Balkon Masası Nasıl Olmalı?

Dünyaya geldiğimiz günden itibaren çeşitli hayaller kurar ve hedefler koyarız, bunları gerçekleştirmek için de bir hayli çabalamamız çalışmamız gerekir, ancak bunların bazıları çok çalışsak ta olur veya olmaz. Durum bundan ibaret olunca en azından bir şeyleri değiştirmek adına farklı fikirler edinir ve bu fikirler doğrultusunda kararlar alırız. Bu kararlardan biri de ev alma kararıdır, önce kendimizi sonrasında ise ailemizi düşünmemiz gerektiğinden dolayı ev alma tercihi çok mantıklı olacaktır. Tabii bazı farklı zevklere sahipsek ihtiyaçtan öteye geçer ve balkonlu ev almak isteriz, neticesinde biliriz ki müstakil bir alan olarak seyir keyfi verebilir, hiç yoksa bile ev dışında kapalı kutu psikolojisinden bizleri kurtarabilir. Durum da böyle olunca balkona ufak bir balkon masası koymak ta fena olmaz, alacağımız küçük balkon masası bizlerin bazı zevklerini de karşılamış olacaktır.

birevim kredisiz ev

Neden Balkonlu Bir Evde Oturmalıyız?

Yukarıda ev sahibi olma konusundaki seçenekten bahsetmiştik, tabi herkes ev sahibi olmak istemez veya imkânlar gereği olamaya da bilir. Ancak bu bir problem değil, özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar, insan kalabalığından bir hayli tükenmiş durumdalar ve oturup gün bittikten sonra keyif yapmak en doğal hakları da olacaktır. Bir düşünün hayatınız yoğun ve kalabalık bir alanda geçiyor ve yoğun çalışıyorsunuz, akşam eve geldiniz ama kapalı kutu olan evinizde oturuyorsunuz. Kim istemez ki kendini dışarıda bir balkonda oturup şöyle bir kahve içip günün yorgunluğunu atmayı, tabii ki herkes ister. Hele bir de en önemlisi ev içerisinde sigara içen bireysel diğer bireyleri rahatsız etmek istemezler, bu da balkonlu evler için çok büyük bir fırsattır, özellikle ağırlık açısından rahatlıkla hareket ettirmek isteyeceğiniz plastik balkon masası sizler için çok iyi bir tercih olabilir. Balkon masaları özelliklere göre de değişkenlik gösterir ve sizlerin kullanım alanlarına birçok seçenek ilave edebilirler. Bu yüzden balkonlu bir ev tercihi yapmak süper olur, hele bir de üstüne üstlük güzel manzaraya sahip olan bir yerde ikamet ediyor iseniz tam da istediğiniz o en güzel anı belki de şehrin sessizlik anını yaşamak isteyebilirsiniz. Balkon masası modelleri de sizlere birçok kolaylık sağlayabilir, o sessizlikte farklı özellikle bulunan balkon masaları sizlerin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sadece büyük şehirlerde değil, diğer şehirlerde yaşayan insanlar için de sessizlik daha rahat yakalanan bir durum oluyor, o durumu inanın her insan yaşamak ister bu da çok güzel bir fırsat olur.

Farklı Tarz Balkonlar Nasıl Düzenlenir?

Balkon masası önemini anlatırken, tabii ki balkonunuzun şekli de bir hayli önemli olmaktadır, neticesinde sizler küçük balkonlar için masa sandalye de bakabilirsiniz. Büyük balkonlar için de farklı alanlar kazanmak için pratik balkon masası kullanabilir ve birçok çeşitli aktivite düzenleyebilirsiniz. Küçük balkon masa sandalye takımları her daim yer kazanmanızda yardımcı olacaktır, ancak bazı devasa balkonlar için balkon masası adeta bir eğlence masasına da dönüştürülebilir, balkon masasına katacağınız bir açılıp kapanır özellik sizlerin farklı hobiler ile uğraşmanızda yardımcı olabilir, bu da demek oluyor ki balkonda bir ömür geçirebilirsiniz. Düzenlemeler ise çok basit bir şekilde olmalıdır, kişinin zevk aktivite ve en önemlisi yer ölçümü ile yapılmalıdır.

Balkon Masası Fiyatları Değişkenlik Gösterir mi?

En önemli sorulardan biri de tabii ki balkon masası fiyatları nasıl oluyor. Evet, bu çok değişkenlik gösterir pratik balkın masası farklı, plastik balkon masası farklı veya ahşap ve tasarım modeller için farklı fiyatlar mevcuttur. Bir balkon masasını 100 Türk Lirasına da alabilirsiniz bir balkon masasını 1.000.000 Türk Lirasına da alabilirsiniz. Bu sizin zevkinize tercihinize göre değişir.

birevim

11 Comments

 • Balkon masası örnekleri çok güzel, bizde geniş balkonumuz olduğundan daha rahat bir masa seçmiştik

 • Balkon masası örnekleri güzel, geniş balkonlar için önerileriniz var mı acaba?

  • Merhaba Sultan Hanım,
   Yazımızda sizler için farklı balkon masası örnekleri paylaştık.

 • Balkon genişliğine göre bir tasarım düşünebilir ve örnekleriniz çok güzel olmuş

 • Bizde balkon masası bakıyoruz, balkonumuz biraz dar örnekleriniz bana çok şey çağırıştırdı 🙂

  • Merhaba Gizem Hanım,
   Uygun mobilyalarla dar balkonları çok daha kullanışlı hale getirmek mümkün.

 • Balkonumuza uygun bizde bir masa tasarımı düşünüyoruz içeriğinizdeki güzel masa önerileri var 🙂

 • Balkon masası önerileriniz gerçekten çok güzel, bende böyle değişik bir masa modeli istiyorum.

 • Bizde balkon masası düşünüyoruz ve daha karar veremedik çok çeşit var 🙂

 • Balkon masası önerileriniz çok iyi, bence herkes balkonuna göre uygun bir masa çeşidi bulmalı

Leave a Comment

5 × 3 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |