İstanbul’da Prefabrik Ev Almak Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı çok açık, Tabi ki mümkündür. Özellikle kalabalıklaştıkça insanlar bin kişilik apartmanlara sıkıştırıldı. Zaten stresli bir hayatımız olan biz İstanbullular kendimize bu kalabalık dünyada küçük dünyalar yaratmaya uğraşır olduk. Bunun için küçük bir arsa alarak, üzerine inşaat yapmakla uğraşmayıp prefabrik evleri tercih ediyoruz. En azından bu vesile ile de bahçeli bir eve bile sahip olmuş oluyoruz. birevim.com adresinden firmaya başvurarak buradan da temin edebilirsiniz.

Prefabrik Ev Seçimi

birevim kredisiz ev

Prefabrik ev seçimi biraz önem arz ediyor. Küçük bir alana sahip olup büyük bir ev mi istiyoruz, yoksa ev küçük olsun açık alanım geniş olsun mu diyorsunuz? Bu karar görecelidir. Hatta bununla da kalmayıp tek katlı ve birden çok katlı prefabrik ev seçimleri yapmamız da mümkündür. Daha sonra tasarım en önemli unsur burada. Çünkü prefabrik bildiğimiz üzere sıradan dörtgen bir platform şeklinde olursa yaşadığımız o yerden keyif almamız beklenmez. Fiyat olarak 150 m2 ‘lik çift katlı evin ortalama bedeli 90.000 civarındadır.

Prefabrik Ev Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Alıcı evin dizaynını kendi planlar ya da tasarımı hazır olanlardan seçer ve istenilen yere monte edilir.
  2. Duvar kalınlığına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ses ve ısı geçirgenliğinin en temel taşları duvarlardır. Aynı zamanda kışın çok soğuk, yazın çok sıcak olmasına engel olur.

İstanbul’da Prefabrik Ev’e Nereden Ve Hangi İşlemlerle Sahip Oluruz?

Günümüz teknolojiler sayesinde birçok firmadan oturduğumuz yerden fikir sahibi olabiliyoruz. İyi bir araştırma yaparak birçok alternatif bulabiliriz. Örnek bir firma üzerinden nasıl sahip olunur bunları anlatacağım.

  1. İstanbul, Kocaeli, Ankara gibi büyük yerlerde ofisleri mevcut. 1989 yılından bu yana hizmet göstermekte olup, bu işin öncülerindedir. Bu ve bunun gibi firmalara başvurarak detaylıca bilgi alırız.
  2. Firmayı seçtikten sonra tasarıma başlanır. İstediğimiz şekilde evimizi firmanın mimarlarına çizdiririz.
  3. Firma bu çizime göre evin duvarları diyeceğimiz yapısını ve malzemeleri üretir.
  4. Malzemeler arsamıza gelir ve montajı yapılır.
  5. Bina içi tesisatları hazırlanır.
  6. Boya işlemleri yapılır.
birevim

Leave a Comment

five + three =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |