İkinci El Mobilyalarla Ev Dekorasyonu

Son yıllarda oldukça popüler olan bir yöntemdir. Günümüz şartlarında vergi oranlarından dolayı her şey çok pahalı satılmaktadır. Bu durumda insanlar, ikinci el mobilyalara yönelmektedir. İkinci el mobilyalarla ev dekorasyonu konusunda da birçok soru sorulmaktadır.

Çok beğendiğiniz bir mobilyayı ikinci el olarak daha ucuza alabilirsiniz. Bu ürünleri sahibinden, letgo veya ikinci el eşya dükkanlardan almanız mümkündür. Sürekli tasarım değiştiren ve yenilik isteyen kişiler, mobilyalarını bu şekilde ikinci el olarak satmaktadır. Şanslıysanız çok uygun fiyat ile çok temiz ve kaliteli mobilyalar alabilirsiniz.

birevim kredisiz ev

İkinci El Mobilyalarla Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Mobilyaların yanında ikinci el aksesuarlar da alabilirsiniz. Bu sayede evinizi tamamen uygun fiyat ile dizayn etmiş olursunuz. İkinci el mobilyalarla ev dekorasyonu oldukça basittir. Bu konuyu ikiye ayırabiliriz. Bunlar; modern ve vintage dekorasyondur. Modern dekorasyon istiyorsanız, daha yeni ürünler seçmeniz gerekmektedir. Önceden kafanızda bir model belirlemeniz daha doğru olacaktır fakat model belirlemeden de ikinci el mobilya alabilirsiniz. Bu durumda mobilya alacağınız odanın fotoğrafını mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Gördüğünüz mobilyaları odanın neresine ve ne şekilde koyacağınıza bakar, buna göre uygun olup olmayacağına karar verirsiniz.

Vintage dekorasyon, modern dekorasyona göre daha pahalı olabilmektedir. Vintage ile Retro karıştırılmaktadır. Vintage; eski ürünlerdir. Retro; eskiye benzetilmeye çalışılmış yeni ürünlerdir. Evinizi Retro ürünler ile dekore etmek isterseniz, uygun fiyatlara bu hayalinize kavuşabilirsiniz fakat vintage dekorasyon için aynısı geçerli değildir.

İkinci El Mobilyalarla Vintage Ev Dekorasyonu

Vintage ürünler, ciddi anlamda eski olacağı için pahalıdır. Bu ürünler genellikle antika dükkanları veya antika pazalarında satılmaktadır. Antika dükkanlarında satılan mobilyalar oldukça pahalı olacaktır. Uygun fiyat ile vintage mobilya almak isterseniz pazarları tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca ikinci el dükkanlarından da yardım alabilirsiniz. İkinci el dükkanları, antika dükkanlarına göre çok daha ucuz fiyata ikinci el mobilya satmaktadır. İkinci el dükkanları, sürekli al-sat yaptıkları için mobilyayı bekletme şansları yoktur, durum böyle olunca ikinci el mobilya fiyatları bu dükkanlarda daha uygun olmaktadır.

birevim

5 Comments

  • İkinci el mobilya satan mahalle aralarında dükkanlar olurdu eskiden, şimdi koca koca avm gibi eskici dükkanları açıyorlar. Fiyatları da sıfırdan pahalı oluyor.

  • İkinci el mobilyalar aslında temiz kullanıldıysa çok güzel oluyorlar hem ucuz hemde güzel eski tasarımlarla karşılaşabiliyoruz 🙂

  • Günümüzde evlenmek, ev sahibi olabilmek ya da bir ev için ürün alabilmek çok zor. Benim bir arkadaşımda evlenirken sıfır eşya yerine ikinci el eşya tercih etti sıfır eşyaya vereceği para yerine ev satın aldı

  • İkinci el mobilyalar son zamanlarda sıfır mobilyaların pahalanması sebebiyle çok revaçta

  • İkinci el mobilyalarla gerçekten mükemmel dekorlar yapan insanlar var, güzel oluyor

Leave a Comment

nineteen − three =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |