin olarak ödemeniz gerekiyor. Örneğin, 500 bin TL değerinde bir evin 100 bin veya 125 bin TL’sini peşin ödedikten sonra geri kalanı için konut kredisi kullanmanıza izin veriliyor. Bir başka deyişle, konut kredisi alsanız bile peşinat ödemek zorundasınız. Ayrıca, konut kredisi, size belirli bir faiz oranı dikkate alınarak veriliyor. Güncel tarih itibariyle, en düşük konut kredisi faiz oranının yüzde 1,32 olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada, kredi kullandığınız tutarın çok üzerinde bir miktarı geri ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca, ekspertiz ücreti ve dosya masrafı gibi detayları da siz ödemek zorundasınız.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim Hangi Avantajları Sunuyor?

Konut kredisi almak; yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı dezavantajlar içeriyor. Bu noktada, Birevim sayesinde diğer taksitle ev alma yöntemlerine kıyasla daha avantajlı bir şekilde ev alabilirsiniz. Birevim; insanların birlikte tasarruf yöntemiyle ortak havuzda toplanan para sayesinde sıralı bir şekilde ev sahibi olmasını sağlayan bir organizasyon! Birevim’de konut kredisinde olduğu gibi peşinat ödemeniz zorunlu değil! Yalnızca isteğe bağlı olarak peşinat ödeyebilirsiniz. Ayrıca, vade farkı ve kira yardımı gibi tüketicinin ekonomik açıdan belini büken detaylar yer almıyor.

Birevim’de aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını siz belirlersiniz. Bilhassa serbest tasarruf planı ile hem aylık ödeyeceğiniz taksit tutarına hem de evinizi ne zaman teslim alacağınıza siz karar verirsiniz. Bunun yanı sıra, sıra tespitli tasarruf planı ile aylık ödeyeceğiniz taksit tutarına uygun bir ödeme grubuna katılırsınız. Noter huzurunda yapılan çekilişin ardından evinizi ne zaman teslim alacağınız belirlenir. Evinizi günü geldiği zaman teslim aldıktan sonra ödediğiniz aylık taksit tutarlarında isteğe bağlı olarak artış yapabilirsiniz.

Birevim’e Kimler Katılabilir?

Birevim’e kimler katılabilir sorusunun cevabını birçok kişi merak ediyor. Bu noktada, 18 yaşından büyük olduğunuz takdirde Birevim’e katılabileceğinizi ifade etmeliyiz. Ayrıca, tüzel kişiler de Birevim organizasyonuna dahil olabilirler. Buna ek olarak, Türkiye’nin neresinde yaşadığınızdan bağımsız olarak Birevim’e katılabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz takdirde yaşadığınız şehirden farklı bir şehirde de ev satın alabilirsiniz. Birevim size birçok konuda özgürlük sunuyor.

birevim

Leave a Comment

4 × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |