Güneşlik Nasıl Yıkanır?

Güneşlik evin perdelerle beraber vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Fakat bazı zamanlar güneşlikler oldukça sık kirleniyorlar. Bazı hanımlar ise, güneşlik nasıl yıkanacağı hakkında çok fazla bilgi sahibi maalesef olmuyorlar. Sizlere bu yazımızda pratik bir şekilde ve kolaylıkla güneşliğin nasıl yıkanacağı hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede evde kullandığınız güneşlik perdeniz, daha göz alıcı olduğu gibi güzel bir şekilde etrafa koku saçacaktır. Güneşlikler yıkanırken kullanılan kumaş ve modele göre farklılıklar arz eder. Bütün güneşlik modellerinin hepsini aynı şekilde yıkamanız, güneşliğinize zarar verecektir. Bu yüzden kullandığınız güneşliğinizin hangi malzemeden yapıldığı ve ona göre hangi temizleyiciği kullanmanız gerektiği önemli bir husustur.

Kumaş Güneşlik Yıkanması Hakkında

birevim kredisiz ev

Evinizde kullandığınız bazı güneşlik perdeler, çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olduğu gibi bazıları ise uygun değildir. Kumaş güneşlikler ise çamaşır makinenizde kolaylıkla yıkayabileceğiniz çeşit güneşlikler arasında yer almaktadır.

Kumaş güneşliği yıkarken şunlara dikkat ediniz.

  • Çamaşır makinenizin ayarınızı, kumaş olan güneşliğinize uygun olmasına dikkat edin.
  • Kumaş güneşlikler narin olduğu için, yıkama programını ona göre seçiniz.
  • Yıkama derecesi olarak ise, 30 derecede olmasına dikkat edin.

Bu işlemleri yapıp yıkadıktan sonra, camlarınızı sildikten sonra kumaş güneşliğinizi asabilir ve temiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer kumaş güneşliğinizi çamaşır makinesinde değil de elde yıkamak isterseniz, uygun olan yıkama yeri ise küvet olacaktır.

Stor Güneşlik Temizlenmesi Hakkında

Stor güneşlik hanımların kumaş güneşlikten sonra en sık kullandığı güneşlik türlerinden bir tanesidir. Bu tür güneşliğin kullanılmasının ve tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi ise, oldukça pratik olmasıdır. Stor güneşliklerin yanda bulunan ipi sayesinde kolaylıkla indirilerek, evinizin içerisi görünmemektedir. Stor güneşliklerde zamanla kumaş güneşlik çeşidi gibi kirlenmektedirler. Stor güneşliklerin kumaşlara nazaran temizlenmesi ve yıkanması oldukça farklıdır. Stor güneşlikler çamaşır makinesinde veya elde yıkanarak temizlenmez. Bu tür güneşliklerin temizleme yöntemi ise, ılık ve nemli bezle silinmesidir. Ayda bir kere bu işlemi yapmanız, stor güneşliğinizin temizlenmesi için yeterli olacaktır.

Bir aydan fazla uzun süre silinmeyen stor güneşlikler ise, zamanla kararma yaparlar ve temizlenmesi zor bir aşamaya gelirler.

birevim

5 Comments

  • Çamaşır makinesinde yıkardır annem hep, tek başıma eve çıktıktan sonra kendi başıma bunlarla uğraşmayı öğrendim

  • Evde tek başıma yaşamanın derdi bu tarz temizlikleri kendim yapmak zorunda olmam 🙂 Çok güzel öneri teşekkürler 🙂

  • Güneşlik yıkarken bende pek başarılı olamıyordum ancak önerileriniz sayesinde yarın deneyeceğim silmeyi

Leave a Comment

5 × four =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |