Bambu Çiçeği Nasıl Yetiştirilir Evde Bakımı Nasıl Olur?

Bir bambu bitkisinin bakımı, stresi azaltmak için en iyi yollardan biridir. Bambu çiçeğini evlerde ve iş yerlerinde tutmanın mutluluğu ve refahı desteklediğine inanılıyor. Bambu çiçeği bakımı kolay bir iç mekan bitkisidir.

birevim kredisiz ev

Size çekici görünen bir bitki bulun. Bulduğunuz ilk bambu bitkisini seçmeyin, sağlıklı olanı arayın.

Bambu Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Bambu bitkisine nasıl bakılacağını öğrenmek oldukça basittir.

 

  • Herhangi bir saksıya ekmek için dikkatlice çıkarın ve bir çapa görevi görmesi için kabınıza taş ekleyin.
  • Bambunuzu dolaylı güneş ışığına yerleştirin.
  • Kökleri kaplayacak kadar su ile kabınızı doldurun.
  • Bambu, 65–95 ° F  bir başka deyişle 18–35 ° C sıcaklık aralığını tercih eden bir bitkidir.
  • İsteğe bağlı: her üç ila dört haftada bir sıvı ev bitkisi gübresi kullanın.
  • Sarı yaprakları çıkarın.
  • Bambu, kökleri kabı aştığından yeniden yerleştirin.

Güneş ışığı

Bambu, orta veya dolaylı güneş ışığı gerektirir. Doğrudan güneş ışığı hiçbir bitkiye iyi gelmez, bu sebeple bitkinizi çok sıcak, güneş alan bir pencerenin önüne yerleştirmekten kaçının. Kavrulmuş yapraklar kulağa nasıl geliyorsa öyle görünür: Yaprakların kenarları neredeyse ateşte yanmış gibi kahverengi bir renk alacaktır.

Su

Bitkinizi toprakta büyütüyorsanız, hafif nemli olduğundan emin olun. Çiçek bakımında toprağın çok kurumasına izin vermemek lazımdır. Ve aşırı su vermek iyi değildir, çünkü bu kök çürümesine neden olabilir. Bambu yaşamak için fazla suya ihtiyaç duymaz, ancak suda da yetiştirilebilir. Bambunuzu suda yetiştirmeyi seçerseniz, köklerin daima suyla kaplı olduğundan emin olun. Bambunuzu mutlu ve sağlıklı tutmak için her yedi ila 10 günde bir taze suyla doldurun.

Suda yosun oluşabilir, bu nedenle kabı temizlemeye ve suyu düzenli olarak değiştirmeye çalışın. Klor seviyeleri düşük olduğu sürece, bambu bitkisi için musluk suyu uygundur. Bambunuzu sulamak için kullanmadan önce klorun buharlaşması için musluk suyunu gece boyunca dışarıda bırakı

Musluk suyunuzda yüksek düzeyde florür varsa, şişelenmiş su gibi filtrelenmiş su kullanmanızı öneririz. Florür buharlaşamaz ve bambu gibi bitkiler için zehirli bir şeydir.

Termometre

Bambu, 18–35°C arasındaki sıcaklıklarda büyür, bu nedenle harika bir ofis veya ev bitkisi olur. Soğuk aylarda, bitkinizi soğuk hava akımı olan pencerelerin veya diğer yerlerin yakınında bırakma konusunda dikkatli olun.

Bambu Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Bambuyu suda köklendirmek en tercih edilen yöntemdir. En az bir yaprak içeren budamaları alın ve damıtılmış suya koyun. Sapın altından yeni, hafif kırmızımsı kökler çıkmalıdır. Suyu temiz tutun. Kökler ortaya çıkar ve sonrasın da, bitkiyi dilerseniz dekoratif çakıl taşlı bir vazoya koyabilirsiniz. Yada normal toprağa dikebilirsiniz.

Bambu çiçeğinin şans getirdiğine inanılır.  Bunu da dipnot iletelim😊

birevim

Leave a Comment

twelve + three =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |