Güneş Enerjili Lamba Nedir, Nasıl Çalışır?

Güneş enerjisi üzerinden çalışan lamba türleri kendi enerjisini kendisi üretmektedir. İstenilen her türlü alanda rahatlıkla kullanılabilen bu lamba türleri, altyapı kurulumuna gerek duyulmaksızın kullanılabilir. Güneşten alınan 8 saatlik şarjla birlikte, bu lambalardan 20 saat boyunca verim alabilmek mümkündür. Oldukça tasarruflu bir ürün olduğundan dolayı günümüz şartlarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma seçenekleri arasına giriş yapmıştır. En çok kullanıldığı yerler arasında ise park ve bahçe aydınlatmaları, benzin istasyonları, otobüs durağı aydınlatması, cadde panosu, şehir içi aydınlatmaları vs. gibi yerler bulunur. Dayanıklı bir malzemeden yapıldıkları için, dış mekanlarda uzun yıllar boyunca hiçbir zarar görmeden kullanılabilir. Durumun bu şekilde olması ise güneş enerjili lamba çeşitlerini biraz daha avantajlı bir hale getirmiş durumdadır.

birevim kredisiz ev

Güneş Enerjili Lamba Nasıl Çalışıyor?

Güneş enerjili lamba çeşitleri enerjisini gündüz saatlerinde yani güneşin olduğu zamanlarda depolar. Gündüz saatlerinde depolanan bu enerji ise, akşam ve gece saatlerinde otomatik olarak aydınlatma için kullanılmaktadır. Bu lamba türünden daha iyi bir şekilde yararlanabilmek için, lambanın konumu oldukça önemlidir. İyi güneş alan bir konuma yerleştirildiği takdirde lambadan ekstra verimin alınması kaçınılmaz bir konu haline gelmiş olur. Öte yandan lambanın veriminin arttırılmasında etkili olacak diğer durumlardan biride lambanın hijyenik durumda olmasıdır. Lambanın üzerine birikmiş olan toz ve kirler lambanın performansını doğrudan düşüren durumlar arasında bulunur.

Neden Güneş Lambalarını Tercih Etmeli?

Güneş lambasının avantajları arasında pek çok kriteri sayabilmek mümkündür. Günümüz şartlarında sıklıkla kullanılan bu ürünler hesaplı bir şekilde aydınlatmanın yapılmasına yardımcı olur. Tamamen güneş enerjisi tüketildiğinden dolayı, aydınlatma konusundan hesaplı şekilde sıyrılmaya olanak sağlayacaktır. Buna ek olarak doğayı koruyan bir özelliğe sahip olan bu lamba türleri, konu hakkında iyi bir sonuç almak isteyenlerin başvurması gereken seçenekler arasında ilk sıralardadır. Bu sayede aklınızda herhangi bir soru işareti bulundurmadan uzun zamanlı olarak lambayı tercih edebilirsiniz. Dış mekan aydınlatması konusunda sıklıkla tercih edilen bu lamba türlerinin diğer bir avantajı ise, dekorasyon konusuna şık bir dokunuş yapmasıdır. Özellikle bahçelerde sıklıkla görülen bu lamba türleri sayesinde, dekorasyonu çok daha etkili bir şekilde tamamlama şansını elde etmiş olursunuz. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun olan pek çok modeli bu alanda bulmanız söz konusu bir hale gelmiş olacaktır. Bu lamba türleri bilinenin aksine son derece uygun bir fiyata sahiptir. Hiçbir şekilde bütçeniz yormaya gerek kalmadan bütçe ve doğa dostu bu lamba türlerinden edinmeye bakabilirsiniz. Bir hayli memnun kalacağınız bu lamba türü, uzun zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ürünler arasına giriş yapmış olacaktır.

Güneş Lambası İçin Çeşitler

Güneş lambası almayı düşünüyorsanız bu konuda karşınıza bir hayli fazla seçeneğin çıkacağını belirtmek gerekiyor. Kendi zevkinize hitap edecek pek çok model keşfedebilir ve uygun fiyatlar üzerinden alışverişi tamamlama şansı elde edebilirsiniz. Hayvan desenleri, bitki desenleri ve daha fazlası bu kategoride karşınıza çıkmış olacaktır. Bahçenizin durumuna bağlı olarak lamba çeşitleri arasından bir kararda bulunabilirsiniz. Öte yandan metal, plastik gibi çeşitli türleri de bu alanda bulabilmeniz mümkün bir hale gelmiş olacaktır. Her yerde kolayca bulabileceğiniz güneş lambası çeşitleri sayesinde, bahçelerinizi oldukça şık bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri devamlı olarak kullanmanız bütçenize de yansıyarak aydınlatma konusuna daha az ödemenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle aydınlatma konusunda sıklıkla önerilen güneş lambalarında karar kılarak aydınlatma konusunu tamamlamayı düşünebilirsiniz.

birevim

7 Comments

 • Güneş enerjili lambaların fiyatları çok arttı son zamanlarda, normalde 5-10 TL arasına alabiliyorduk geçen baktım 35 TL olmuş görselinizdekiler. 🙂

 • Bu tarz lambaların ömrü uzun oluyor mu? Bahçeye dikeceğim ancak ne kadar ömrü olur acaba?

  • Merhaba Şükrü Bey,
   Aldığınız ürünün kalitesine göre ürün ömrü doğru orantılıdır.

 • Güneş enerji lambalarının fiyatları rağbet görünce çok arttı, ama çok hoş gözüküyorlar balkonda falan 🙂

 • Güneş enerjili lambalar çok hoş oluyor bizim apartmanda da var güzel görüntü katıyor

  • Merhaba Gaye Hanım,
   Güneş enerji lambalar dekoratif olmasının yanı sıra her açıdan yarar sağlayan bir üründür.

 • Güneş enerjili lambalardan bizde balkona almıştık süs amaçlı, çok güzel duruyorlar akşam aydınlatması falan çok güzel

Leave a Comment

fourteen + 16 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |