Fuzulev Nedir? Fuzulev Ev Alma

Fuzulev sistemi en basit tanımı ile ‘altın günü’ mantığı ile benzer işleyen bir sistemdir. Ev sahibi olmak isteyen herkes, bu sistemde faizsiz, peşinatsız ve kredi kullanmadan istedikleri eve kavuşabiliyor.

birevim kredisiz ev

Fuzulev Sistemi Nedir?

Ev sahibi olmak isteyen ancak, kredi çekip, banka faizi ödemek istemeyen, ödeme güçlüğü çeken herkes Fuzulev sistemi ile ev sahibi olabilir. Fuzulev sisteminin temelinde yardımlaşma vardır. Ev sahibi olmak için bir araya gelerek bir grup oluşturan kişiler, birbirlerine destek olurlar. Bu sistemde Faizsiz, vade farksız ev sahibi olmak mümkün.

Fuzulev Sisteminin dört farklı ödeme sistemi bulunuyor. Belli planlamalar çevresinde zorlanmadan ev sahibi olmanıza sağlayan sistem, Fuzulev Çekiliş Sistemi, Fuzulev Vade Ortası Sistemi, Fuzulev Peşinatlı Erken Teslim Sistemi ve Fuzulev Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi olmak üzere dört ana başlıktan oluşuyor. Fuzulev sisteminde peşinat vermeniz istenmiyor.

Fuzulev Kimin?

Faizsiz ev ve araba almak istiyorsanız Fuzulev size bunu peşinatsız ödeme seçenekleri ile de sunmaktadır. Bu sistemde ev satın alma mantığını basit olarak altın günleri yâda Anadolu kültüründeki imece’ye benzetebiliriz. Dayanışma ve destek kültürüne uygun olarak şekillenen Fuzulev ödeme sistemleri sizi kısa sürede ev sahibi yapabilir. Faizsiz Tasarruf Sektörün de köklü bir geçmişe sahip olan Fuzulev küçük taksitler ile evinize kavuşmanıza olanak verir. Ödeme gününden aylık taksit tutarına ve hatta evinizi ülkenin neresinden istediğinize kendiniz karar verirsiniz.

İlk faizsiz araba sahibi yapan şirket kazandığı deneyim ile 8 yıl sonra inşaat sektöründe yer alarak faizsiz ev sahibi yapma metodlarını sunmuştur.

Fuzul Grup olarak otomobil sektöründen sonra belli başlı inşaat projelerinde güvenini kanıtlamıştır. Bunlardan bazıları; Başak şehir & Bizim evler Sitesi,Kent Neriva, Kent Ariva, Olimpa AVM, Kent Evila, KağıthanedeMeva Evleri, Kartal’da Serrapark Konutları’dır. Faiz yükü altına girmeden ev sahibi olabilirsiniz.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu başkanı Sn. Mahmut Akbal’dır. Aile şirketi olan holdinge bağlı olan Fuzulev yatırım gücünü holding iştiraklerinden almaktadır.

Fuzulev Çekiliş Sistemi

Ev almak isteyen kişi, çekilişli grubu tercih ettiğinde, ödeyebileceği vade miktarına göre en uygun grubu seçer ve o gruba dahil olur. Bu gruplar, 40, 60, 80, 100, 120 kişilik gruplardan oluşur. Gruba kaç kişi katıldıysa vade sayısı da o kadar olur.

Her ay bir çekiliş yapılır. Gruba dahil olan bir kişi böylece ev sahibi olur. Çekilişin sonuna gelindiğinde, en son ev sahibi olan grup üyesi, son aya kadar beklemek zorunda kalmaz. Vadenin yarısına geldiğinde ev sahibi olmuş olur. Çekiliş sistemi ile ilk aylarda ev sahibi olan kişiler, grupta yer alan diğer ev sahibi adaylarına yardım ederler. Bu yardım kira yardımıdır. Henüz konutu çıkmayanlar, aldıkları bu kira yardımı ile taksitlerin süresini azaltmış olurlar.

Ödediğiniz tüm taksitlere faiz uygulanmaz. Evinizin teslim tarihi geldiği zaman istediğiniz yerden, Türkiye’nin her yerinden dilediğiniz evi satın alabilirsiniz. Kendi evinizde otururken, taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Fuzulev Vade Ortası Sistemi

Vade ortası sistem, şansına güvenmeyenler için en uygun sistemdir. Fuzulev’in bu planlamasında çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız olarak taksitlerinizin yarısında ev sahibi olmanızın yolu açılır. Gruplara katılan üyeler, çekilişe katılmazlar. Vade ortasında ev sahibi olabilirler. Bu sistemde gruplar; 11 aydan 121 aya kadar devam edebilir. Taksitlerinizin eşit bölünmesi kuralının geçerli olduğu sistemde, peşin ödeme gibi yüklü bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Her ay sabit bir ödemeniz olur. Vade ortası sisteme katılabilmeniz için organizasyon ücretini ve birinci taksitinizi ödemek yeterlidir.

Fuzulev Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Fuzulev’in peşinatlı erken teslim sisteminde, tüm taksitler vade farksızdır. Faizsiz ve sabit olan taksitleriniz, sizi sürpriz ödemelerden kurtarır. Bu sisteme ne kadar yüksek peşinatla katılırsanız, evinizi o kadar kısa sürede teslim alırsınız. Verdiğiniz peşinattan dolayı taksitleriniz düşük olur. Organizasyon ücreti ve peşinatınızı verip, peşinatlı erken teslim sistemine katılabilirsiniz. Sisteme katıldıktan sonra taksitlerinizi ödemeye ertesi aydan itibaren başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm taksitleriniz vade farksız, faizsiz ve sabittir.

Fuzulev Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi

Sadece ara ödeme yaparak, peşinat ödemeden evinizi daha erken teslim almanızı sağlayan sistemdir. Peşinat ödemeden, sadece belli dönemlerde ara ödeme yaparak, ‘ara ödemeli sistem’ e dahil olabilirsiniz. Yapacağınız ara ödemeler taksit rakamlarınızı düşürür. Böylece evinizi vade ortasından önce teslim alabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk ay birinci taksitiniz ve organizasyon ücretini ödemeniz yeterli.

Fuzulev Sisteminde Peşinat Vermek Gerekli mi?

Fuzulev sistemine dahil olduğunuzda, peşinat ödemeniz gerekmiyor. Sistemde kendi bütçenize uygun bir modeli mutlaka bulacaksınız. Dar gelirli ailelerin zorlanmadan ev sahibi olmalarının yolunu açan Fuzulev, ayrıca 0 faiz ve kredisiz ödeme seçenekleri de sunuyor. Fuzulev sistemine kayıt olmak istediğinizde bütçenize uyabilecek 4 modelden birini seçebilirsiniz. Hangi sistemi seçerseniz seçin, hiçbirinde peşinat ve faiz uygulaması yoktur.

Sistemden Ayrılmak Mümkün mü?

En çok merak edilen konulardan biri eğer memnun kalmazsam ya da ekonomik bir güçlüğe düşersem sistemden ayrılabilir miyim? Fuzulev sisteminde ev sahibi olmak isteyenler, eğer memnun kalmazlarsa ya da ödeme sıkıntısı yaşamak gibi zorunlu durumlarda sistemden ayrılabilir.

Türkiye’de İstediğim Yerden Ev Alabilir miyim?

Fuzulev sistemine kayıt olduğunuzda Türkiye’de istediğiniz her bölgeden ev sahibi olabilirsiniz. Bunun için bir şart aranmaz.

Taksit Ödemelerinde Sıkıntı Yaşarsam Taksitlerimi Dondurabilir miyim?

Fuzulev sisteminde, zamanla ödemelerinizle ilgili bir sıkıntı yaşarsanız, geçici olarak dondurma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için sistem size her türlü kolaylığı sağlar. Belirlediğiniz zaman aralıklarında taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Yeniden ödemeye başladığınızda, kaldığınız yerden taksitlerinizi ödemeye devam edebilirsiniz.

Fuzulev Sisteminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Fuzulev sisteminin ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu birçok avantaj vardır. Peşinat ödemeden ve 0 faiz uygulaması, yardımlaşma esasına dayalı bir sistemin varlığı, ev sahibi olmak isteyenleri cesaretlendiren en önemli unsurların başında gelir. Ayrıca Türkiye’nin birçok ilinden sisteme dahil olup, ev sahibi olabilirsiniz. Fuzulev sisteminin sağladığı avantajları sıralamak gerekirse:

 1. Taksitlerinizin tamamı faizsiz ve vade farksızdır.
 2. Türkiye’nin herhangi bir yerinden istediğiniz evi alabilirsiniz
 3. Birikim yaparak almayı planladığınız evi daha erken almış olursunuz
 4. Teslimattan önce alacağınız evin değerinde veya taksitlerde değişiklik yapma şansına sahipsiniz
 5. Taksit ödeme sırasında, ödeme sıkıntısına düşerseniz geçici olarak taksit dondurma işlemini yapabilirsiniz
 6. Ödeme sıkıntınızı dondurarak çözemediğiniz zorunlu hallerde, sistemden ayrılabilirsiniz. Ödemiş olduğunuz rakamı organizasyon ücreti hariç geri alabilirsiniz.

Fuzulev Hangi İllerde Var?

Fuzulev, Türkiye’nin birçok noktasında sizi ev sahibi yapıyor. Geniş bir ağı olan sistemde Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Mersin, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Sakarya, Samsun, Sivas ve Tokat olmak üzere Türkiye’nin 21 ilinde istediğiniz şehirde ev sahibi olabilirsiniz.

Fuzulev Şikâyet ve Yorumlar

Fuzul Gurup otomobil sektöründeki avantajlı sistemini ve deneyimini konut sektörüne de uygulamıştır. Banka kredisi ile size yüklenen ekstralar olmadan küçük taksitler ile ister ev ister araba edinme hakkına sahip olmaktasınız.  Canlı yayınları ile noter huzurundaki çekilişleri gerçekleştiren Fuzulev şikâyet ve yorumları ise toplam görülen 86 şikâyetin 59’u çözümlenmiş görünmektedir.  1992 yılı itibarı ile yola çıkan bir şirket için oldukça düşük oranlardır.  Ve şikâyet detaylarına göz gezdirdiğimizde şikâyetlerin büyük çoğunluğunun çıkışlar ile ilgili olduğunu görüyoruz. Sözleşme detaylarına dikkat edilmesi yaşanacak birçok şikâyetin önüne geçecektir.

Sistemde herhangi bir vade farkı olmaksızın küçük taksitlerle ev sahibi olabilmektesiniz.  Danışmanlar her konuda var olan sorularınıza yanıt verecektir.  Mutlu müşteri yorumlarına sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

birevim

13 Comments

 • Fuzulev çokça yaygınlaşan bir firma oldu son zamanlarda, kendilerinden pek şikayetçi müşteri de görmedim sanırım işlerini güzel yapıyorlar 🙂

 • Fuzulev’de peşinatlı erken teslim sürecinde, evimiz ne kadar erken teslim alıyoruz?
  Ödediğimiz rakama göre mi değişiyor bu süre acaba?

  • Merhaba Ahmet Bey,
   Ödenen rakama dolaylı olarak teslim süresine etki edebiliyor fakat sistemin kura ile çalıştığını unutmamak gerekir.

 • Teyzemlerde fuzulev sahibinde araç sahibi oldular, sıkıntılı bir durum yaşamamışlardı süreçte

 • Fuzulev kura sisteminde, peşinatlı erken teslim seçeneği ile kayıt olmak istediğimizde evimizin teslimatı ne kadar erken oluyor?

  • Merhaba İbrahim Bey,
   Kura sistemi olduğundan net bir şey söylemek mümkün değildir.

 • Fuzulev’den ev alan bir çok tanıdığım var memnun kalmışlar baya, yorumlar baya olumlu 🙂

 • Fuzulev sektördeki kalitesini konuşturmaya devam ediyor, arkadaşım kayıt oldu ve evini teslim aldı çok memnun

 • Fuzulev’den yıllar önce ablam ev sahibi olmuştu, süreç biraz stresli geçse de sonunda evine kavuşabilmişti ve bence o stresli süreci yaşamak, faiz ödemekten iyidir 🙂

 • Fuzulev sistem olarak gerçekten şahane hizmet sunuyor, ablamlar ev sahibi aldı çok memnunlar

 • Fuzulev çok popüler olmaya başladı son zamanlarda, organizasyon ücretlerinde de şu sıralar kampanya var sanırım

 • Fuzulev’den abimler ev sahibi oldular ve çok memnunlar herkese öneriyorlar 🙂

Leave a Comment

five × three =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |