Doğal Sinek Kovucu Tarifleri

Sinekler hayatımız boyunca bizlere rahatsızlık veren canlılar olmuşlardır. Özellikle yaz aylarında ve sıcak ortamlarda görülen sinekler gün boyu kulaklarımızın tipinde ses çıkarabilir. Ses çıkarmakla kalmayan sinekler aynı zamanda insanları ısırmaktadır. Bu ısırıklar her ne kadar zararsız gibi görünse’ de kişide ciddi rahatsızlık oluşturabilir. Isırıklar yüzünden kişide yanma, kızarıklık gibi problemler meydana gelebilir. Bu tip sorunlarla baş etmeye çalışan insanlar, çözümü hemen kimyasal ilaçlarda bulabilirler. Fakat kullanılan bu kimyasal ilaçlar kişide ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Özellikle alerjik bünyelerin kimyasal ilaç kullanırken dikkatli olmasını isteyen hekimler bu kişilerin mutlaka doğal yollarla bu sorunları halletmesi gerektiğini bildiriyor. Doğal sinek kovucu tarifleri ile birlikte sinekle baş etmek mümkün olabilmektedir.

birevim kredisiz ev

1.      Sirke Sineklerin Baş Düşmanı

Doğal yöntemler ile sineklerle baş etmek isteyen insanların mutlaka ilk olarak sirkeyi tercih etmesi gerekmektedir. Yapımının kolay olması sebebiyle tercih edilen sirke sinekleri kısa sürede bölgeden uzaklaştırmaktadır.

2.      Limon ve Karanfil Karışımı

Sineklerle doğal olarak mücadele etmek isteyen insanların denemesi gereken bir diğer yöntem ise limon ve karanfil karışımıdır. Ortadan ikiye ayıracağınız limonun kenarına karanfil batırmanız gerekmektedir. Hazırlanan bu doğal yapıyı sineklerin gelebileceği noktalara koymanız yeterli olacaktır.

3.      Limon Otu Mumu Kokusuyla Sinekleri Delirtiyor

Limon otu mumunun yaydığı koku sinekleri tam anlamıyla delirtmektedir. Bu kokudan rahatsız olan sinekler o bölgeyi hemen terk etmektedir.

4.      Şeffaf Poşete Su Doldurun

Sineklerin geçeceği bölgelere içi su dolu şeffaf poşetlerin koyulması önemlidir. Poşetlerden yansıyan ışık sinekleri rahatsız edecek ve böylelikle sineklerden kurtulmuş olacaksınız.

5.      Turunçgil Kabuklarını Atmayın

Turunçgil kabuklarının yaydığı koku sinekleri ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Bu kabukları evin belki bölgelerine koyarak sinek probleminden doğal olarak kurtulabilirsiniz.

6.      Yağlar Etkili

Özel olarak hazırlayacağınız elma sirkesi, zeytinyağı, bulaşık deterjanı, biberiye yağı, fesleğen yağı ve nane yağı karışımıyla etkili bir sprey elde edebilirsiniz.

7.      Fındık Yağı

Doğal sinek kovucu yöntemlerini araştıran kişilerin mutlaka denemesi gereken yöntemlerin başında cadı fındığı yağı gelmektedir. Cadı fındığı yağı, elma sirkesi ve okaliptüs ile hazırlayacağınız yöntem sayesinde işlemleriniz kısa sürede hazırlanacaktır.

8.      Malt Sirke Önemli

Yazımızın en başında da belirtiğimiz gibi sirke oldukça önemli. Fakat sirkenin kokusu insanları rahatsız edebilmektedir. Bu sebepten ötürü evinizin içerisinde kullanacağınız malt sirke hem sizi rahatsız etmeyecek hem de sinekleri kolayca evden uzaklaştırmanızı sağlayacaktır.

birevim

Leave a Comment

1 × one =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |