Eminevim Nedir? Eminevim Ev Alma

Son günlerce sıklıkla araştırılan konulardan biri Eminevim nedir? sorusu. Ev sahibi olmak isteyenlerin araştırdığı ve yakından takip ettiği Eminevim, güvenli yoldan ev sahibi yapan bir sistemdir. Dilerseniz, ödeme sistemleri ile ev hayali kuranları bu hayaline kavuşturan Eminevim’e nasıl başvurulur? Eminevim nedir? sorularına cevap verelim ve merak edip araştıranları aydınlatalım.

birevim kredisiz ev

Eminevim Nedir?

Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştiren Eminevim, faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, istediği yerden istediği evi alabilmesini sağlıyor. Eminevim’in temel çalışma prensibi imece ve yardımlaşma üzerine kurulmuştur. Eminevim sisteminin bir diğer adı da Elbirliği sistemidir.

Eminevim Kimin?

Eminevim Şirketler Grubu 1991 yılında kurulmuştur ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün’dür.  El birliği olarak adlandırılan sistemi ilk etapta küçük bir teşebbüs olarak İstanbul’da birkaç kişi bir araya gelerek kurmuştur.

Faizsiz sistem ile helal yoldan kişileri peşinatsız, faizsiz küçük taksitler ile ev sahibi yapan sistem yatırım gücünü Emin Şirketler gurubundan almaktadır.

Ayrıca Emin Şirketler Grubu bünyesinde;

 • Emin Otomotiv,
 • Emin Enerji,
 • Emin Tarım ve Hayvancılık,
 • Emin Sigorta,
 • Emin Otomotiv 2. El,
 • Emin Mağaza,
 • Emin Yachting gibi firmalar bulunmaktadır.

Eminevim Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Eminevim sistemine başvuru yapabilmeniz için birden fazla seçeneğiniz bulunuyor. Size uygun olan programdan birini tercih edip, ev sahibi olabilirsiniz. Eminevim’de temel olarak 3, toplamda ise 6 adet ev sahibi olma programı bulunur.

Eminevim Çekilişli Sistem

Çekilişli sistem, halk arasında altın günü olarak bilinen sistemin benzeridir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler Eminevim’e başvurduklarında 40- 60- 80- 100 veya 120 kişilik gruplar haline gelirler. Grubu oluşturan kişiler, ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli kadar ücret toplamış olurlar. Noter huzurunda yapılan kura ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı yapılır.

Bütçenize ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olabilir, çekilişli sistemle istediğiniz gayrimenkulün sahibi olabilirsiniz. Dahil olduğunuz grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmalıdır. 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcı sayısı ile eşit olmalıdır.

Düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenmiş olur. Katılımcılar sırasını öğrenir, satın aldıkları gayrimenkulü seçerler.

Aylık taksit tutarlarınızı belirlemek için izlenecek yol şu şekildedir: İlk olarak peşinat belirlenir, ardından bu rakam alınacak gayrimenkulün fiyatından düşülür ve gruptaki üye sayısına bölünür. Her ay üyelerden alınan taksitlerin toplamı, bir adet gayrimenkulün fiyatına eşit olacak şekilde belirlenir. Bu sistemle grup üyeleri her ay sıraları geldikçe gayrimenkullerine sahip olurlar. Çekiliş sisteminde, gruptaki üye sayısının yarısına kadar çekiliş gerçekleşir. Çekiliş sırası belirlenen grubun ilk yarısından sonra, geriye kalan yarısı daha fazla bekletilmez. Bu üyelerin tamamına gayrimenkullerin teslimi gerçekleşir. 100 üyenin olduğunu varsaydığımız grupta, grubun ilk 50 katılımcısı çekilişle belirlenir ve gayrimenkullerine ulaşır. Kalan 50 kişi ise 46. ayda gayrimenkullerine sahip olurlar. Yani 100 ayın sonuna kadar beklemek zorunda kalmazlar.

Düşük Taksitli Çekilişli Sistem

Eminevim tarafından bir araya getirilen gruplar, taksit sayısı kadar katılımcıya sahiptir. Bu gruplar 40, 60, 80, 100 ve 120 kişilik katılımcılardan oluşur. Evinizi daha erken bir zamanda almak isterseniz peşinat vererek sisteme dahil olabilirsiniz ya da peşinat vermeden de katılım sağlayabilirsiniz.

Düzenli aralıklarla çekilişler yapılır. Yapılan çekilişlerle her bir üyenin sırası belirlenmiş olur. Katılımcılar çekilişle sırasını öğrendikten sonra satın almayı istedikleri gayrimenkulü seçerler.

Taksit sayısı yarıyı geçtiğinde, evini henüz teslim almayanların tamamı birkaç ay içerisinde evlerine kavuşur. Teslim edilen evlerde taksitlerde faiz ve vade farkı uygulaması kesinlikle olmaz. Ödemelerinizde planlananın dışına çıkılmaz.

Sabit Yardımlı Çekilişli Sistem

Bütçenize ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenen gruplar, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısına eşit olacak şekilde üye sayısına sahiptir. 100 ay taksit ödemesi gereken grubun üye sayısı da 100 katılıcı olacak şekilde düzenlenir.

Gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası, düzenli yapılan çekilişlerle belirlenir. Katılımcılar sırasını öğrendikten sonra almak istedikleri gayrimenkulü bu sıraya göre seçerler.

Ödenecek peşinat belirlendikten sonra, gayrimenkulün fiyatından düşülür ve her üyenin aylık taksit tutarı belirlenir. Yalnızca ilk taksitte bir defa olmak üzere düşüş yapılır. Taksit bedeli teslimatı gerçekleşene kadar sabitlenir. Her ay üyelerden alınan taksitlerin toplamı bir gayrimenkulün fiyatına eşit olur. Böylece grup üyelerinden her ay sırası gelen gayrimenkulünü alır.

Çekiliş, gruptaki üye sayısının yarısına kadar devam eder. Çekilişle belirlenen grubun yarısı ev sahibi olduktan sonra, geriye kalan yarısı bekletilmez. Kalan kişilere de gayrimenkulleri teslim edilir. Örneğin 100 üyenin olduğu grupta, 50 katılımcı çekilişle belirlenen sıra ile gayrimenkullerini alır, kalan 50 katılımcı da bekletilmez, 46. ayda gayrimenkullerini alabilirler.

Eminevim Peşinatlı Sistem

Peşinatlı sistemde, ‘ne kadarlık bir ev almak istediğinizi’, ‘ödeyeceğiniz peşinatı’, ‘aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını’ katılımcı kendisi belirler. Peşinatınız evin bedelinden düşüldükten sonra kalan tutar taksit tutarına bölünür ve vadeniz belirlenir. Vade ortası sisteme göre daha erken bir dönemde ev sahibi olmanın yolu açılır. Peşinatlı sisteme kayıt yaptırabilmek için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Örneğin:

 • İlk adım olarak ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar vermelisiniz.
 • Ardından bütçenize göre ödeyebileceğiniz peşinat miktarını belirlersiniz. Peşinat miktarınız ne kadar yüksek olursa, evin teslim tarihi de o kadar erken olur. Eğer imkanınız olursa, ilerleyen zamanlarda ilave peşinat ödeyerek taksit sayısını düşürebilirsiniz. Böylece evinizin teslim tarihini öne çekmiş olursunuz.
 • Sisteme dahil olduğunuzda belirlediğiniz peşinat, evin fiyatından çıkarılır. Geriye kalan fiyat 120 aya kadar dilediğiniz sayıda taksitlendirilir. Böylece ödenecek taksit miktarı ortaya çıkar.

Peşinatlı Sistemin Avantajları

Peşinatlı sistem,  diğer ev sahibi olma yöntemlerine göre daha avantajlıdır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Taksitler sizin kararınızla oluşturulur, sabittir, siz istemeden değiştirilmez
 • İsterseniz, zaman içinde taksit sayınızı azaltabilir ya da arttırabilirsiniz
 • Peşinatlı sistemde faiz yoktur
 • Ödeme güçlüğü çektiğiniz zamanlarda geçici olarak taksitlerinizi dondurabilirsiniz
 • Sistemden çıkmak istediğinizde, tüm paranızı geri alarak çıkış yapabilirsiniz

Eminevim Vade Ortası Sistem

Vade ortası sistemde peşin ödeme yapılması zorunluluğu bulunmaz. Yalnızca organizasyon ücretini ödeyerek üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Aylık ücretlerinizi kendiniz belirlersiniz. Peşinat ödemesi olmadığı için konutun bedeli aylık taksitlere bölünür. Vade ortası sisteme kayıt olurken bilmeniz gerekenler:

 • İlk olarak, bütçenize göre ne kadarlık bir ev almak istediğinizi belirlemelisiniz.
 • Ayda ne kadar taksit ödemek istediğinize ve kaç taksitli bir ödeme planı yapacağınıza karar vermelisiniz.
 • Ödeme planınızda yer alan taksit sayısı yarıyı bir ay geçtiğinde artık yeni evinizde olacaksınız.
 • Vade Ortası Sistemde faiz yok, sabit taksit var, taksitler sizin kontrolünüzde oluşturulur.
 • Dilediğiniz zaman paranızı geri alıp, sistemden çıkış yapabilirisiniz.

Eminevim sistemi gerekli devlet kuruluşları tarafından denetlenmektedir. Aynı zamanda sistemde bulunan çekiliş seçeneği noter huzurunda yapılır.

EMİNEVİM HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Herkes Eminevim sisteminden yararlanabilir mi?

 • Alacağı evin taksitlerini aylık olarak ödeyebilen herkes Eminevim’ in sunduğu imkanlardan yararlanabilir ve sisteme dahil olabilir.

Eminevim Sistemi sayesinde alınan ev vadesi bitmeden kiraya verilebilir mi?

 • Eminevim sistemine dahil olduğunuzda, evin tapusu sizin adınıza olacağından dolayı bu gayrimenkul üzerinde istediğiniz gibi tasarruf edebilirsiniz. Kiraya verebilir veya başka şekilde kullanabilirsiniz. Yalnız borç bitimine kadar alınan eve satılamaz kaydı konulacağı için ev satamazsınız.

Evim Geç Çıkarsa Ne Olacak?

 • Eminevim sisteminde evin geç çıkması bir dezavantaj olarak görülmemelidir. Çünkü o güne kadar kendinden önce evini alan kişilerden yardım aldığınız için, taksit oranlarınız her ay azalır.

Eminevim Şikâyet ve Yorumlar

150 bini aşkın kişinin tecrübe ettiği sistem ile ilgili herhangi bir şikâyeti bu sosyal medya ortamında saklamak mümkün değildir. Aynı zamanda memnuniyetlerde gerçek kişilerin sosyal medya hesaplarında yer almaktadır.

29 yılı aşkın süredir hizmet veren sistemde Eminevim şikâyet oranı %1 bile değildir.  Üstelik bu şikâyetlerin kısa sürede çözümlendiği görülmektedir.  Eminevim taksit tutarlarınızı kendinizin belirleyebileceği, faiz ödemesiz ve erken teslimat seçeneklerine sahip sistemler sunar.  Ayrıca Türkiye’nin herhangi bir noktasında ev sahibi olmanıza olanak sağlar. Ani enflasyon artışlarının sizi etkilemediği sistemler sunan Eminevim için gerçek kişilerin yorumlarına sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca mutlumusteriler.com adresinden giriş yaparak gerçek müşteri yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Eminevim Hesaplama Nasıl Yapılır?

Eminevim’in birden fazla ödeme modeli bulunur. Her ekonomi gurubuna göre farklı şekillenebilen sistemler için aşağıdaki örnek hesaplama tablosu ve tasarruf modelleri size bir fikir verecektir. Peşinatlı yâda peşinatsız, ara ödemeli yâda ara ödemesiz ödeme şekillerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • Çekilişli Sistem
 • Peşinatlı Sistem
 • Vade Ortası Sistem
 • Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem
 • Kira Destekli Çekilişli Sistem
 • Değer Artışlı Çekilişli Sistem
Toplam 200000 TL
Peşinat 20000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı  100
İlk Taksit 1.800 TL
Evi alırken eklenecek fark 1.100 TL
Ev Çekiliş Sayısı  Oca.46
Toplam Taksit Sayısı İlk Teslim 62 Ay
Toplam Taksit Sayısı Son Teslim 79 Ay
Organizasyon Ücreti 18.200 TL
Toplam Maliyet – İlk Teslim 218.200 TL

Eminevim Şubeler Nerede?

100’ü aşkın şube ile Türkiye’nin birçok ilinde yer alan Eminevim’in en yeni şubesi şüphesiz görüntülü şubedir. Size en yakın şubeye ulaşmak için Eminevim web şubesini yâda 444 3646 nolu hattı arayabilirsiniz.

birevim

10 Comments

 • Alacağınız evin yaklaşık %10 una yakın bir fazla masraf yaparak ev sahibi olmak günümüzde çok zor bir durum. Krediyle bile en az 1,5 katını ödüyorsunuz. Bu yüzden eminevim ile çalışmak çok daha makul geliyor bana.

 • Kredi faizlerine göre faizsiz,peşinatsız ev alabilmek günümüzde büyük nimet, ev masrafının %10 u kadar bir rakam organizasyon payı vermek bence çok makul

 • Mahallemde bir kaç kişi eminevime kayıt olup ev sahibi oldular, memnunlar bende kayıt olmayı düşünüyorum

 • Eminevim’den ablam ev sahibi oldu, diğer ablamda kayıt oldu onunda kurasını bekliyoruz 🙂

 • Eminevim’den ev alan çok tanıdığım var bana da nasip olur yakında inşallah 🙂

 • Eminevimin yeni reklamını çok beğendim, gerçekten önemli noktalara değinerek reklam yapmışlar 🙂

 • Eminevim sektörde çok iyi bir kitleye sahip, şimdiye kadar bir çok insanı ev sahibi yapmış güvenilirliği ve bilinirliği fazla olan bir şirket

 • Oranlara bakınca bankadan kredi almak yerine eminevimden almak çok daha mantıklı

 • Organizasyon ücreti çok değilmiş geçen bir arkadaşım çok fazlaymış gibi ifade etmişti

 • Eminevimin son zamanlarda reklamlarını görmeye başladım piyasada ciddi bir hakimiyeti var

Leave a Comment

6 − 6 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |