Evde başlayabileceğiniz Keyifli Hobiler Nelerdir?

Evde yapabileceğiniz bir hobiye sahip olmak; beceri geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığınızı ve refahınızı önemli ölçüde iyileştirebilir.

Günlük koşturmaca dan uzaklaşmak ve kendinize zaman ayırmak için en iyi yöntemlerden biridir.  Tükenmişlik çoğu zaman telaşlı modern yaşamın bir belirtisidir, bu nedenle kendinize gevşemek için zaman ayırmak önemlidir.

birevim kredisiz ev

Hobilerin zihinsel sağlığınız için bazı ek faydalar sağlar. Araştırmalar göstermiştir ki, stres yönetimi söz konusu olduğunda hobiler bir can simidi olabilir. Hobiler, kendimizi gündelik hayatın kaygılarından uzaklaştırmanın bir yoludur. Hobileri olan kişilerin depresyon, stres ve düşük ruh hali ile mücadele etme olasılığı daha düşüktür. Ellerimizi ve beynimizi birlikte kullanırken, nerede olduğumuzun tam olarak farkında olarak ve ne yaptığımızın bilincinde olarak işlemek sinir sistemimizi sakinleştirir. Bağlanmak, dokunmak ve etkileşim kurmak için doğduk. Zanaat, DIY veya bir beceri öğrendiğimizde, bizi iyileştirmek ve kendimize geri getirmek için bir merhem oluşturuyoruz.

İşte size yeni edinebileceğiniz terapi gibi hobiler için birkaç tüyo;

Takı Yapımı

En iyi mücevher yapım kitleri, gerekli araçlar ve ayrıntılı talimatlar dâhil olmak üzere bu ödüllendirici hobiyi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Kitler genellikle tel, ip, iğneler, kancalar, ıstakoz pençeleri ve tokalarla birlikte gelir.

Fermente Etme

Bağırsak sağlığı, daha temiz bir ciltten daha iyi organ işlevine kadar, fermente gıdalar yemenin çok sayıda faydası ve zihinsel sağlığımız üzerinde önemli bir etkiye sahip olmasıyla, kendisini sağlık gündemimizin ön saflarına sıkı bir şekilde yerleştirdi. Bağırsakları boşuna tıbbi uzmanlar tarafından icat edilen bir terim olan ‘ikinci beyin’ olarak adlandırmazlar. Bağırsakları seven yiyeceklere duyduğumuz yeni saygı sayesinde, fermantasyon, kefir, lahana turşusu, kimchi ve kombu çayı pişirmek için mutfağa giderek popüler bir evde hobi haline geldi.

Nakış ve Örgü

Nakış, örgü işlerini yapmak istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. Temel nakışı denemek istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey biraz kumaş (pamuk veya patiska gibi), bir nakış kasnağı, nakış iğneleri ve ipliktir. İhtiyacınız olan her şeyi bir zanaat mağazasından çevrimiçi sipariş edebilirsiniz, sadece temel dikişlerle ilgili bölümü tıklayın.

Yoga

Yoga tam bir yaşam tarzıdır ve yoga ve onun kadim ilkeleri hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, size mattan daha fazla fayda sağlar. Bir yoga öğretmeninin dilinden; Önce bizi bedenimize ve nefesimize bağlar, sonra daha derine götürür. Kendimizi matın üzerinde ve dışında daha net görmeyi, düşüncelerimize ve tepkilerimize tanık olmayı öğreniriz ve nihayetinde daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzu görmemiz için bize rehberlik eder. Kendimizden daha çok, bizi maneviyatımıza bağlar.

Enstrüman Çalmayı Öğren

İster inanın ister inanmayın, ucuza bir enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz. Çoğu insan, sadece onlardan kurtulmak için kullanılmış aletleri satmaktadır; hatta bazı insanlar onları bedava veriyor. Nasıl oynayacağınızı öğrenmek ve içinizdeki Mozart’ı dışarı çıkarmak için YouTube eğitimlerine göz atın.

 

birevim

Leave a Comment

four × two =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |