Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşya, evimizde en uzun süre kullanmayı istediğimiz eşyalardır. Hayatımızı en çok kolaylaştıran ve bize zaman bırakan beyaz eşyaları korumak çok önemlidir. Fiyatları yüksek olan bu eşyaları uzun süre, kullanabilmek için dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunur. Bunlara dikkat ettiğimizde, beyaz eşyalarımızı uzun süre kullanabiliriz. Yeni evlenecekler veya eşyalarını yenileyecekler için hazırladığımız bu yazımızda, beyaz eşya seçerken nelere dikkat etmeliyiz, en kullanışlı beyaz eşyaların özellikleri nelerdir? bunları öğreneceğiz.

birevim kredisiz ev

Boyut

Beyaz eşyanızı satın almadan önce evinizde nereye koyacağınızı, alacağınız eşyanın boyutunu buna göre ayarlamanızda yarar var. Satın aldığınız beyaz eşya evinizdeki yere uymuyorsa sonrasında değişim için çok uğraşmanız gerekecek. Bu da size zaman kaybı olarak geri dönecektir. Eşyanızın ve eşyanızı koyacağınız bölümün en, boy ve derinliği hakkında detaylı bilgileri öğrenmenizi öneririz.

Enerji Sınıfı

Enerji sınıfı üzerinde en çok durmanız gereken konulardan biri. Nedeni faturalarınıza yüksek meblağlar yansıdığında sebebini araştırırken karşınıza çıkabilir. Doğru enerji sınıfını seçerek hem faturalarınızın tutarını düşürebilir hem de doğayı koruyabilirsiniz.

Enerji sınıfları harflerle ifade ediliyor. A, B, C, D, E enerji sınıflarının yanı sıra A+, A++, A+++ gibi sınıflar da bulunuyor. Alfabede ilerledikçe enerji verimliliği düşüyor ve beyaz eşyalarınız daha fazla enerji harcayarak faturaların kabarmasına neden oluyor. Bu nedenle en yüksek enerji sınıflarını tercih etmeniz bütçenizin yararına. En yüksek enerji sınıfları verimlilik sırasına göre A+++, A++ ve A+ şeklinde sınıflandırılıyor.

Kapasite ve Programlar

Doğru program ve kapasiteyi bulmak çok önemlidir. Kaç kişilik aileye, hangi beyaz eşya, hangi programda ve kapasitede en verimli şekilde hizmet eder, iyice araştırmak gerekli. Örneğini çamaşır makinesinin, kaç kg çamaşır aldığını, bulaşık makinesinin ne kadar kapasitesinin olduğunu öğrenmekte fayda var. İki kişilik bir aileye 10 kg çamaşır yıkayabilen bir çamaşır makinesi fazla gelebilir. BU makineler yüksek enerji harcayıp, az çamaşırla, yeterli verimi sağlamazlar. Üstelik az çamaşır, makinenin performansını düşürür. Bulaşık makinesi de aynı şekilde kapasitesinin altında veya üstünde çalıştırılsa, ömrü daha kısa olur.

Buzdolaplarının kapasitesi litre olarak belirleniyor.  Litre artıkça buzdolabının boyutu da artıyor. Bu nedenle buzdolabı alırken hem ihtiyacınızı karşılayacak kapasiteye sahip hem de evdeki alana uygun büyüklükte bir alternatif seçmenizi öneririz.

birevim

6 Comments

  • Beyaz eşya konusunda çok güzel detaylar vermişsiniz teşekkürler 🙂

  • Beyaz eşya alırkenki detaylar çok güzel, bende bir öneride bulunacağım. Böyle çok özellik olsun diyip çok fazla paralar vermeye gerek yok bence, en çok kullandığınız modları bulunduran makineleri tercih edin

  • Beyaz eşya seçerken ben markasına daha çok takılıyorum. Marka takıntımdan değil, servis kalitesinden dolayı

  • Benim en hassas olduğum nokta boyut noktası, evi tutmadan çift kapılı almıştım sonra ev içerisinde ona yer ayarlayabilmek adına kırk takla attım

Leave a Comment

fourteen − 13 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |