Gençlerin Karakterlerine Göre Duvar Kağıdı Önerileri

Duvar kağıdı; yaşam alanının dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Bilhassa, genç odalarında kullanılan duvar kağıtlarının gençlerin tarzını ve hayata bakış açısını yansıttığını söylemek mümkündür. Bu bağlamda, ergenlik çağında bir çocuğunuz varsa onun karakterine uygun bir duvar kağıdına odasında yer vererek ona mükemmel bir sürpriz yapabilirsiniz! Buna ek olarak, duvar dekorasyonuna önem vererek evinizin çok daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

birevim kredisiz ev

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Geçmişe dönüp baktığımızda gençlerin odalarında hayranı oldukları kişinin posterinin bulunduğunu söylemek mümkündür. Ancak, günümüzde bu tip posterlerin yerini orjinal duvar kağıtları almıştır. Duvar kağıtları sayesinde yaşam alanlarına farklı bir hava katılmaktadır. Ancak, tüm duvarların duvar kağıdıyla kaplanmasının pek hoş bir görüntü yaratmayacağını ifade etmek gerekir. Bu bağlamda, duvarın bir kısmının duvar kağıdıyla kaplanmasının mantıklı olacağını söylemek mümkündür.

Duvarların hangi kısımlarının duvar kağıdıyla kaplanması gerektiğinden bahsetmek gerekirse öncelikli olarak iki kiriş arasında kalan duvarların değerlendirilmesinin mümkün olduğunu ifade etmek gerekir. Bu alanlara duvar kağıdı uygulanması sayesinde genç odalarının farklı bir havaya büründüğü bilinmektedir. Buna ek olarak, duvar kağıdının duvarın rengiyle kontrast oluşturmasının artık moda olmadığını ifade etmek gerekir. Yeni trende göre duvar rengine yakın ve onunla uyumlu duvar kağıtlarının kullanılması mümkündür.

Genç odası duvar kağıdı modelleri; geçmişte popüler olan beton görünümlü, ekose ve çizgili duvar kağıtlarının yerini almıştır. Genç odası duvar kağıdı modellerinin boyanabilir nitelikte olması büyük bir avantajdır. Bu sayede, duvar kağıtlarını kişiselleştirmek mümkün olmaktadır.

Genç Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Gençlerin genel olarak odasında vakit geçirdiği bilinmektedir. Bu bağlamda, gençlerin odasındaki duvar kağıtlarının onların karakterini yansıtması gerekmektedir. Bu noktada, her gencin karakterine uygun duvar kağıdının olduğunu ifade etmek gerekir. Örneğin, bazı gençler, çalışmaktan ve bir şeyler yazıp çizmekten çok hoşlanırlar. Bu gibi gençler için duvar kağıdını kendin yap seçenekleri bulunmaktadır. Bu modelde, duvarın sağ ve sol kısımlarına duvar kağıdının uygulanması mümkündür. Duvarın orta kısmı boş kalmalıdır. Duvar kağıdı satın alırken duvarın üçte ikisini düşünerek satın almak gerekir. Dekorasyona uygun bir duvar kağıdı seçimi yapılmasının ardından duvarın üç eşit parçaya bölünmesi, ortadaki kısmın chalkboard boyası ile boyanması gerekir. Boyanın kurumasının ardından duvarın sağ ve sol kısımlarına aynı duvar kağıdının uygulanması tavsiye edilmektedir.

Çiçek desenli duvar kağıtları; feminen bir görüntüyü odalarında yansıtmak isteyen gençlere hitap etmektedir. Pastel renklere sahip olan bu duvar kağıtlarının odaya vintage havası katması mümkündür. Aynı zamanda, ferah ve şirin bir etki yarattığından bahsedilebilir. Canlı renkli ve iri desenli olanlar, bilhassa uysal bir karaktere sahip olan gençler tarafından tercih edilecektir.

Odasında country havası yaratmak isteyen gençlere tuğla ve doğal taş görünümlü duvar kağıtlarını tavsiye etmek gerekir. 3D duvar kağıtlarında en çok bu modelin kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra, bu modelin doğal bir doku yaratılması bakımından önem taşıdığı aşikardır.

Ahşap desenli duvar kağıtlarının doğallıktan yana olan, doğa dostu gençler tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Beyaz ve kahverengi ahşap görünümlü duvar kağıtları; bu tip modeller arasında bulunmaktadır. Çizgili duvar kağıtları; geleneksel modellerden hoşlanan kişilere hitap etmektedir. Mat ve açık tonlarda tercih edilecek duvar kağıtlarının klasiklikten vazgeçmek istemeyen gençler için uygun olduğunu söylemek gerekir. Asi gençlerin ise beton görünümlü duvar kağıdını duvarlarına uygulaması, ardından sprey boya kullanarak istedikleri yazıyı duvar üzerine yazması tavsiye edilmektedir.

birevim

Leave a Comment

19 + 18 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |