Feng Shui Nedir? 2020 Feng Shui Dekorasyon Önerileri

Bir dönemin oldukça popüler bir akımı olan feng shui eskisi kadar çok dillendirilmese de çoğu kişinin hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Temelde her eşyanın ve rengin bir enerjiye sahip olduğuna inanılan feng shui, sadece evinizdeki mobilyalarda değil hayatınızın her alanında uygulamanız gereken bir inanıştır. Bunlarla asıl amaçlanan ise kişilerin mutluluğudur. Feng Shui nedir? 2020 Feng Shui dekorasyon önerileri nelerdir? Bu yazımızda sizlere bunları anlatacağız.

Feng Shui Nedir?

birevim kredisiz ev

Kelime anlamı olarak rüzgar ve su demektir. Feng Shui’yle asıl anlatılmak istenen ise doğada bulunan renkleri ve yaşam enerjisini ortamla uyumlu kombinleyebilmektir. 5bin yıllık geçmişe sahip olan bu Çin kültürü, temelde rüzgar ve suyun yaydığı enerjiyi eve taşıma tekniğidir. Feng Shui’ye göre yaşam tarzı belirlemek sadece dekorasyonla olmuyor tabi ki. Öncelikle aklınızdaki tüm olumsuz düşünceleri uzaklaştırarak pozitif olmalı ve bu işe tamamen inanmalısınız. İnanç ve pozitif enerji bu işin anahtar kelimeleridir.

2020 Feng Shui Dekorasyon Önerileri

Prensip olarak yaşanılan alanın doğayla uyumlu olması gerektiğine inanılan Feng Shui, dekorasyon konusunda yapmamız ve yapmamamız gereken birkaç kural sunmaktadır. Bu kurallar sadece yatak odası ya da evle sınırlı değil, ofisinizde de uygulamanız gereken kurallardır. Bütün aileyi kapsayan bir bölüm olduğu için oturma odasıyla başlayalım.

  • Feng Shui’ye göre ışık çok önemlidir. Enerjinin içeriye girebilmesi için ortamın aydınlık olması gerekmektedir. Hatta eğer karanlık bir koridorunuz varsa burada ışığın sürekli açık bırakılması gerektiği de söylenmektedir. Öncelikle salonunuza uygun ışıklandırma sistemleriyle değişime başlayabilirsiniz.
  • Koltuğunuzun sırtının pencereye doğru olmasının oturan kişide tedirginlik yarattığına inanılmaktadır. Bu yüzden bütün koltukların pencereye bakması gerekmektedir.
  • Çin felsefesinin bir diğer tamamlayıcı unsuru Yin ve Yang evinizin dekorasyonuna da girmektedir. Köşeli şekiller Yang’i, oval şekiller Yin’i simgelemektedir. Yani salonunuzda köşeli bir sehpa bulunuyorsa üstüne oval bir obje koyarak bunu dengelemeniz gerekmektedir.
  • Evde kuru bitki, kırık ya da bozuk nesne bulundurmanın da enerji akışını engellediği düşünülmektedir.
birevim

Leave a Comment

eight + thirteen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |