Doğal Sinek Kovucu Tarifleri

Yazın güzelliği ve sıcaklığıyla evde keyifli bir şekilde zaman geçirirken bir anda evin içinde vızıldayan bir canlı moralinizi bozabilmektedir. Bunun adı sivrisinektir. Yaz aylarının en güncel konusudur. Ondan kurtulmak için birçok şey tavsiye edilmektedir. Ancak sizlerde evinizde olmasını istemediğiniz canlılardan doğal yöntemler kullanarak kurtulabilirsiniz. Bunun için tavsiye edilen birçok yöntem vardır. Sırayla bu yöntemleri kullanabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

birevim-reklam

Doğal Sinek Kovucu Karışımları

Doğal sinek kovucu karışımlarını bir çok maddeyi tek başına kullanarak veya karıştırarak kazanma şansınız vardır.

Limon ve Karanfil

Limon ve karanfil ikilisi sineklerin kovulması için etkili bir yöntemdir. İşlemin yapımı basittir. Bir limonu ortadan ikiye kesmeli ardından kullanacağınız tarafa karanfil koymalısınız. Ardından kullanmak istediğiniz noktaya yerleştirmelisiniz.

Sirke

Birçok noktada olduğu gibi doğal sinek kovucu olarak sirke kullanılabilir. Karışımı hazırlamak için bir bardak su, aynı miktarda sirke, 3’de 1 oranında bulaşık deterjanını bir spreyin içine koyarak karıştırın. Ardından evin içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Su Dolu Şeffaf Poşet

Sineklerin çok iyi bir görme yetenekleri vardır. Şeffaf bir poşet içinde bulunan su ışığı çok fazla yansıtacağı için sineklerin görüşlerinin bozulmasına neden olacaktır.

Limon Otu

Güney Asya bölgesinde bulunan bir bitkidir. Bu ot tütsü olarak kullanılmaktadır. Uzun yıllardır böcekleri ve sinekleri uzat tutmak adına kullanılmaktadır. Evde her noktada rahatça kullanılabilir.

Esanslı Yağlar

Kokusu kuvvetli yağlar hem evlerin kokusunu güzelleştirirken aynı zamanda sineklerin kovulmasına neden olmaktadır. Bunun için yapılacak karışımın içinde 20 damla biberiye yağı, aynı miktarda fesleğen yağı, aynı miktarda nane yağı, 4 bardak elma sirkesi, bir yemek kaşığı bulaşık deterjanı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 bardak elma sirkesi karıştırılmalıdır.

Turunçgiller Kabukları

Evlerimizde tükettiğimiz portakal, limon gibi turunçgil familyasına ait meyvelerin kabuklarını sineklerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bunların yoğun yapısı sineklerin kovulmasına yardımcı olmaktadır. Arada ovalamak etkilerini arttıracaktır.

Malt Sirke

Sirke sineklerin kovulması açısından büyük bir öneme sahiptir. Malt sirke de doğru şekilde kullanılırsa sineklerin kovulmasına yardımcı olacaktır. Bunun için bir miktar malt sirke iyice kaynatılmalıdır. Daha sonra evde sineklerin yoğun olduğu noktalara koymak size yardımcı olacaktır.

Cadı Fındığı Yağı

Birçoğunuz bu yağı duymamış olabilirsiniz. Ancak doğal olarak sineklerden kurtulmak isteyenlerin kullanabilecekleri bir üründür. Bu yağı 4’de 1 bardak, aynı miktarda elma sirkesi ve 30-40 damla okaliptüs yapı ile iyi bir şekilde karıştırmanız gerekiyor. Bu sineklerin kovulmasına yardımcı olacak doğal bir ürün olarak hazır hale getirecektir.

Yaz aylarını içinden çıkılmaz bazı zamanlarda çok zorlayıcı bir hale getiren sineklerden bu yöntemlerden herhangi bir tanesini tercih ederek kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin avantajı tamamen doğal malzemeler kullanılarak yapılıyor olmasıdır.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment

*

code