En İyi Çamaşır Makinesi Modelleri

Her birimizin farklı hedefleri vardır, tabii ki bu hedefler zamanla değişkenlik gösterebilir, hele bir de zaman çok hızlı geçiyor ve sürekli yenilik geliyorsa bazı şeyleri yakalamak zor oluyor. Ancak bazı gereklilikler var ki hayatımızın temel taşlarını oluşturur ve muhakkak sahip olmamız gereken şeylerdir. Bunları çok dikkatli bir şekilde seçmemiz gerekir ve hedeflerimizi geliştirmek isterken çok dikkatli adım atmamız gerekir. İşte bunlardan biri de “ev sahibi olma veya bir ev yaşamını düzenlemek” tir. Bu konuda ise sadece eve taşınmak veya ev sahibi olma yetmez, üstüne birçok şey konusunda da tercih yapmamız gerekecektir, bu tercihlerden biri de tabii ki çamaşır makinesidir. Neticesinde çamaşır makinemiz olmazsa, nasıl bir hayat yaşayabiliriz. En iyi çamaşır makinesi veya çamaşır makinesi modellerini inceleyeceğiz.

birevim kredisiz ev

Çamaşır Makinesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Ev yaşamından veya ev sahibi olmaktan bahsettik, tabii ki en önemli ihtiyaçların başında gelen çamaşır makinesinden de bahsetmemiz gerekiyor, biliyorsunuz ki hijyen hayatımızın en önemli noktası. Neticesinde hijyen olmazsa, sağlık olmaz, sağlık olmazsa birçok problem de başa çıkar. Bununla beraber de insanların arasında yaşıyoruz ve hoş kokmamız gereklidir, kimseyi rahatsız etme hakkına sahip değiliz, bir otorite kurmamız gerekiyor veya bir yerlere hizmet ediyorsak ta üstümüz başımız temiz olmalı, neticesinde hem bir makam temsil ediyoruz hem de kendimizin duruşunu. Bunun için de dış görünüş önemlidir, bu dış görünüşü koruyabilmemiz için önce giysilerimizin temiz olması gerekir ve bu konuda da çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. İşte bahsettiğimiz noktalar zaten çamaşır makinesinin öneminin ne kadar gerekli olduğunu bizlere rahatlıkla göstermektedir.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Klasik bir söz olacak ancak en pahalı çamaşır makinesi sizler için en kaliteli çamaşır makinesi anlamına gelmez. Neticesinde yaşamınızda yer kaplama olayı çok önemli tabii ki bu da evde ihtiyaç gerçeğini gün yüzüne çıkarıyor ve bakıyoruz ki yer kazanma olayı dikkat etmemiz gereken bir olay, hele bir de tek bir bireysek ve sürekli temizlik istiyorsak o makinenin hacminin dolmasını beklememiz de işin başka bir problemli yönü. İşte bu yüzden belki de bizler için dünyanın en iyi çamaşır makinesi düşük kapasite ağırlık alan bir çamaşır makinesi olabilir. Çamaşır makinesinde en iyi marka ise dünya tercihlerinde değişkenlik gösterebilir ancak bazı belli başlı markalar sanayi güçleri, ar-ge ile çok farklı noktalarda olabiliyorlar. Bunlardan bazıları ” Samsung, Lg, Miele Electrolux” gibi markalar olabiliyorlar.

Çamaşır Makinesi Hacmi Nedir ?

Yukarıda bahsettiğimiz ev örneğinde, yaşadığınız kişi sayısına göre veya ihtiyaçlara göre çamaşır makinesi hacmi sizlere çok farklı avantajlar kazandırır. Örneğin bu hacim artışında daha fazla enerji tüketme olayı veya daha fazla çamaşır makinesi çalıştırma deterjanı veya benzeri maddelere ihtiyaç bulabilirsiniz. Ancak daha ufak hacimli makinelerde ise bunların tam tersi daha az tüketimle hizmet alabilirsiniz. Özellikle dünyada en iyi çamaşır makinesi az enerji tüketenler olarak görülür, neticesinde dünya kaynaklarını dikkatli bir şekilde tüketmeliyiz.Yukarıda saydığımız çamaşır makinesi en iyi marka özellikleri bunlara çok dikkat ederler. Çamaşır makinesi modelleri markaların kendini hangi alanda geliştirdiğine göre geniş bir yelpaze de olur. Sizlerin en iyi yapacağınız karar verme konusu ise en iyi çamaşır makinesi özellikleri konusunda ihtiyacınız olan en iyi çamaşır makinesi modellerine dikkatli bir şekilde göz gezdirmek olacaktır.Evet gördüğünüz gibi maalesef ülkemizdeki döviz durumu da ortada, o yüzden en iyi çamaşır makinesi size en uygunu olanlar olacaktır.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  1. Fiyatı: Belki de alırken bakacağımız özelliklerin en sonuncusudur. Çünkü 500 liraya olduğu gibi 10.000 liraya da makine var. Tabi ki gidin en pahalısını alın demiyoruz ama bu tip elektronik eşyalarda fiyatı çok düşünmeyin derim. Ucuza alıp kar ettiğinizi sanırsınız. Ancak çıkarttığı arızalarla sizi kendinizden bezdirir. Hatta daha pahalıya mal olabilir.
  2. Servis Desteği: Marka çok önemli bir kavramdır. Dünya ve ülke çapında yaygın bir servis ağı olmasına dikkat etmeliyiz. Garanti kapsamı dışında kalan parçalarda değişime gidilmesi haricinde bunun için maddi olarak en ucuz hizmeti sağlayan bir firmanın servisi olmalı. Bu sebeple güvenilen firmaları tercih etmemiz gerekir. Arçelik ve Beko bu konuda en iyisi en yaygını.
  3. Garanti Süresi: Yeni makinelerde genellikle 10 yıllık garantiler mevcut. Ancak ucuz ve eski üretim makinalarda ise en düşük alt limit olan 2 yıllık garantilerle çıkartmaktadır. Ve ek ücret ile bunları uzatmayı talep ederler. Bu sebeple de iyi bir marka ve kayda değer bir ücretli ürünü seçmeliyiz.
  4. Yeni Üretilen Ürünler: Bazı firmalar ürettiği ancak satamadığı ürünleri başka ülkelere göndermedikleri için ülkede tutup yılar geçse de satmaya çalışır. Bu tip ürünler depolarda çok fazla beklediği ve uygun ortamlarda olmadığını düşünürsek çürüme ihtimalleri olan ürünlerdir. O yüzden mümkün mertebe yeni üretilmiş ürünleri bulmalıyız.
  5. Enerji Tasarrufu ve Devir Sayısı: Belki de en önemli iki özelliği bunlardır. Çünkü enerji tasarrufu ne kadar düşük olursa, bu güçlü ve uzun çalışan aletlerin bize getirdiği külfet o kadar az olur. A, A+, A++, A+++ şeklinde harflerle enerji tasarrufunu simgeliyor. Devir sayısı da doğru orantılı olarak o kadar önemli. Çamaşırların daha kuru çıkması için devir sayısının yüksek olması gerekir. Ortalama değer olarak 1000 devir öngörülüyor. Ancak ne kadar yüksek olursa o kadar anlamlı olur. Tabi fiyat da ona göre pahalılaşır.
birevim

Leave a Comment

4 × five =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |