Evim Şahane Nedir? 2022 Evim Şahane Başvuru Koşulları

Ülkemizde giderek artan televizyon programlarına ilginin en büyük sebebi insanlara ücretsiz olarak bazı konularda yardımcı olmalıdır. Bunlardan bir tanesi de ev dekorasyonudur. Evim Şahane bu konuda en ilgi çekici programların başında yer almaktadır. Eskimiş evinizin tekrar güzel ve modern bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken bu programa başvurmak olacaktır.

birevim kredisiz ev

Evin sadece belirli bir bölümünü yenilenmesine ve bunun ardından ev sahibine sürpriz yapılması ile devam eden bu program ülkemizin mimari dekorasyon konusunda ne kadar ilgi çekici bir sektöre sahip olduğunu insanlara göstermektedir.

Evim Şahane Nedir?

Evim Şahane ilk olarak 2012 yılında yayınlanmaya başlanmış bir iç dekorasyon programıdır. Kanal D ekranlarında başvurular takip edilerek, bunların arasından bir tanesini seçilip, evin bir bölümünün tamir edildiği ve yeni ürünler eklenerek yayınlandığı bir programdır. Programın finalinde ev sahibi evinin son halini görmesi için evine davet ediliyor.

Programın sunuculuğunu mimar olan Selim Yuhay yapıyor. Yaşam alanında hazırlanan bu programının proje tasarımcısı Erhan ÖZ, sunucusu Selim Yubay ve seslendiren kişiyse Sungun Babacan’dır. Arc Yapım tarafından hazırlanan bu eğlenceli program ilk 4 sezonun ardından 580’inci bölümüyle 2015 yılında ara vermiştir.

Bir dönem eski bölümleri yayınlanmıştır. Selim Yunay’ın sunuculuğunda TV8 ekranlarında Güle Güle Oturun adıyla yeni bir program yapılmıştır. Daha sonra Kanal D ekranlarında Ekip Şahane adıyla tekrar gelmiştir.

Evim Şahane Başvuru Nasıl Yapılır?

Evim Şahne programına benzer programlardan yararlanmak istiyorsanız başvuru şekli genelde benzerlik göstermektedir. Programın yayınlandığı televizyon kanalının sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuru sırasında sizden ilk olarak çok sayıda fotoğraf isteniyor.

 • Kendi fotoğrafınız,
 • Dekore edilmesi istenen odanın fotoğrafları,
 • Adınız, soyadınız,
 • Cinsiyet
 • Ev telefon numaranız,
 • Yakın akrabanızın telefon numarası,
 • E-mail adresiniz,
 • Açık adresiniz,
 • Evinizin hangi semtte olduğu,
 • Yaşadığınız şehir,

Bu gibi birçok detayı eksiksiz bir şekilde yazmanız isteniyor. Bunlar başvuru formunda ki öncelikli olarak dolduracağınız alanların başında geliyor. Bunun devamında da dikkat etmeniz gereken ve doldurmanız gereken çok sayıda detay bulunuyor. Tüm bunları yazdıktan sonra başvurunun alt kısmında yer alan “Kişisel Verileri Koruma Belgesi” sekmesini işaretlemeniz gerekiyor.

Bunu yaptıktan sonra “Başvuru Yap” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu sayede Evim Şahane programı için başvurunu yapmış oluyorsunuz. Bunun ardından beklemeniz ve başvurunuzun değerlendirmesi gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

Bu tip programlara sayısız başvuru yapılıyor ve bunların arasından gerçek anlamda ilgi çekici bir program olacağının düşünüldüğü odalara sahip olan aileler tercih ediliyor. Her ne kadar bir iç mimari programı olsa da TV’de yayınlandığı için şov programı olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Evim Şahane Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evim Şahane birçok insanın hayallerini yaşamasına yardımcı oluyor. Programda gördüğünüz gibi sevinçten havaya uçanlar, ağlayanlar, ne yapacağını bilemeyen birçok insan bile karşılaşıyorsunuz. Bunun sebebi usta eller ile işçiliğin yapılması ve insanlara evinde ki değişiklikler hakkında bilgi alınması oluyor.

Bu programın en büyük avantajlarının başında tüm programın, yapılan işlemlerin, alınan eşyaların hepsinin ücretsiz olmasıdır. Bu sebeple binlerce başvuru yapılması kaçınılmaz oluyor. Sizde bu başvuru sahipleri arasında yer almak ve kabul listesinde yer almak istiyorsanız başvurunuza dikkat etmelisiniz.

Gerçekten yapılması gereken bir oda varsa bunun fotoğraflarını program yetkililerine atmanız gerekiyor. Bunu yapamazsanız size olan ilgi de az olacaktır. Açıklama kısmında bunu neden istediğinizi açık yüreklilik ile paylaşmanız da gerekiyor. Tüm bu detaylar sizin başvuru sırasında önlere geçmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında önemli olanların kesinlikle geçmek olması için farklı yollara yönelirseniz elenmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Evim Şahane Başvurularında Ücret İstiyor mu?

Evim Şahane programıyla ilgili en çok merak edilen soruların başında ücret isteyip istemediği geliyor. Programının çok kısa bir sürede çok yüksek reyting alması, başvuru sayısının artmasına ve evini yaptırmak isteyenlerin her türlü şeyi kabul etmesine neden oldu. Bu durumun farkına varan dolandırıcılarsa programın adını kullanmaya başladı.

Bu konuda Kanal D televizyonunda bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada bazı insanların programın adını kullanarak kanal adına ücreti istediğini aktarıldı. Bunun kesinliği olmadığını ve programla hiçbir alakası olmadığı aktarıldı. Ayrıca yapılan açıklamada bunun TCK’ya göre bir suç teşkil ettiği ve bunun yapılması durumunda insanların ihbar ederek onu yapan insanların ceza almasına yardımcı olması istendi.

Evim Şahane Hangi İllerde Program Yapıyor?

Evim Şahane programı kısa sürede ilgi çekmeye başlayınca ülkemizin birçok farklı noktasından bu programa başvurular artmaya başladı. Bununla birlikte en çok merak edilen soruların başında programın öncelikli bölüm çektiği ve gittiği illerin hangisi olduğu sorulmaya başlandı.

Öncelikli olarak programın başlarında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi iller tercih edilse de ilerleyen yıllarda ve bölümlerde artan ilgi ile Anadolu’da birçok şehre gidilerek insanların mutlu olması sağlanmıştır.

Evim Şahane Programı Devam Ediyor mu?

Evim Şahane tam bir efsane haline gelmeyi başarmıştır. 4 sezon boyunca ekranlara gelen ve bunun ardından Kanal D tarafından son verilen program 2022 yılı itibariyle yapılmıyor. Ancak 2015 yılında Selim YUHAY tarafından sunulan programın iptal edilmesi ile birlikte buna benzeyen birçok program farklı TV kanallarında yapılmıştır. Ancak hiçbirisi Evim Şahane kadar yüksek program almamıştır.

Evim Şahane Neden İlgi Çekti?

Evim Şahane temel olarak çok basit bir TV programı olarak dikkat çekiyordu. Öncelikle programı sunan Selim YUHAY’ın sadece bir sunucu olmaması aynı zamanda iç mimar olması, rahat olması ve insanlarla çok samimi olabilmesi programın ilgi çekmesini sağlamıştır.

Evim Şahane tamamlanalı 7 yıl olmasına rağmen hala insanların bu konuda bilgi almak istemesi ve aramalar yapıyor olması sebebi için bunu göstermek doğru olacaktır.

birevim

39 Comments

  • Merhaba Murat Bey,
   Evim şahane programının 2020 yılı sezonunda yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda net bilgi bulunmamaktadır.

   • Merhaba ,sadece ev mi yapiliyor aceba ,bi magazamiz var icini dizayn etmeyi dusunuyoruz yapiyormu aceba selim bey ve ucretlimi donus yaparsaniz sevinirim tskler

 • Sitesine girip başvuruyu yaptım, bence başvuruyu aldıklarına göre bu kış sezonu yayınlanır diye düşünüyorum

  • Merhaba Duygu Hanım,
   Bu programa rağbet çok ancak ne zaman yayına başlayacakları hakkında bilgi bulunmamaktadır.

  • Mutfağımı yaptırmak istiyorum
   Beni mutlu edin lütfen. Maddi gücüm yok bana yardımcı olun lütfen saygı ve sevgiler

  • Merhaba Bekir Bey,
   Evim Şahane Programı şuan yayınlanıp yayınlanmayacağı netlik kazanmış değildir.

   • Selamun aleykümselam hayırlı günler eşim asgari ücretle çalışan bir fabrika işçisi iki oğlum var o sihirli ellerinizin benim evimde değmesini istiyorum mutfağın çok kötü durumda lütfennnnn bizdede gelin manisa’da oturuyorum inşallah manisa yada gelirsiniz

  • Yatak odamı yapmak istiyorum lavabo u yapma k istiyorum vebanyomu yapmak şstiyorum

 • Çok kötü durumdayım kaç senedir başvurmaya çalışıyoruz kabul olmuyo lutfen arrik görün beni evim cok kotu halde ve durumum yok lutfen benim evime gelin

 • Ben esenyurtaki evimi icini 2+1 evimi yenilemenizi istiyorum 5348578552

 • Merhabalar 2021 evim şahane varmı acaba başvuru linklerine tıklıyorum ama başvuru yapamıyorum ☹️

 • Uzun süredir çok istediğim bişey ve gerçekten ihtiyacım var. Gecekondu da oturuyorum çatım akıtıyor eger kabul edilirse formum bana çok hak vereceğinizi biliyorum.

 • Uzun süredir çok istediğim bişey ve gerçekten ihtiyacım var. Gecekondu da oturuyorum çatım akıtıyor eger kabul edilirse formum bana çok hak vereceğinizi biliyorum

 • İyi günler bizimde evimiz cok kullanışsız maddi gelirimiz yok Kardesim engelli evde yasam alanımız yok sizden ricam bizede geri dönüş saglarmisiniz lutfen umarim geri dönüş yaparsiniz cok mutlu oluruz

 • Abi merhabalar ben Altun Nur Yürük evimizi yaptırmak istiyoruz annemle babama sürpriz yapmak istiyorum kalp hastalıkları var kalp hastası koah hastalıkları var sizleri çok seviyoruz abi dört gözle gelmenizi bekliyoruz annemle babamı hiç gün yüzü görmemişler onları sevindirmek istiyorum lütfen bana yardımcı olun bana yardımcı olursanız çok sevinirim evimizin oturma odasını mutfağı koridor ve çocuk odasını yaptırmak istiyorum lütfen bana yardımcı olun sizi çok seviyorum şimdiden Allah razı olsun sizden ben imam hatip ortaokulu na gidiyorum okuyorum 7. Sınıfa gidiyorum evimiz çok kötü durumda bize ulaş’a bileceğiniz numaralarımız 0 542 205 17 87 Samsun’da yaşıyoruz

 • Oturduğum evin mutfağı banyosu eski çağdan kalmış yeniliğe ihtiyacı var. Arar yardımcı olursanız sevinirim.

 • Annem 75 yaşında evinin mutfak banyo ve salona içten ısıyalıtım için yardımcı olursanız çok sevinirim.. Annemi çok mutlu edersiniz… İnşallah dönüş olur annem mutlu olur

 • Oturduğum evde kayınlarımla kaynanam la yaşıyorum kayın pederim onlar küçükken vefat etmiş bir kayınım askerde maddi durumumuz yok oturma odamız ve mutfagımızda hiç bişegimiz yok sizlerden yardım bekliyrum

 • 1*1 Evim var sizin tarafınızdan deklarasyon edilmesini arzu ederim, programınızı her zaman severek ve zevkle izliyorum çok başarılısınız. (

 • Merhaba

  Evim Şahaneye başvuru yapmak istiyorum fakat başvuru formunu bulamadım. TEVE 2 0212 413 61 00 numarasını aradım fakat telefondaki bayan sağolsun çok kaba davrandı!

  desteğinizi rica ederim

  İyi çalışmalar

 • Merhabalar ben gece konduda oturuyorum ve evim çok kötü durumda maddi durumum da yok bu yüzden tek çarem evim şahane kaldi

 • mrb ben 10 senedir kayınvalidem ve cocuklarıyla aynı evde oturduk 3 yılda eltimle oturdum yeni 2 yıldır ayrıldım ama hayat sartları zor oldugu icin bazı seyleri yapamıyoruz benim tek hayalım mutfağımı yenilemek ıitiyorum cok pahalı olduğu icin yapamıyorum egerki bana yardımcı olursanız cocuklarım ve ben cok mutlu oluruz .şimdiden tesekkür ederiz.

Leave a Comment

sixteen − eight =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |