En İyi 10 Yerli İnternet Dizisi

Uzun ve yorucu bir günün ardından sakin bir dizi film yolculuğuna çıkmak, en kalite li ve teknik -uzman yapımcılık örneği gösteren bir sinema gezegeninde gezinti turuna çıkmak hemen hemen herkesin aradığı bir keyif aracı alışkanlıklarındandır. Yıllar önce seyirci sinema, orta oyunu, meddahlık geleneği zamanla teknoloji nimeti birçok mecranın doğmasına artık dizi izleyicinin koltuğunda rahatlıkla izleyebileceği internet dizi film seçeneğinin sayıca çeşitliliğinin artmasına, kitlesel olarak ayrı bir boyut kazanmasına olanak vermiştir. İnternette izleme alışkanlığı yaratan dizi film, izleyicinin dikkatli ve kaliteli yapımlara öncelik vermesinde, lisanslı yapım ve şirketlerin tercih edilmesi son derece önem taşımaktadır. En iyi 10 yerli internet dizisi sıralaması şöyledir:

Şahsiyet: Haluk Bilginer başrol oyunculuğu eşliğinde Hakan Günday senaryolaştırdığı, Onur Saylak ‘ın çektiği başarılı yapım ve dizi film klasiği niteliğindeki yapımlarındandır. Agâh Beyoğlu karakterinin hafızasından yavaş yavaş silinen her olayın zamanla cinayete sürükleyen bilinç dünyasını ve Neva ile yollarını kesiştiren adalet duygusunu öne çıkaran dizi klasiği örneği işlerindendir.

7 yüz: Yedi bölümde yedi hikayeyi anlatan, her bölümde her karakterin kendinin ayrı karanlık yüzü ile karsılaştığı dizi film ustalığının gözler önüne serildiği başarılı yapımlardandır.

Bartu Ben: Ün ve popülerliğini yitirmiş, mesleği doğrultusunda iş bulmak ve para kazanmak öncelikli hedefi haline gelmiş, bunun için göz önünde bulunması gereken, iş taciri olarak ifade edilen bir karakterin yaşadıkları ve kendini, sektörü sorgulayacak düzeyde düşünce iklimine dalan bir başrolün  / Bartu Küçük çağlayan  ‘ın muhteşem performansı dikkatle  meraklı gözlerin hedefinde olmayı başaran dizi film içeriklerindendir.

Masum, Fi, Bozkır, Dop, Görünen Adam, Dudullu Postası, Hakan diğer izlenmesi önemle tavsiye edilen Blutv ve PuhuTv gibi yapımların öncülüğünde izleyicisi ile buluşmaktan son derece onur duyan en seçkin ve başarılı dizi yapımlarındandır.

Dizi sektörü ve internette yer alan binlerce içerik içinden sıyrılmayı bilmek yukarıda saydığımız on dizi filminin başarısı ve sinema sektörünün geldiği noktanın ne kadar gelişim ve ivme kazandığını gözler önüne sermektedir. Yerli dizi geleneğinin erişilmez boyuttaki başarısı ve vizyonu Türkiye ‘yi Uluslararası arenada dizi sektöründe taçlandıran izleyici kitlesi ile Yerli dizi teknik_oyunculuk başarısının kanıtı ve bu ödüle olan inancıdır.