Desen Karıştırma Sanatı

Desen karıştırma sanatı, evini tasarlamak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda uzman bir şekilde tasarım yapmanızı sağlayacak ipuçlardan bahsedeceğiz. Geometrik şekiller, şeritler, noktalı ürünler ve benzeri ürünleri nasıl evin içinde kullanabilirsiniz anlatacağız.

Desen Karıştırma Sanatında Renk

birevim kredisiz ev

Renk en belirleyici faktörlerden biridir, dolayısıyla en çok dikkat etmeniz ve net bir şekilde karar vermeniz gereken bir konudur. Odanız çok sadece bir görünüme sahip ise, duvarlarınızda şekiller kullanarak sanat yapabilirsiniz. Desensiz mobilyalar ve ürünler varsa, duvarınızı şerit şeklinde veya istediğiniz bir şekilde boyatabilirsiniz. Bu şekilde de desen karıştırma sanatını kullanmış olursunuz.

Renkli Kırlentler

Kırlentler, toplu bir şekilde kullanıldığında konforlu ve ferah bir ortam oluştururlar. Bu noktada kırlentin tasarımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırlentler ile evinizi daha da renklendirebilir ve desenler katabilirsiniz.

Halı Seçimi

Boyadan sonra en belirleyici faktördür. Odanın tüm dengesini tek bir halı ile değiştirebilirsiniz. Halıyı duvar boyanızın rengi ile aynı seçebilir veya aynı renk fakat desenli tercih edebilirsiniz. Duvarınız desensiz ise halıyı desenli seçmeniz daha doğru olacaktır.

Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyonu zor bir alandır. Dekorasyon yapmadan önce mobilya, halı ve duvar renginin belirlenmiş olması gerekmektedir. Ayrıca duvar mutlaka düz ve desensiz olmalıdır, aksi takdirde dekore ederek çok fazla zorlanırsınız. Duvar dekorasyonu için en ideal ürünler; saat ve tablolardır. Yine odanızın tasarımına göre agresif veya daha sade tablolar seçebilirsiniz. Bu seçimi değiştiren birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar; odanın büyüklüğü, hangi duvara tablo asacağınız, duvarın büyüklüğü gibi faktörlerdir. Tablo seçerken bunların yanında odanın tasarımına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Minimal bir salonunuz var ise mutlaka tablolardan yardım almanız gerekmektedir. Ayrıca vintage odalarda da tablolardan destek alınarak daha güzel bir hale getirilebilir. Unutmayın! Her şey modern veya her şey vintage olmamalıdır, bu dengi sağlamak için bir alana biraz daha fazla ağırlık vermeniz gerekmektedir. Oranlarla anlatacak olursak %65 vintage, %35 modern şeklinde tasarlamanız daha doğru olacaktır.

birevim

Leave a Comment

2 × four =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |