Eski Koltuğu Yenilemek İçin 7 Yöntem

Vaktinde çok severek aldığınız koltuk takımlarınız artık yıprandıysa ya da renginden, deseninden sıkıldıysanız ve değişiklik istiyorsanız size bazı tavsiyelerimiz var. Hala sağlam ve kullanılabilir olduğu için ya da bütçe ayırmak istemediğiniz için yeni mobilyalardan kaçınmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Daha uygun bir maliyetle ve tamamen kendi zevkinize göre yapacağınız birkaç değişiklik salonunuzun yeni görünmesini sağlayacaktır. Kendi imkanlarınızla ya da yardım alarak deneyebileceğiniz eski koltuğu yenilemek için 7 yöntem;

  1. Deri Koltuğu Boyamak

Mobilya yenilemek deyince akla ilk gelen renkleriyle oynamak. Mobilyalarınız deriyse bunu kendi imkanlarınızla evde gerçekleştirmeniz daha kolay olacaktır. Size tek gereken ise istediğiniz renkte bir deri boyası ve fırça.

birevim kredisiz ev

  1. Kumaş Boyası Kullanmak

Kumaş koltuklar biraz beceri ve bilgi gerektirmektedir. Bu işlem için tek ihtiyacımız olan bir kumaş boyası. Eğer kılıfı çıkabilen bir koltuksa bütün kumaşı boyayabilirsiniz. Fakat kılıfı çıkartamıyorsanız yastıkları ya da bulunuyorsa minderleri de renklendirerek salonunuza değişik bir hava katabilirsiniz.

  1. Sprey Boya Kullanmak

Koltuğunuzun kılıfı tamamen çıkmıyorsa ya da siz kılıfı takıp çıkarmakla uğraşmak istemiyorsanız harika bir yöntemimiz daha var. Kumaşlar için kullanılan sprey boyalar hem daha pratik hem de daha kullanışlı olacaktır.

  1. Normal Koltuğa Kapitone Eklemek

Az bütçe ve daha az bir uğraşla ufak dokunuşlar yapmak isteyenler için iyi bir yöntem. Zamanla gevşeyen koltuk kumaşlarına eklenen kapitoneler görünümü tamamen değiştirmese bile hem yıpranmayı kamufle edecektir. Bu da sizi bir süre daha masraftan kurtarması demektir.

  1. Desenli Kumaşla Örtmek

Geçici bir çözüm gibi görünse de yaptığınız işi beğenerek kalıcı hale getirmeniz de mümkün. Bu iş için yeni kumaş almak yerine evinizde bulunan kumaşları kullanmanız maliyeti çok daha azaltacaktır.

  1. Püskül Eklemek

Siz de sürekli değişim sevenlerdenseniz ve sürekli koltuklarınızın yerleriyle oynuyorsanız koltuk ayaklarınız biraz yıpranmış olabilir. Bunları değiştirmek yerine ise kamufle etmek oldukça yaygın bir yöntemdir.

  1. Deri Döşemesine Bakım Yapmak

Gerçek bir deri koltuk bulmak son dönemde oldukça zordur. Eğer bunlardan birine sahipseniz kolay vazgeçmek istemeyebilirsiniz. Koltuklarınızın derisine biraz bakım yaparak içini yeniden doldurursanız ilk günlerdeki haline döndürebilmeniz mümkündür.

birevim

Leave a Comment

3 × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |