Bahçeli Ev Modelleri ve Tek Katlı Ev Tasarımları

Tek katlı bir evin yapımında, planlamasından bahçe düzenine kadar tasarım en önemli adımıdır. Tek katlı bir evde yaşam, erişilebilirlik, geleceğe yönelik koruma ve aralarında yer alan bahçeye bağlantısı fırsatı gibi çeşitli avantajlar sunabilir.

Tek katlı düzen şu anlama gelebilir; Merdiven olmadığı için yatak odalarından bahçeye erişim oldukça kolaydır.  Geniş, ışık dolu iç mekanlar oluşturarak ana yaşam alanları boyunca tonozlu tavanlara ve çatı lambalarına sahip olma fırsatları ve daha niceleri…

birevim kredisiz ev

Tek Katlı Ev Tasarımları

Uygun fiyatlı, stil meraklısı Tek katlı ev tasarımları keşfedin. Tek katlı tasarımlar, hayatın günlük büyülü anlarını geliştiren bir özgürlük ve eşsiz bir akış sunan temiz bir nefestir.

Işık dolu alanlardan rahat, samimi köşelere kadar, tek katlı ev tasarımları sahibi evinizde dostlarınız ile neşe ve kahkaha sesleri yükselecektir. Bahçeye geçisin oldukça kolay olduğu tek katlı yapılarda stres atmak istediğinizde toprağa ulaşmak için birkaç adım atmanız yeterlidir.  Üstelik yağmur yağdığında pencereyi açarak toprak kokusunu içinize çekebilir ve doğal yaşamın tadına varabilirsiniz.  Barbekü alanı ya da hamak sefası yapmak için tek katlı ev modellerinde planlamaya eklemek mümkündür.

Tek Katlı Ev Tasarımlarının Avantajları Nelerdir?

  • Metrekare başına daha fazla yaşam alanına sahip olursunuz. Merdivenler ile alan kaybı yaşamazsınız.
  • İki katlı evlerden daha güvenlidir. Merdivenler küçük çocukların hareket kabiliyeti kısıtlılar ve yaşlılar için düşme riski söz konusu olabilir. Ayrıca, yangın durumunda tahliye iki katlı bir evden daha kolay ve daha güvenlidir.
  • Emekli olana kadar evinizde kalmayı planlıyorsanız taşınmanıza gerek kalmayabilir. Tek katlı evlerde dolaşmak daha kolaydır ve kolayca tekerlekli sandalye erişimine uygundur.
  • Daha sessiz bir yaşam avantajına sahip olursunuz… Üst kattan gelen ayak seslerini ya da başka sesler olmayacaktır.
  • Yerden tasarruf sağlayan tasarım imkânı!  Pratik bir bakış açısıyla, tek katlı bir evde daha az banyoya ihtiyacınız olacak, çünkü hepsi aynı katta, bu da size para kazandırabilir. Ayrıca, çamur odası ve çamaşır odası daha kolay bir şekilde birleştirilerek yerden tasarruf edilebilir.
  • Daha fazla tasarım seçeneği. Tek katlı yaşam, tavan yüksekliklerinde ve tavan pencerelerinde daha fazla çeşitlilik sağlar.

Tek Katlı Bir Evde Oturmanın Dezavantajları Nelerdir?

  • Metrekare başına, tek katlı bir evin inşası iki katlı bir evden daha maliyetlidir. Daha büyük bir temeli vardır. Bu da daha fazla temel inşası ve daha fazla çatı malzemesi anlamına gelir. Sıhhi tesisat ve ısıtma/AC sistemlerinin evin uzunluğunu uzatması gerektiğinden, daha büyük (ve daha pahalı) sistemlere ihtiyacınız olacaktır.
  • Daha az mahremiyet. Tek katlı yaşam, dünyanın geri kalanı geçerken göz hizası olduğunuz anlamına gelir. Tabii ki, ormanda yaşıyorsanız bu doğru olmayabilir, ancak mahallelerdeki tek katlı evler açıkta ve daha az özel hissedebilir.
birevim

Leave a Comment

thirteen + ten =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |