Ev Tipine Göre Salon Nasıl Dekore Edilir ?

Ev tipine göre salon nasıl dekore edilir sorusu çokça sorulmaktadır. Bu yazımızda salon tiplerinden ve nasıl dekore edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz, bu şekilde sorularınıza yanıt bulabileceksiniz. Eşyalar ve boyalar her zaman bağlayıcı olarak tercih edilmelidir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

birevim kredisiz ev

En basit dekore edilen salon tipidir diyebiliriz. Berjer, tekli koltuk ve en önemlisi l koltuk bu salon tipine en uygun seçimlerdir. Bu şekilde salonunuz daha kullanışlı olur, ayrıca salonunuz mutfağa yakın ise mutfak masasını girişe daha yakın bir konuma yerleştirebilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu

Bu salon tipinde eşya yoğunluğuna dikkat edilmelidir. Kullanacağınız eşyalar salonu sıkıştırmamalı ve rahat yürünebilmelidir. Bu temel kuralı çiğnemediğiniz takdirde salonunuz şık duracaktır.

Kare Salon Dekorasyonu

Bu salon tipinde eşyaları yerleştirmek biraz zorlayıcı olabilir. Salonunuz kare şeklindeyse ve mutfağa yakın ise, iki oda arasına pencere ekleyebilirsiniz. Bu sayede hem daha geniş olacaktır hem de pratik duracaktır, aynı şekilde mutfak masasını buna göre konumlandırmanız gerekmektedir. Bu salon tipinde, oturma grubu güneş alan bir bölgeye yerleştirilmelidir.

Yuvarlak Salon Tipi

Bu salonu dekore ederken mobilya seçimini çok doğru yapmanız gerekmektedir, aksi takdirde odanızın genişliğinden fazlasıyla yararlanamazsınız. Oval sehpa, masa ve kıvrımlı oturma grubu seçerek güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz fakat her şeyin oval olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

U Şeklinde Salon Dekorasyonu

Bu salon tipinde oval veya l tipi oturma grupları kullanabilirsiniz, bu oturma gruplarını köşelere veya tam ortaya konumlandırabilirsiniz. Salonun boğucu olmaması için mobilya ve duvarın renkleri uyumlu olmalıdır. Ahengin en önemli olduğu salon tiplerindendir, her şey uyumlu olursa çok daha hoş duracaktır.

L Şeklinde Salon Dekorasyonu

Zor gibi görünen fakat dekoresi basit bir salon tipidir. L şeklinde salona en uygun olabilecek oturma grubu, l şekline oturma grubudur. Bu sayede köşeye oturma grubu ve odanın bir diğer köşesine yemek masasını konumlandırabilirsiniz. Oval bir halı seçmeniz daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

birevim

5 Comments

  • Bizim evimizde yapı olarak L koltuğa çok müsaitti, eşimle beraber L koltuk kullandık ve ona göre dekore ettik odayı 🙂

  • Aslında insanın gözüne nasıl güzel geliyorsa öyle dekor etmeli evini 🙂

  • Salon dekorasyonu gerçekten çok önemli, sürekli vaktini geçireceksin sonuçta 🙂

  • Ev tipine göre salon düzenleme adına çok güzel fikirler verilmiş konuda, salon dekoru gerçekten önemli, günün en önemli kısmı orada geçiyor.

  • Salon dekorasyonu gerçekten önemli, etkileyici bir dekorasyon eve huzur katabiliyor 🙂

Leave a Comment

18 + 15 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |