Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri

Tasarımı tamamlayan en önemli şeylerden biri; duvar boyasıdır. Duvar boyasının yanında boyanın rengi de çok önemlidir. Ferah ve iç açıcı odalar oluşturmak için mutlaka aydınlık gösteren boyalar tercih edilmelidir. Bu yazımızda aydınlık gösteren duvar boyası renkleri nelerdir bunları sıralayıp açıklayacağız.

Açık ve parlak renkler, aydınlık görünüm elde etmek isteyen kişiler için uygundur. Aydınlık renk deyince herkesin aklına krem, beyaz ve bu renklerin açık tonları gelmektedir fakat aydınlık gösteren renkler bir sürüdür. Aynı zamanda tek bir renk yerine birkaç renk beraber kullanılıp, daha aydınlık bir görünüm elde edilebilir.

Lületaşı Rengi

birevim kredisiz ev

Neredeyse her evde görebileceğiniz bir renktir. Bu renk evleri hem daha geniş hem de daha ferah göstermektedir. Ayrıca evde bulunan mobilyalar ile uyumlu olan bir boyadır. Açık renkleri seven kişiler, bu renk duvar boyası tercih edebilir.

Mine Rengi

En canlı renklerden biridir ve doğal olarak aydınlık göstermektedir. Aynı zamanda beyaz, turkuaz ve buz beyazı renklerinde mobilyalar seçerek, harika bir uyum elde edebilirsiniz. Soft renkler bu renk ile çok uyumlu olabilmektedir.

Krem ve Gri Tonları

Özellikle gri, son yıllarda popüler olmuş bir renktir. Salonda turkuaz boya ile kullanılmakta ve hoş bir görüntü elde edilmektedir, buna ek olarak komple gri duvar boyası ve turkuaz mobilyalar da tercih edilebilmektedir.

Deniz Kabuğu Rengi

Bu renk boya ile muhteşem dekorasyonlar elde edilebilmektedir. Özellikle bu rengin yanına siyah, lacivert, yeşil, turuncu ve kırmızı renkler seçimeli ve bir ahenk oluşturulmalıdır. Odak noktası bu renk olmalı ve bunun çerçevesinde modern bir tasarım elde edilmelidir. Şık bir görünüm için son yıllarda en çok kullanılan duvar boyası rengi olmuştur. Tüm bunların yanında mavi tonları ve krem rengi tablolar ile çok hoş durmaktadır. Bu rengin yanında mutlaka koyu renk bir ürün bulundurmanız gerekmektedir, aynı zamanda mavi tonlarında bir halı ile odanızı daha aydınlık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

birevim

5 Comments

  • Açıkçası ben Lüle taşı rengine bayıldım, evimizde de ona yakın bir renk kullanıyoruz

    • Merhaba Yasin Bey,
      Evlerin aydınlık görünmesinde ilk aşama ne kadar ışık aldığı ile alakadır. Aydınlık bir ev için güneş alma durumu göz önüne alınarak renk seçimi yapılmalıdır.

  • Mine rengine bayılıyorum ama evime hiç yakışmıyor, bu yüzden beyaz kullanmak durumunda kalıyorum

  • Deniz kabuğu rengini kullanıyoruz bizde evimizde, eşyalarımızla da büyük uyum sağladı 🙂

  • Krem ve gri renklerine çok bayılsam da evlerimde hep beyaz renk kullandım duvarlarda 🙂

Leave a Comment

fifteen + twelve =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |