Bebek Odalarına 10 Yaratıcı Fikir

Kuşkusuz her ebeveyn kendi bebeği için gerek görsellik gerekse sağlık açısından etkileyici bir yaşam alanı oluşturmak ister. Ancak her anne ve babanın istek ve tarzları birbiri ile aynı olmayacağından ötürü bu süreçte sizlere yardımcı olabilecek Bebek Odalarına 10 Yaratıcı Fikir ile bebeklerinizin gelişimlerinde doğru kararlar vermenizi desteklemek isteriz. Çocuklarınıza sıfırdan bir oda tasarlamak veya var olan bir odayı yenilemek isterseniz, aşağıda vereceğimiz fikirlerden yola çıkarak En İyi Bebek Odası dekorasyonlarından birine imza atabilirsiniz.

birevim kredisiz ev

Huzurlu Bir Ortam İçin Sade Renkler Seçin

Hemen her ebeveyn bebek odasında canlı renkler ve oldukça hareketli bir dekorasyon tercih eder. Ancak bu gelişmekte olan bebek için doğru bir seçim değildir. Sade renk tonlarını yine göz yormayan objelerle destelemek ve bebeğin motor becerilerinin doğru şekilde gelişmesini sağlayacak parçalar seçmek, çok daha yerinde bir tutum olacaktır.

Duvara Monteli Resim Panosu

2 yaş itibariyle her çocuğun duvar çizme merakının oluştuğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla hem çocukları kısıtlamamak hem de duvarların rengarenk bir görüntü almasını engellemek için resim panosu çocukların gelişimi için oldukça etkileyici bir seçimdir.

Duvarlara Eğitici Resimler Asın

Takdir edersiniz ki, emeklemeye başlayan her bebek çevresindeki objeleri tanımaya çalışır. İşte bu süreçte bebeğinizin gelişimini doğru yönde desteklemek için duvarlara eğlenceli meyve, hayvan gibi çeşitli figür içerikli resimler asabilir, daha çabuk öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Perde Tutucular

Bildiğiniz gibi günümüzde dekorasyonu destekleyici pek çok ürün vardır. Bunlardan biri olan perde tutucular, ayıcıklı, kelebekli, çiçekli gibi modellerden yana seçilirse hem göze hoş gelecek hem de bebeğinizin ilgisini çekecektir.

Bebek Odasında Kitaplığa Mutlaka Yer Verin

Kitap okumak hepimizin bildiği gibi kişisel gelişim için çok önemlidir. Bu nedenle çocuklarınızın küçük yaştan kitap okuma alışkanlığı kazanması için Bebek Odası Dekorasyonu yaparken kesinlikle bir köşede kitaplık yer verilmelidir. Bu sayede ileri dönemde çocuğunuzla birlikte kitap okuyabilir, gelişimini her açıdan doğru şekilde destekleyebilirsiniz.

Oyun Alanı Oluşturun

Kuşkusuz çocukların en çok keyif aldığı şey oyun oynamaktır. Çünkü çocuklar oynarken hem eğlenir hem de öğrenir. Bu nedenle çocuk odalarında kesinlikle gelişimi destekleyecek oyun köşesi bulunmalıdır.

Bebek Odası Dekorasyonunda Fazla Eşyadan Kaçının

Ebeveynlerin birçoğu özellikle ilk kez bebek odası tasarlayanlar her gördüklerini almakta ve bebeğinin daha emeklemeden her şeye sahip olmasını hedefleyerek dekorasyonu oluşturma çabasına girdiği görülmektedir. Ancak Çocuk Odası Tasarımı yaparken çocuğun yaş aralığı göz önüne alınarak sadece gerekli ihtiyaçların alınması ve çocuğa sağlıklı bir alan oluşturulması gerektiği bilinmelidir.

Beşik Seçimi

Çoğu anne ve babalar için en büyük sorunlardan biri de bebeğin uyuyacağı yerin tasarımıdır. Yani beşik ya da karyola seçimidir. Sürekli dekorasyonu değiştirmek ya da ekstra bir maliyet çıkarmak yerine en baştan ergonomik mobilyalar tercih edile bilinir ve bu sayede uzun yıllar sorunsuz kullanım yapılabilir.

Dekoratif Yastıklar

Çocuk odası tasarımlarında dekorasyonu tamamlayıcı ürünler arasında ilk sıralarda yer edinen yastıklar, hayvan figürlü, meyve veya çizgi film karakterlerinden seçilirse, görsel açıdan hem keyifli hem de hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Eğlenceli Lambalar

Aydınlatma, dekorasyonun en önemli parçasıdır. Dolayısıyla tavan aydınlatmasının yanı sıra raf ya da masa üstünde kullanabileceğiniz sevimli objeler, hem çocuklarınızın ilgisini çekecek hem de etkili bir görsellik içerecektir.

birevim

Leave a Comment

1 × 3 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |