En İyi 10 Yerli İnternet Dizisi

Bizler, özellikle son zamanlarda eve kapanmanın vermiş olduğu bıkkınlıktan dolayı adeta kendimizi moral motivasyon olarak ekside hissederiz. Ama aslında onun yerine kendimize yeni hobiler edinmeliyiz, neticesinde bu bir hayat ve akıp geçiyor. Akıp geçerken de zamana asla dur diyemiyorsun. Olabildiğince kendi hayatımıza bir şeyler katmamız gerekiyor. Tabii bu da genelde sanatla oluyor ve eğlenmemiz de gerekiyor. Diziler de birer sanat yapımı, neticesinde içerisinde bir sürü oyuncu görev yapıyor. İster çok ünlenmiş, ister ise ünsüz kişiler olsun, birçok dalda birçok başarılı iş çıkıyor. Bizler de tabii sizler için genel izleyici oylamasına bakarak bir kaç fikir edindik ve tavsiye vermek istedik.

Uzun ve yorucu bir günün ardından sakin bir dizi film yolculuğuna çıkmak, en kalite li ve teknik -uzman yapımcılık örneği gösteren bir sinema gezegeninde gezinti turuna çıkmak hemen hemen herkesin aradığı bir keyif aracı alışkanlıklarındandır. Yıllar önce seyirci sinema, orta oyunu, meddahlık geleneği zamanla teknoloji nimeti birçok mecranın doğmasına artık dizi izleyicinin koltuğunda rahatlıkla izleyebileceği internet dizi film seçeneğinin sayıca çeşitliliğinin artmasına, kitlesel olarak ayrı bir boyut kazanmasına olanak vermiştir. İnternette izleme alışkanlığı yaratan dizi film, izleyicinin dikkatli ve kaliteli yapımlara öncelik vermesinde, lisanslı yapım ve şirketlerin tercih edilmesi son derece önem taşımaktadır. En iyi 10 yerli internet dizisi sıralaması şöyledir:

birevim kredisiz ev

Dizi sıralamalarının faydası ne olacaktır?

Dizi sıralamasının faydası sizlere birçok açıdan fayda sağlayacaktır.

Zaman; Tasarruf edeceksiniz. Örneğin; bir dizi hakkında fikir edinmek için belki de bir kaç bölümünü izlemeniz gerekecek ve bu da tabii ki zaman harcamak demek oluyor. Ancak basit hazırlanmış bir 10 yerli internet dizi önerisi sizi, bu zahmetten kurtaracaktır.

Evet, şimdi en iyi 10 yerli internet dizisini inceleyim.

En iyi 10 yerli internet dizisi sırası ile şunlardır.

1) Şahsiyet  (PuhuTv)

Yeraltı edebiyatının net bir biçimde başarılı olan yazarlarından Hakan Günday’ın senaryolaştırdığı, Onur Saylak’ın çekiminde gerçekleşen i Şahsiyet, 2018 yılına damgasını vurmuştu. Dizi, başarılı sinematografisi ve Haluk Bilginer’in usta oyunculuğuyla ve tabii ki Cansu Dere gibi bir tecrübe de barındırdığından öne çıkıyor.

2) 7YÜZ (BlueTv)

7 Yüz’de, 7 bölümde 7 farklı hikâyeyi çok değişik şekilde izliyoruz. Dizinin yönetmen koltuğunda  Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli üstlendiği dizide Tilbe Saran, Genco Erkal, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Cem Davran, Damla Sönmez gibi usta ve genç oyuncuların karmasından oluşan bir topluluk halinde izliyoruz. BluTv aracılığıyla izleyebileceğiniz dizide karakterler her bölümde kendi karanlık taraflarıyla yüzleşmekte olup gerçeği görüyorlar. Bazı bölümlerde  ise çok değişik bilimkurgu denemeleri ile kendini güzel bir yere koyuyor.

3) Masum (BlueTv)

Seren Yüce’nin kamerada olduğu ve senaryosunu yazdığı, Berkun Oya’nın başrollerinde usta Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Tülin Özen, Serkan Keskin ve Ali Atay’ı izlediğimiz keyifli bir polisiye dizidir. Haluk Bilginer’in canlandırdığı Cevdet karakteri, huzur içinde yaşamak için karısıyla birlikte bir çiftliğe taşınmaya karar verir. Ancak maalesef ansınız gece küçük oğullarından gelen korkunç bir haberle ailenin hayatı yıkılır.

4) Bartu Ben (BlueTv)

Başarılı oyuncu Bartu Küçükçağlayan bulunduğu sektörün karşısında kendini sorguluyor ve çok enteresan noktalara gidiyor.

5) Fi (PuhuTv)

Azra Kohen’in kitabı olan Fi uyarlamasıdır. Yönetmenimiz Mert Baykal çok başarılı bir dizi ile bizleri karşı karşıya bırakıyor. Başrollerde birçok ünlü isim var sırasıyla; Mehmet Günsür, Büşra Develi, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya gibi oyuncular ile keyifli bir yapım.

6) Bozkır (BlueTv)

Başrollerinde Yiğit Özşener, Altan Erkekli, Ekin Koç gibi usta bir kadroya sahip. Klasik polisiye dizilerin aksine çok değişik bir başyapıt denebilir. Konu ise çok çarpıcı olan, çocuk cinayetleri.

7)  Dip (PuhuTv)

Dizinin muhteşem  kadrosunda İlker Kaleli, Tüzünataç, Lale Mansur, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gün Koper, Gözde Türkpençe, Can Gox Neslihan Atagül, Bülent Emin Yarar, Berrak gibi birçok oyuncu vardır. Bu da polisiye bir dizi, tabii bu konu ise insanları intihardan vazgeçirmek üzerine olan bir dizidir.

8)  Görünen Adam (Youtube)

Dizimiz , Onur Ünlü’nün hazırladığı ve çektiği adeta  bir Youtube projesi. Ünlü’nün neredeyse bütün işlerinde görmeye alıştığımız fantastik öğelerle örülü olan ve çok değişik olan  Görünen Adam’da Erkan Koçak Köstendil, Osman Sonant, Ece Dizdar, Selim Bayraktar gibi son yılların tecrübesiyle donanmış olan  oyuncularını izliyoruz. Dizi aksine sinema filmi olacakken 10 bölümlük bir diziye dönüştü.

9) Dudullu Postası (BlueTv)

Penguen serisinden uyarlanmıştır üstelik bunu da tabii ki Serkan Yılmaz yapmıştır . Bu defa ise değişik olarak  bir semt komedisini izleyiciyle buluşturan dizinin oyuncu kadrosunda, Onur Ünlü’nün birçok projesinde yer alan Hazar Ergüçlü ve Erkan Can’in yanı sıra, Serkan Keskin ve Güven Kıraç gibi birçok usta isimleri, Ali Atay ve Taner Ölmez gibi yeni tecrübeler edinecek olan oyuncularla izliyoruz.

10) Hakan Muhafız (Netflix)

Türkiye’nin ilk Netflix dizisi olarak tarihe geçti. Bülent Gönenç, Umut Aral ve Can Evrenol bu dizinin yönetmenleri ve oyuncu olarak ise başrolde Çağatay Ulusoy’u görmekteyiz.  Şehirdeki ölümsüzleri durdurmak Çağatay Ulusoy’un görevi ve bunu başaracak mı? Hep birlikte göreceğiz.

 

birevim

Leave a Comment

3 × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |