Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı

Nem geçirmeyen duvar kağıdını mutfak ve banyoda kullanmak akıllıca mı? Tereddütlerinizi tamamen karşılayacak bir yazı hazırlamaya gayret ettik.   Araştırma yaptık ve duvar kağıdı ile ilgili ilerleme konusunda rahat hissetmenize neden olacak bazı harika cevaplar bulduk. Bu yüzden öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

birevim kredisiz ev

Banyo için duvar kağıdı ve mutfak için su geçirmez duvar kağıdı evin herhangi bir yerine, doğrudan duşa, buhar odasına veya banyonun arkasına, zemine veya tavana monte edilebilir. Tamamen su geçirmez bir membrandır, yani banyolardan aldığınız nemi karşılamayan normal bir duvar kağıdının aksine suyla doğrudan temas ettiğinde zarar görmez.  Derz izleri yoktur ve aşındırıcı temizlik ürünlerine dayanıklıdır, silinmesi çok kolaydır!

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanmaya Gerçekten Kararlı Mısın?

Duvar kağıdı bir odayı dönüştürmenin en iyi yoludur, çünkü herhangi bir kullanım alanı kaplamıyor, ancak anında kişisel stil enjekte ediyor. Bu, banyo mutfak su geçirmez duvar kağıdını özellikle alanın sınırlı olma eğiliminde olduğu ve işlevselliğin kesinlikle gerekli olduğu bir banyo için çok uygun hale getirir. Ve bir duvar kağıdının gerçekten patlaması için bir ton doğal ışığa ihtiyacınız yoktur, bu nedenle düşük ışıklı veya eksik bir banyoyu bile cesaretlendirebilir. İlham almak için, yirmi sekiz korkusuz ve eğlenceli banyo duvar kağıdı fikirleri ve tasarım ipuçları okumaya devam edin.

Banyoda duvar kağıdı kullanacak mısın? Yanıtın evet ise; Dikkate alınması gereken en büyük faktörler, duvar kağıdına çok fazla su sıçrayacağı bir banyo olup olmadığı ve banyonun iyi bir fana sahip olup olmadığıdır. Bir çocuk banyosundaysa ve çocuklarınız banyolarının bir ucundan diğerine su atmakta ünlüyse, duvar kağıdı kullanmayı atlamak isteyebilirsiniz. Ve sık kullanılan bir duşa sahip bir banyoysa, ancak kötü çalışan bir fan veya fan yoksa, duvar kağıdına hayır demek için başka bir neden olacaktır. Ancak aksi takdirde, iyi durumda olmalısınız ve özellikle öğrendiğim gizli silahla duvar kağıdının çalışmasını tamamen sağlayabilirsiniz.  Su geçirmeyen duvar kağıdı olsa bile kullanacağınız banyoda fan ya da pencere olduğundan emin olsanız iyi olur.

Duvar Kağıdının Nem Nedeni ile Hasar Yapmasını Önlemenin Bir Yolu Var mı?

Evet! Duvar kağıdının yüksek nem alanlarında kullanmak için gizli bir yöntem var. Duvar kağıdına asıldıktan sonra bir fırça yardımı ile ince bir şekilde vernik ile geçerseniz.  İşte size en makul koruma yöntemidir. Kullanma konusunda oldukça tereddütlü olabilirsiniz.  Çünkü banyonuz için seçtiğiniz duvar kağıdı hakkında sevdiğiniz şey belki mantar bazlı, parıltısız gerçekten harika bir dokuya sahip olması olabilir.

Bu harika banyo duvar kağıdı üstüne vernik geçtiğinizde dokuda bir bozulma söz konusu olmuyor. Hatta saten bir parlaklık veriyor.

Duvar Kağıdı Islanabilir mi?

Evet, ben de öyle düşünmüştüm! Sadece normalde ıslatmamaya dikkat edin. Örneğin, her duş sırasında ıslanacağı duş kabininizin içine duvar kağıdı uygulamak büyük bir hatadır. Duş kabininin üstündeki duvar için banyo için su geçirmez duvar kağıdı uygundur.

Banyomda Duvar Kağıdı Uygularken Özel Bir Şey Yapmak Zorunda Mıyım?

Evet, ben de öyle düşünmüştüm! Duvar kağıdını uyguladığınızda duvarlarınızın kuru olması çok önemlidir. Tamamen kuru değillerse, sorun ve kasvet evinizi dolduracak!

Genel kuralımız, duvar kağıdını koyduğunuzda duvarların süper kuru olduğundan emin olmak için başvurmadan önce duşu birkaç gün boyunca çalıştırmaktan kaçınmaktır.

Banyoda Kullanılmak Üzere En İyi Duvar Kağıdı Hangisidir?

Duvar kağıdının banyonuzda nasıl olacağı konusunda endişeleniyorsanız ve / veya vernik kullanmak istemiyorsanız, vinil duvar kağıdı ile kalmak isteyebilirsiniz. suya dayanıklı duvar kağıdı banyo için en dayanıklı, yıkanabilir duvar kağıdı türü ve yüksek neme sahip alanlar için mükemmel bir seçimdir.

birevim

6 Comments

  • Banyo için duvar kağıdı yeni bir trend galiba, yakında popüler olur 🙂

  • Duvar kağıtlarına bayılıyorum ama banyoya pek yakışacağını sanmıyorum

  • Su geçirmeyen duvar kağıdı olduğunu bilmiyordum ben olsam su dökülünce kabarır diye korkardım 🙂

  • Banyo için su geçirmeyen duvar kağıtlarını bende görmüştüm ama hep tereddüt ederdim

  • Su geçirmeyen duvar kağıdı yapmaları güzel ama acaba kabarma yapmazlar mı sıcak buhardan?

    • Merhaba Ayça Hanım,
      Ürün su geçirmez özellikte olduğundan bu gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

Leave a Comment

16 − seven =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |