İkea Sehpa Modelleriyle Yenileme

İnternette, dergilerde veya izlediğiniz filmlerde gördüğünüz ev dekorasyonları hoşunuza gidiyor fakat bütçenizi zorlayacağını düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Bir ortamın bütün havasını değiştirebilecek en önemli parçalardan biri de sehpalardır. İster salonunuzda ister odanızda isterseniz iş yerinizde kullanın yapacağınız bu tarz küçük dokunuşlarla ortama canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. İstediğiniz modeller için para biriktiremiyorsanız ya da o kadar para vermek istemiyorsanız kendiniz daha uygun fiyata elde edebilirsiniz. İkea sehpa modelleriyle yenileme işlerini artık neredeyse hepimiz biliyoruz. Bu iş için özellikle kullanılan ikea lack serisiyle birbirinden yaratıcı modeller çıkartmak mümkün. Sizin için bazı ikea sehpa modelleriyle yenileme fikirlerini derledik.

İkea Sehpa İle Neler Yapılabilir?

birevim kredisiz ev

Öncelikle lack serisine ait sehpalardan edinmelisiniz. Siteye girdiğinizde siz de ne kadar ucuz olduğunu fark edeceksinizdir. Bunun asıl nedeni ise hammaddesidir. Talaşın preslenmiş hali olan suntalamdan oluşan sehpalar düşünülenin aksine oldukça dayanıklıdır. Peki bu sehpadan edindik, neler yapabiliriz?

  • Sehpalarınızı boş bir tuval gibi düşünerek istediğiniz renklere, istediğiniz desenlere boyayabilirsiniz. Dilerseniz üstüne küçük bitkiler de koyarak evin çeşitli noktalarını daha renkli hale getirebilirsiniz.
  • Eğer sehpanın ayakları size sıradan geliyorsa ya da daha farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız sadece ayaklarını değiştirerek daha uyguna başka bir sehpa yaratabilirsiniz. Tamamen sizin tasarımınız olan bu sehpa da sadece sizin evinizde bulunan bir parça olacaktır.
  • Ben evimdeki sehpayı seviyorum fakat bir değişiklik de istiyorum diyorsanız uygun ölçülerde sünger ve kumaş kullanarak ikea sehpanızı vintage görünümlü bir pufa çevirebilirsiniz.
  • Evimden memnunum fakat ofisimi dekore etmek istiyorum derseniz de birkaç tane lack sehpayı üst üste monte ederek kendinize bir kitaplık hatta içerisine ufak dekorlar koyabileceğiniz bir vitrin elde edebilirsiniz.
  • Her şey bize değil tabi ki, evinizde yaşayan küçük arkadaşları da unutmamak gerekir. Kedi ya da köpeğiniz için bir köşede oyun ve uyku alanı yaratmak isterseniz bu sehpalar yine size yardımcı olacaktır. İstediğiniz büyüklüğe göre birkaç sehpayı sabitleyerek minik dostunuzu mutlu edebilirsiniz.
birevim

5 Comments

  • Sehpaları boyayıp yenilemeyi daha çok seviyorum ben. Geçen sene ayaklarını kahverengiye, sehpa kısmınıda beyaza boyadığım sehpamı hala kullanıyorum

  • İkeanın zigon sehpa modelleri gerçekten şahane, geçen anneme aldık çok yakıştı salonuna 🙂

  • IKEA mobilya dekorasyon alanında sunduğu ürünlerle gerçekten bizleri etkiliyor, sehpa modelleri şahane her baktıkça evdekini yenileyesi geliyor insanın

  • IKEA ülkemize giriş yaptığından beri mobilya konusunda çok farklı bakış açısı kattı ülkemize

Leave a Comment

2 + seventeen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |