En Güzel Ev Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

Evimiz hayatımızın büyük bölümün geçirdiğimiz noktalardır. Bizim için çok önemli olan bu huzur noktalarını doğru bir şekilde dekore etmek de önemlidir. Renk uyumu, tercih edilen malzemeler, oturma takımları, sandalyeler, ışıklandırmaların tamamı dekorasyon için önemli olarak kabul edilmektedir.

Evin içerisinde yer alan tüm malzemeler dekorasyon için doğru şekilde kullanımı önemlidir. Halıların renk seçiminden, tablo uygulaması, camlar, perdeler ve kullanılan malzemelerden yer tasarrufu sağlamak dekorasyon için önemli olan işlemlerden bazılarıdır. Günümüzde mutfak, banyo, oturma odası ve yatak odası için özel dekorasyon tavsiyeleri bulunmaktadır.

birevim kredisiz ev

Salon Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

Salon evlerin içerisinde en çok zaman geçirilen noktalardır. Bu noktalarda televizyon, sehpa, sandalye, tablo, saat ve oturma grupları yer almaktadır. Son dönemde daha farklı bir hava katılması istenen salonlarda 3D boyutlu duvar panelleri kullanılmaktadır. Bu mekana derinlik kazandırması açısından fayda sağlamaktadır.

Salon içerisinde kullanılacak tüm malzemelerin renk tonları açısından uyumlu olması gerekiyor. Çok aykırı renklerin aynı anda kullanılması salonun boğulmasına neden olacaktır. Bir örnek olarak bakır, mavi ve lila renklerini kullanarak salonunuzda uyumlu bir hava oluşturabilirsiniz. Ayrıca salonun ferah olmasını da sağlamak gerekiyor. Dinlenme alanı veya misafir ağırlama noktası olarak kullanılan bu noktalar da eşyalar doğru şekilde yerleştirilmelidir.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

Mutfak bizler için en önemli noktalardan birisidir. İçerisinde çok sayıda malzeme olduğu için doğru şekilde yerleştirmekte önemlidir. Halı, mutfak dolabı, yemek masası ve perde kullanımında renk uyumu bunun için önemlidir. Renkli mutfak dolapları istiyorsanız onun rengine göre diğer malzemelerinizi de uyumlu bir şekilde tercih etmenizde fayda var.

Sade dolap tercih ederseniz renkli sandalyeler veya yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Eski tip bir mutfak varsa bunu modernize etmenizde doğru bir yöntem olacaktır. Mermer bölgesini, fayanslarınızı boyayla birlikte uyumlu bir şekilde restore etmeniz gerekiyor. Tabi bunları değiştirmek yerine daha uygun bir şekilde boyayabilir veya yapışkanlı folyo kullanımıyla hava katabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

Yatak odası bizim için özel alanlardan birisidir. Dinlenmek için gidilen bu noktalarda aşırı renk karmaşıkları insanların yorulmasına neden olacaktır. O nedenle yatak odasında kullanılan malzemelerde dinlendirici renkleri tercih etmek doğru olacaktır. Bunun için gri, kahverengi, lila, pembe, mavi ve yeşil renklerden güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Ahize tercihleri ve üç boyutlu duvar panelleriyle bu noktayı özel bir havaya sokmanız da mümkündür. Rahatlatıcı ve dinlendirici bir alan olması için açık mekan tablolarını duvarlarınızda kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yatak tercihinizi özel olarak yapmalı, yatak konumunuzu pencerenin durumuna göre tercih edebilirsiniz. Tüm bu dekorasyon detayları yatak olanınız olarak tercih edeceğiniz odanın size sunacağı alana göre yapmanız daha doğru olacaktır.

birevim

9 Comments

 • Ev dekorasyon konusunda siteniz gerçekten çok güzel, sürekli takip ediyorum. Sitenizden bakıp görerek kendi ev eşyalarımdan oluşturduğum bir köşem oldu sayenizde. 🙂

  • Merhaba Yusuf Bey,
   Ev dekorasyonunda bir kaç küçük ayrıntı evin havasını bütün olarak değiştiriyor. Bu nedenle evlerinde değişiklik yapmak isteyenler dekorasyon fikirlerini uygulamadır.

 • Evde en çok vakit geçirilen yer salon ve mutfak. Eğer mutfak amerikan mutfak değilse her ikisi içinde güzel dekorasyonlar yapılabilir. Biz eşimle salonumuza güzel bir kaç dekorasyon sağladık, çok güzel oluyor insanı psikolojik olarak mutlu ediyor.

 • Ev dekorasyonu gerçekten önemli, evinizdeki en ufak örnekle duvardaki bir tablo bile size odanızda huzuru arttırabilecek bir etken olabilir.

  • Merhaba Gülşah Hanım,
   Tek bir tablo ne kadar etki yaratır demeden evde küçük değişiklikler yaparak evin havasını tümüyle değiştirmeniz mümkün.

 • Yeni ev hediyesi olarak arkadaşımın getirdiği kapı askılığını taktım, gerçekten eve girip çıkarken bile modumu yükseltiyor.

  • Merhaba Serkan Bey,
   Daha farklı dekorasyon fikirleri edinebilmek için sitemizi sık sık ziyaret ediniz.

Leave a Comment

11 − 3 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |