Begonvil Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Begonvil yazın sembolik bitkisidir. Ama iyi duruma getirmek için düzgün çiçek açması için hedeflenen birkaç şey var. Terasları, bahçeleri, süslemeleri için ideal olan Begonvil, yazın sembolik bitkilerinden biridir.

birevim kredisiz ev

Evinizi Begonvil ile güzelleştirmeye karar verdiyseniz, en iyi şekilde yapmak için gerekli sadece birkaç adım vardır. Bir kere, şu anda yaklaşık 18 farklı ” Begonvil ” türü olduğu biliniyor. Bu planlar heybetli yüksekliklere (hatta 12 metre) ulaşan; geniş çiçekli yapılar oluşturmak veya çit duvarlarını örtmek için ideal bitki seçimi olduğunu hemen söyleyelim.

Bu güzel sarmaşıklar, hızlı yetiştiriciler ve tırmanıcıların yanı sıra üretken şekilde çiçek açan bir bitkidir. Sıcak bir iklimi seven çiçek türü, güneşe ve iyi drenaja ihtiyaç duyar.

Begonvil Dikim Hakkında Sıkça Aldığımız Sorular

Bahçenizde ister saksıda ister toprakta begonvil bulundurmak, muhteşem renk cümbüşü nedeniyle her zaman neşelidir. Tüm bitkiler gibi, begonviller de nispeten küçüktür. Ancak hızla büyür ve kendileri için sağlanan alana yayılır. İlkbahar ve sonbaharda, doğru özenle, bu güzellikler bir duvar veya çiti tamamen kaplayacak şekilde dikenli dallarını yayarak bir renk cümbüşüne dönüşecektir.

Begonvil en iyi nerede yetişir?

Begonvil dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bitki ılıman iklimleri tercih eder. Genel olarak Akdeniz bitki örtüsü uygundur. Eğer kışları soğuk geçen karasal bir iklimde yetiştirmek isterseniz o zaman iç mekan bitkisi olarak değerlendirmelisiniz.

Begonvil ne kadar hızlı büyür?

Begonvil en hızlı büyüyen bitkiler arasındadır. Bitkinin bu kadar büyümesine ve her yeri sarmasını gerçekten istiyor musunuz? Begonvilinizi budamak için aşağıdaki ipuçlarına inceleyin. Bir bahçe yolunun yakınına veya evinizin kapısının yakınına koyarsanız, sık sık budamanız gerekeceğini unutmayın.

Begonvil her dem yeşil midir?

Evet, tüm bitkiler periyodik olarak yaprak döker, tıpkı biz insanların her gün birkaç tüy kaybetmesi gibi. Begonviliniz yıl boyunca kısa süreliğine yaprak dökebilirken, ılıman iklimlerde yaprak dökmeyen olarak sınıflandırılır ve yapraklarını yıl boyunca korur.

Begonvil tüm yıl çiçek açar mı?

Hayır, bir begonvil genellikle ilkbahar ve sonbaharda en yoğun çiçeklenme zamanı ile Nisan’dan Aralık’a kadar çiçek açar. Bu, nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişebilir.

Toprağı nemli tutmak istiyorsanız yeni ekilen begonvilleri sık sık sulayın. Bitkiyi, drenaj deliğinden sıvı damlayana kadar sulayın, ardından saksı karışımı biraz kuru hissedene kadar tekrar su vermeyin. Ancak, su stresi yaşayan bir bitki çiçek açmayacağından toprağın tamamen kurumasına izin vermeyin. Solmuş görünüyorsa bitkiyi hemen sulayın. Begonvili besleme konusunda dikkatli olmalısınız. Büyüme mevsimi var ve bu sezon  boyunca çiçek üretmesini istiyorsanız,düzenli gübreleme gerektirir. Her 7 ila 14 günde bir yarı kuvvette karıştırılmış suda çözünür bir gübre kullanabilir veya ilkbahar ve yaz ortasında yavaş salınan bir gübre uygulayabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

seventeen − 7 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |