Balkon Masası Nasıl Olmalı?

Kış mevsimi kapıda, biliyoruz. Ancak, siz şimdiden balkon keyfi yapmayı düşünüyorsanız ve belki de balkonunuza yeni bir takım alma konusu zihninizi kurcalıyorsa, erkenden araştırma yapmanın bir zararı olmaz. Çünkü küçük alanlar için mobilya seçmek daha fazla zaman gerektirir. Siz de balkonunuzun büyüklüğüne göre en doğru masa ve sandalyeyi seçmeye şimdiden başlayabilirsiniz. Ne de olsa yaz mevsiminde en çok zaman geçirdiğimiz yer balkonlarımızdır. Üstelik kış mevsiminde de balkon keyfi yapanların sayısı aslında hiç de az değil. Gelin bu yazımızda, balkonlar için doğru masa sandalye nasıl seçilir, ona bir göz atalım.

birevim-reklam

Balkonunuzun Krokisini Yapın

Balkonun krokisi olur mu demeyin. Çünkü küçük alanların değerlendirilmesi her zaman daha zordur. Balkonunuzun ne kadar bir alana sahip olduğunu bilin. Hangi alanı nasıl değerlendireceğinize karar verin. Hobi alanı yapmak istiyor musunuz? Belki saksılar için ayrı bir alana ihtiyacınız var. Masa ve sandalyeler kaç kişilik olacak? Alanınızı ekonomik kullanmak için tüm bu bilgileri oluşturun. Kafanızda oluşan tablodan sonra, masa ve sandalye seçimine geçebilirsiniz. Eğer dar bir balkonunuz varsa, katlanır ve açılıp kapanabilen bir masa almanız uygundur. Hareket alanınız genişler, dilediğiniz zaman masanızın boyutu ile oynayabilirsiniz. Çok küçük bir balkona sahipseniz ve yine de balkonda vakit geçirmek istiyorsanız, balkon demirlerine monte edilen masaları ve bu masalara uygun tabure şeklinde sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Araştırmaya başladığınızda çok çeşitli modeller görebilirsiniz. Geniş bir balkonunuz varsa, balkonunuzda sabit kalabilen, hasır, ahşap, plastik birçok çeşitte mobilya bulabilirsiniz.

Balkon Masası Hangi Malzemeden Olmalı?

Balkonunuzun açık ya da kapalı olması seçeceğiniz malzemeyi yakından ilgilendiren bir unsurdur. Açık bir balkonunuz varsa, hava şartlarından etkilenmeyen malzemeden yapılmış mobilyaları seçmeniz gerekli. Bunun için paşalanmaz çelik veya plastik malzemeleri tercih edebilirsiniz. Plastik rattan malzeme de açık balkonlar için uygundur.

Eğer balkonununuz kapalı ise hava şartları sizin için bir sorun olmaz. Bütçenize uygun olarak, ahşap, plastik, rattan, hasır her türlü malzemeyi özgürce seçebilirsiniz. Verdiğimiz örnekleri bahçe mobilyaları için de kullanabilirsiniz. Kapalı ve açık bahçeleriniz için mobilya seçmek isterseniz yine aynı yöntemleri kullanarak alışveriş rotanızı oluşturabilirsiniz.

birevim-sabit-reklam

11 Comments

 • Balkon masası örnekleri çok güzel, bizde geniş balkonumuz olduğundan daha rahat bir masa seçmiştik

 • Balkon masası örnekleri güzel, geniş balkonlar için önerileriniz var mı acaba?

  • Merhaba Sultan Hanım,
   Yazımızda sizler için farklı balkon masası örnekleri paylaştık.

 • Balkon genişliğine göre bir tasarım düşünebilir ve örnekleriniz çok güzel olmuş

 • Bizde balkon masası bakıyoruz, balkonumuz biraz dar örnekleriniz bana çok şey çağırıştırdı 🙂

  • Merhaba Gizem Hanım,
   Uygun mobilyalarla dar balkonları çok daha kullanışlı hale getirmek mümkün.

 • Balkonumuza uygun bizde bir masa tasarımı düşünüyoruz içeriğinizdeki güzel masa önerileri var 🙂

 • Balkon masası önerileriniz gerçekten çok güzel, bende böyle değişik bir masa modeli istiyorum.

 • Bizde balkon masası düşünüyoruz ve daha karar veremedik çok çeşit var 🙂

 • Balkon masası önerileriniz çok iyi, bence herkes balkonuna göre uygun bir masa çeşidi bulmalı

Leave a Comment

*

code