Antre Nedir?

Evlerin birçok farklı alanı vardır. Bunların hepsine farklı bir kelime olarak belirtilir. Antre’de bunlardan bir tanesidir. Yabancı bir dilden kullanıma geçen bu kelimenin Türkçe karşılığı giriş anlamını taşımaktadır. Evlerin ilk giriş kapısından sonra yer alan evin büyüklüğüne göre boyutları değişebilen alanlara verilen isimdir.

Antre geçildikten sonra eve gelenler diğer odalara ve mekanlara rahatlıkla geçişlerini sağlamaktadır. Antre içerisinde birçok farklı eşya yer alabiliyor. Evden giriş, çıkış yaparken bizim ihtiyaç duyduğumuz eşyalar burada yer alabiliyor. O sebeple buranın düzenlenmesi çok önemlidir. Bir ailenin tüm bireylerinin ortak kullanım alanlarının başında bu giriş kısmı gelmektedir.

birevim kredisiz ev

Ayrıca dışarıdan gelen birisi için de önemlidir. Burası evin diğer kısımları içinde misafirlere fikir vermektedir. Özellikle evin satılması veya kiralanması söz konuysa burası çok önemli bir noktadır. Sizlerde ev alırken veya satarken bu kısma dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz. Evin sıcak hissettirmesi ve insanların ilk etapta beğenmesini sağlamak istiyorsanız antre kısmını en doğru şekilde düzenlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Antre Nasıl Düzenlenmelidir?

Antre’nin rahat bir şekilde kullanılması, eve girişlerde insanların boğulması yerine rahat bir ortamın onların karşılaması önemli detaylar arasında yer almaktadır. Giriş kısımlarında en şok portmanto yer almaktadır. Bu sayede eve gelen birisi ayakkabılarını, üzerinde ki fazlalık eşyalarını, şemsiyesini, çantasını veya anahtarını burada rahatça bırakabilmektedir.

Günümüzde genelde aynalı kapılara sahip portmantolar burada kullanılmaktadır. Günümüzde genellikle ahşap tarz bu kısımlarda sadelikle birlikte tercih edilmektedir. Ayna bu kısmın olmazsa olmazı durumuna gelmiştir. Bunun sebebi alanın hem geniş bir hal almasını sağlamak yani alana derinlik kazandırmak, hem de insanların giriş yaparken ve çıkış yaparken kendilerine dikkat etmelerini sağlamak diyebiliriz.

Antre kısmında kapalı ayakkabılık da sıklıkla kullanılır. Tabi ayakkabılık kapının ön kısmında yer almıyorsa veya yer alacak bir alana sahip değilse burada kullanılmaktadır. Sadece antre girişleri evlerde değil aynı zamanda iş yeri veya binanın genel girişlerinde de olabilmektedir. Bu durumda sizlerin yapması gereken bu alanı doğru şekilde planlamak ve hem kendi tarzınıza hem de eve uygun hale getirmek olacaktır.

birevim

Leave a Comment

eighteen − four =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |