Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı

Duvar kağıtları geçmiş dönemler de salon, mutfak ve çeşitli odalar da kullanılırken şimdi ise banyolar da aktif bir şekilde kullanılır. Banyo da su geçirmeyen duvar kağıdı kullanımı yapıldığı zaman daha şık bir görüntü ortaya çıkar. Gelişen teknoloji ile birlikte neme ve buhara dayanıklı olarak üretilen birçok duvar kağıdı modelleri bulunur. Banyonuzun dekoruna göre su geçirmeyen duvar kağıdı seçimi yapmanız mümkün. Genellikle fayanslara göre seçim yapıldığı için oldukça şık bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle fayanslarınızı baz alarak suya dayanıklı duvar kağıdı seçimi yapmak daha doğru olacaktır.

birevim-reklam

Duvar Kağıdı Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Su geçirmeyen duvar kağıtlarını tercih ederken banyo da yer alan dekorasyonlara göre seçim yapılabilir. Genellikle açık renkler tercih edildiği zaman banyonuz da daha ferah bir görüntüye kavuşur. Duvar kağıtlarında neme dayanıklı olması ve kaliteli olması oldukça önemlidir. Banyonun aldığı nem oranı da mutlaka firmaya sorularak bu konuda bilgi alınmalıdır. Büyük banyo kullanımı yapıldığı zaman istediğiniz tür de duvar kağıdı seçimi de yapmanız mümkün. Duvar kağıdı modellerinde renkli ve soft olan modeller tercih edilebilir. Duvar kağıtlarının banyo fayansına da uygun olması gerekir.

Duvar Kağıdı Ne Kadar Sürede Yapılır?

Suya dayanıklı olan duvar kağıtları yapılırken banyonun boyu baz alınarak hesaplanır. Eğer banyonuz küçük ise aynı gün içerisinde banyonuza duvar kağıdıda yapılabilir. Ancak büyük bir banyoya sahip iseniz birkaç gün içerisinde duvar kağıdı da yapılmış olur. Bu nedenle duvar kağıdı yapmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka firmalardan bu konuda yardım almak gerekir.

Duvar Kağıdı Her Banyoda Kullanılır Mı?

Banyonuza duvar kağıdı yapmaya karar verdiğiniz zaman banyonuz için uygun olup olmadığına karar vermek gerekir. Ancak duşun içerisine duvar kağıdı yaptırmak isterseniz eğer mutlaka suya dayanıklı olan çeşitlerini tercih etmek gerekir. Çünkü suya dayanıklı olmayan modeller de duşun içerisinde zamanla yıpranır ve soyulmaya başlar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka suya dayanıklı bir duvar kağıdı seçimi yaptırmak daha doğru olacaktır.

birevim-sabit-reklam

6 Comments

  • Banyo için duvar kağıdı yeni bir trend galiba, yakında popüler olur 🙂

  • Duvar kağıtlarına bayılıyorum ama banyoya pek yakışacağını sanmıyorum

  • Su geçirmeyen duvar kağıdı olduğunu bilmiyordum ben olsam su dökülünce kabarır diye korkardım 🙂

  • Banyo için su geçirmeyen duvar kağıtlarını bende görmüştüm ama hep tereddüt ederdim

  • Su geçirmeyen duvar kağıdı yapmaları güzel ama acaba kabarma yapmazlar mı sıcak buhardan?

    • Merhaba Ayça Hanım,
      Ürün su geçirmez özellikte olduğundan bu gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

Leave a Comment

*

code