Bebek Nevresim Kumaşları

Hayattaki en değerli varlık olan bebekler için ebeveynler her şeyin en iyisini düşünür. Bebek yetiştirme sürecinde bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine önem veren ve her detaya dikkat eden aileler bebeklerinin sağlığı için risk oluşturmayacak ürünler seçer. Mobilya, kıyafet, oyuncak vb. Bebek nevresim kumaşları da bu ürünlerden biridir. Aileler bu ürünleri seçerken sağlık ve güvenlik kriterlerini göz önünde bulundurur.
Bebek nevresim kumaşları bebeğin cildiyle temas edip uyku kalitesini etkilediğinden seçerken titizlikle davranılmalıdır. İyi uyumuş ve uykusunu almış bir bebek keyifli ve mutlu olur. Bu da aileler için en önemli istektir. Sağlıklı bir uyku sağlıklı bir birey demektir. Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha hassastır. Bu hassasiyetin sebebi cilt florası ve keratin tabakası tamamlanmadığı içindir. Sağlıklı uyuyan bebeklerin fiziksel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimleri olumlu yönde etkilenir.

birevim kredisiz ev

Bebek Nevresim Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Bebek nevresim kumaşlarında en uygun alternatif nefes alabilen kumaşlardır. Alerjik bebeklerin cildine zarar vermeyen kumaşlar seçilmelidir. %100 pamuk kumaşlar bebek nevresim kumaşları arasında en çok tercih edilenlerdir. Pamuklu kumaşlar bebek cildine zarar vermez ve terletmez. Yıkandığında çekme yapmayan özelliğe sahiptir. Bebek nevresim kumaşları antialerjik ve anti bakteriyel özelliklere sahip olmalı. Ütü gerektirmeyen ya da kolay ütülenen bebek nevresim kumaşları ailelere büyük rahatlık sağlayacaktır. Bu hususta iplik kalitesi ve dokuma şekli önemlidir. Renk ve desenleri solmamalıdır. Bebek nevresim kumaşlarının renklendirmesinde kullanılan boyaların cilde zarar vermemesi gerekir. Bebek nevresim takımlarındaki düğmelerin, yutulması olasılığına karşı plastik fermuar tercih edilebilir. Bebek nevresim kumaşları yatakların ölçüleriyle uyumlu olmalıdır. Bebek nevresim takımları set şeklinde satılır ve içerisinde çarşaf, yastık kılıfı, nevresim yer alır.
Bebek nevresim kumaşları işlevselliğinin yanında bebek odası dekorasyonuyla uyum içerisinde olursa odaya ferah bir hava katar. Bebek odası dekorasyonunda bir tema belirleyerek bebek nevresim kumaşlarını ona göre seçebilirsiniz. Erkek bebek nevresim takımı seçerken mavi ve tonları tercih edilebilir. Kız bebek nevresim takımlarında ise genellikle pembe ve tonları seçilir. Beyaz, fildişi ve gri tonlar hem kız hem de erkek bebekler için uygundur. Desen olarak ise yıldızlı, kuzulu, ayılı, kedili modeller ilgi çekebilir.

Bebek Nevresim Takımı Ölçüleri

Bebek nevresim çarşafı: 70x140cm
Bebek nevresim: 100x150cm
Bebek yastık kılıfı: 35x45cm
Bebek nevresim kumaşları fiyatları türüne ve markaya göre farklılık gösterir. Bebek nevresim kumaşı satan online sitelerden sipariş verebilirsiniz. Odanın dekorasyonuna uygun nevresimleri seçerek bebeğiniz için ideal bebek odasını hazırlayabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

one × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |