Beklenmedik Vintage Mobilya Kullanımları

Vintage mobilyaların popüler olduğu bir dönemdeyiz. Asla modasi geçmeyecek olan bu akım, sürekli güncellenerek devam edecek. Bu yazımızda vintage mobilya kullanımı hakkında bilgiler vermis olacağız. Vintage halı, sehpa, dolap ve benzeri eşyalar nasıl kullanılır anlatacağız. Vintage kullanmak ve evi eski bir müzeye çevirmek arasında farklar vardır. Dikkat etmeniz temel kural budur. Örnek verecek olursak; vintage bir masa kullanıyorsanız, yeni bir vazo kullanmanız gerekmektedir. Parçaların hepsi eski olmalalı ve yeni ile eski arasında bağ kurulmalıdır.

Bunlardan önce retro ile vintage arasındaki farkı bilmeniz gerekmektedir. Birbirine çok benzeyen ve karıştırılan iki terim arasında küçük bir fark vardır. Bu fark şu şekildedir: Vintage bir döneme ait üründür, retro ise vintage ürüne bakılarak tasarlanmış bir üründür. İşte, aralarındaki fark bu kadar basittir.

birevim kredisiz ev

Vintage Ahşap Mobilyalar

Bu ürünlerin arasında bir masa veya bir sehpa dahil edilebilir. Geleneksel tarz ile çok uyumlu bir şekilde dizayn edilebilen ahşap mobilyalar, endüstriyel tasarımlarla da kullanılabilir. Ahşaptan üretilmiş vintage sehpa, sandalye, masa, televizyon ünitesi ve benzeri birçok şey salonlarda kullanılabilir. Bu ürünler doğal görünümleri sayesinde çok daha sıcak ortamlar oluşturmak için kullanılır.

Vintage Halı Kullanımı

Özellikle eski tarz desen ve renk içeren halılar mevcut ise, mutlaka salonunuzda kullanmanızı öneririz. Hem ortama samimi bir hava katacaktır hem de şık görünecektir. Ahşap vintage mobilyalar ile kullanmanızı öneririz, bu ikilinin uyumundan çok memnun kalacaksınız.

Vintage Aksesuarlar

Vintage ürünlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Dresuarlar, konsollar, aynalar, berjerler gibi birçok ürün sayabiliriz. Bu aksesuarlar veya ürünler, tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Büyük aksesuarlar kullanılarak vintage küçük parçalar ile desteklenebilir. Bu anlamda en meşhur vintage ürün; eski ankesörlü telefondur diyebiliriz. Vintage severlerin vazgeçemediği ürünler arasında yer almaktadır ve her ortama aşırı uyum sağlamaktadır. Yine telefon gibi uyumlu bir diğer aksesuar ise vazodur. Vazonun vintage desenleri içermesi ve seramik olup olmamasına dikkat edilmelidir. Seramik olan, eski renk ve desenleri içeren bir vazo odanıza şıklık katacaktır.

birevim

6 Comments

  • Son zamanlarda dekor olarak çok fazla vintage mobilya veya aksesuar kullanmaya başladık evlerimizde

  • Bende çok görmeye başladım bu aralar tekrardan vintage mobilyalar meşhur olmaya başladılar

  • Her yeniyi yaşayan birey eskiye dönmeyi arzular derlerdi, buda onun gibi olmuş

  • Yavaş yavaş eskiye dönüyoruz moda olarak gibime geliyor, bence bu güzel bir şey

  • Mobilyalarda vintage kullanımı gerçekten çok güzel oluyor eski mobilya tarzları benim çok hoşuma gidiyor

Leave a Comment

one × four =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |