El Yapımı Mumluklar

El yapımı mumluklar hem yapması çok zevkli olan hem de kullanışlı ve şık bir aksesuardır. Evde mumlukları isterseniz salonda isterseniz banyoda kullanabilirsiniz. Evimizin her yerinde kullanabildiğimiz bu aksesuarı hazırlamak da oldukça kolay ve masrafsız. El yapımı mumlukları, evinizde bulunan malzemeler ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer sizde el işleriyle uğraşmayı seviyorsanız, bu sizin için eğlenceli bir aktivite olacaktır. El yapımı mumluklar için evinizde bulunan pek çok malzemeden yararlanabilirsiniz. Mumluklar için elinizde bir kavanoz ya da bardak olması ile bile pek çok mumluk yapabilirsiniz. Hayal Gücüne bağlı olarak istediğiniz malzemeden yararlanabilirsiniz.

birevim kredisiz ev

Kabuk Tarçınla El Yapımı Mumluklar

Çoğumuzun evinde bulunan hoş kokulu tarçından yararlanarak kendi mumluğunuzu yapabilirsiniz üstelik tek ihtiyacınız olan kabuk tarçın, kurdele ve bir cam bardak. Cam bardağın dış etrafına dik olarak kabuk tarçınları yapıştırmak gerekiyor Bardağın etrafını kabuk tarçınla kapladıktan sonra kurdele ile bağlayıp şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düğmelerle El Yapımı Mumluklar

Hepimizin evinde kalmış kullanılmayan pek çok düğme bulunur. Bu düğmeli mumluk yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Cam bardağın her tarafını düğmeler ile kaplayabilir ve mumluk olarak kullanabilirsiniz. Düğme çeşitlerine göre sevimli romantik, otantik pek çok mumluk hazırlayabilirsiniz.

Mantar Tıpalar ile El Yapımı Mumluklar

Evinizde pek çok mantar tıpaya sahipseniz bu mumluk tam size göre. Bunun için iki adet boyutları birbirinden farklı kavanoz ya da bardağa ihtiyacınız var Bardakları iç içe geçirdikten sonra arada kalan boşluğu mantar tıpaları doldurabilirsiniz. Bu sayede çok basit olmasına rağmen çok şık bir mumluğa sahip olacaksınız.

Gazete Kağıdı ve Kitap Sayfaları ile El yapımı mumluklar

Şık el yapımı mumluklar yapmak istiyorsanız herhangi bir gazete kağıdı ya da kitap sayfasından yararlanabilirsiniz. Bunun için bir kavanoza ihtiyacınız var. Kavanozun etrafını gazete kağıdı ile sardıktan sonra ince halat iplerle bağlayabilirsiniz. Oldukça otantik bir havaya sahip olan bu mumluğu siz de evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Renkli El Yapımı Mumluklar

Renkli ev yapımı mumluklar yapmak için elinizde bulunan bardak, kadeh ya da kavanozlarınızı dilediğiniz renklerde boyayabilir birbirinden renkli mumluklar hazırlayabilirsiniz. Bunun için cam boyalarını kullanabilirsiniz. Daha sonra içerisine mum koyarak salondan banyoya her yerde kullanabilirsiniz.

Lavantalarla El Yapımı Mumluklar

Lavanta görünüşü ve kokusuyla hepimizin sevdiği bir bitkidir. Lavanta kullanarak el yapımı mumluklar yaptığınızda hem kokusuyla odanızı mest edecek hem de fazlasıyla şık bir ortam oluşturmanıza olanak sağlar. Bunun için tek yapmanız gereken bardağınızın etrafına lavantaları yapıştırmak olacaktır.

birevim

Leave a Comment

one × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |