Feng Shui’ye göre mutlu ev formülleri

Feng Shui, etrafımızdaki enerjiyi kanalize etmekle ilgilidir. Hayatımızı daha iyi hale getirmek için.. İşte ‘mutluluk oranını’ artırabilecek birkaç basit ipuçları vereceğiz.

Çevremizdeki her şey enerji ile ilgilidir ve Feng Shui’nin ilkeleri bize bu enerjiyi doğru şekilde yönetmeyi ve dengelemeyi öğretir, böylece çevremizdeki olumlu titreşimler yakalanabilir ve hayatlarımızı daha iyi hale getirebilir. Feng Shui, negatif enerjiden kurtulmamıza da yardımcı olabilir.

birevim kredisiz ev

Feng Shui Giriş

Giriş yani ön kapı, ‘pozitif enerjiyi ilk düzenlememiz gereken yerdir. Feng Shui uzmanlarına göre enerji, gözü takip eder. Öyleyse mutlu bir resim, bir çiçek aranjmanı veya güzel bir şey yerleştirin ve olasılıkları ve fırsatları evlerimize davet edin. Ayrıca, ön kapının gıcırdatmamasını sağlayın.

Birisi (veya siz) içeri girdiğinde ilk fark ettiğiniz şey, bilinçaltınıza alacağınız en güçlü filtrelerden biridir. Bu nedenle, ilk gördüğünüz şeyin güzel ve ferahlatıcı olması önemlidir. Bu yüzden giriş yerine güzel bir tablo, çeşme veya görsel olarak yükselen bir şey koyabilirsiniz.

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Dağınıklığı ortadan kaldırın Feng Shui’ye göre çok fazla dağınıklık iyi değildir. Dağınıklık negatif enerjilere yol açabilir.  Öyleyse çöplerden kurtulun. Duygusal nedenlerden dolayı kırılmış veya hasar görmüş eşyaları saklamayın.

Temiz ve Düzenli Bir Mutfak Yaratın

Feng Shui’ye göre mutfağınız doğrudan para çekme yeteneğinizle ilgilidir. Ocağı temiz, buzdolabını düzenli ve kullanacağınız taze yiyeceklerle dolu tutun. Raflara yatırım yapın ve mutfak tezgâhını dağınıklıktan uzak tutun.

Eşyaları Nasıl Yerleştireceğinize Dair Tüyolar

Yerleştirme Feng Shui’ye göre, uyuduğunuz yatağa bakan aynaların olmaması idealdir. Radyatörü doğrudan lavabonun karşısına koymayın. Gün boyunca negatif enerji emmiş olabileceğinden yatağınızın üzerine rüzgâr çanı asmayın.

Yeni Bir Ev Alacaksanız Enerji Alanını Kontrol Edin

Yeni bir daire veya ev satın almak istiyorsanız ve Feng Shui danışmanından hizmet alabilirsiniz.  Ancak bunu tercih etmiyorsanız ikinci bir alternatif olarak; yeni doğmuş bir bebeği oraya götürebilirsiniz. Herhangi bir dış etki veya neden olmadan ağlarsa, evin, binanın pozitif bir enerji alanı taşımadığı anlamına gelir. Öte yandan, bebek sakin kalırsa ve gülümserse, oynarsa, evin iyi, olumlu bir havası olduğu anlamına gelir.

Tibet Çanı

Evinizin genel enerji seviyelerini iyileştirmek için, birkaç günde bir evin etrafındaki Tibet çanını çalın. Bu, evinizin içindeki ve etrafındaki pozitif enerjiyi güçlendirecektir.

Üç Ayaklı Kurbağa

Üç Ayaklı Kurbağa modelini evinize ana kapıya bakacak şekilde yerleştirin. Zenginlik ve refahı ifade eden bu eski ve mistik Feng Shui sembolü, tasarruflarınızı, kazançlarınızı ve dolayısıyla mali durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Döşeme

Evinizde zeminin bir kısmının kırıldığını fark ederseniz, en kısa zamanda tamir ettirin veya değiştirin, çünkü yaydığı negatif enerji aile üyelerinizle ilişkinizi etkileyebilir. Onaracak durumda değilseniz, hasarlı bölgeyi örtmek için bir halı da koyabilirsiniz.

birevim

3 Comments

  • Güzel öneriler vermiş Feng Shui, bende çok sade oda tasarımlarını çok seviyorum evde

  • Yabancılar bence bazı konularda bizlerden daha güzel düşünüyorlar 🙂

  • Sade tasarımlar her zaman çok daha huzur veriyor insana bence

Leave a Comment

19 + two =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |