İstanbul’un Antika Pazarları

Her şey elektronik ortama veya alışveriş merkezlerine taşındı fakat antika pazarlar canlılığını yitirmedi. Bu yazımızda özellikle vintage sevdalıları için İstanbul’un antika pazarlarını anlatacağız.

Kadıköy Antikacılar Pazarı

birevim kredisiz ev

Kadıköy’ün ara sokaklarında hem antika dükkanlarına hem de antika pazarına rastlamanız oldukça mümkün. Antikacılar sokağı olarak bilinen ve birçok vintage severin uğradığı sokakta dergi, kitap, ev eşyaları, saat, vazo ve benzeri birçok ürün bulunabilmektedir. Pazar ise, her cumartesi günü kurulmaktadır. Değeri parçalar, ayda 1 kez olacak şekilde açık arttırma usulüyle satışa konulmaktadır.

Feriköy Antika Pazarı

İstanbul’un en eski ve en çok bilinen antika pazarı diyebiliriz. Her hafta pazar günü mutlaka kurulan pazarda istediğiniz her ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünler arasında fotoğraf makinesi, mutfak eşyaları, vazolar, saatler, radyolar dahil birçok eşya mevcut. Bunların yanında mutlaka vintage kıyafet ve takılara denk gelebilirsiniz.

Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Bu çarşı hem daha az bilinmekte hem de daha uygun fiyata antika ürünler satmaktadır. Çarşı, 3 katlı binaya kurulmuştur ve sırasıyla dükkanlar mevcuttur. Antika ve nostaljik ürünler satılmakta ve bu eski ürünlerin tamiri de burada yapılmaktadır. Bu sektörde donanımlı bir pazar diyebiliriz.

Dolapdere Pazarı

Bu pazar, bir pazarı olarakta bilinmektedir fakat birçok eski ürün satılmaktadır. Feylosof Sokağı’nda pazarı bulabilirsiniz. Pazar günleri kurulan çarşı, eski zamanlara ait vazo, saat, kıyafet, ayakkabı, takı, mobilya, elektronik ürün gibi birçok ürünü sunmaktadır. Pazarlık ile uygun fiyata alabileceğiniz en uygun antika pazarı diyebiliriz. Yakının bulunan kiliseye uğrayan kişiler, mutlaka pazarı da ziyaret etmektedir. Ayrıca vintage kıyafet için kumaş arayan kişiler, mutlaka bu pazarı ziyaret etmelidirler.

Horhor Antikacılar Çarşısı

Bu çarşı Fatih semtinde bulunmakta ve haftanın 7 günü açık durumdadır. 7 katlı binaya kurulmuş çarşı, birçok antika dükkanı bulunmaktadır. Pazar şeklinde değildir fakat uğrayan ve bilen kişi sayısı oldukça fazladır. Mutlaka her dükkanı gezmeniz ve ona göre ürünleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Çok uygun fiyata ürünler bulabileceğiniz gibi pahalı ve özel ürünleri de görebilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

two × 4 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |