Japon Gülü Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır? Saksı Değişimi ve Çoğaltma

Gül bakımı sandığınızdan daha kolaydır. Herkes rahatlıkla gül yetiştirebilir. Güllerinizi iyi drenajı olan güneşli bir yere dikin. Etkileyici çiçekler için onları düzenli olarak gübreleyin. Toprağı nemli tutmak için sulama rutini belirleyin.  Ancak yaz aylarında toprağı kontrol etmeyi atlamayın, diğer aylara göre daha fazla suya ihtiyaç duyabilir.

Japon Gülü Ağacı Nedir?

birevim kredisiz ev

İsimler, özellikle bitkiler dünyasında kafa karıştırıcı olabilir. Bitkiler için botanik veya bilimsel isimleri hatırlamak genellikle zor olsa da, bunlar evrensel olarak kabul edilir ve kullanılır. Şaron Gülü, Japon gülü, çöl gülü ve yosun gülünün hepsi gül olarak adlandırılır, ancak bu bitkilerin hiçbiri aslında gül değildir. Japon gülü de bir başka örnek, birçoğunun gül dediği aslında çalıdır.

Japon Gülünün dalları narin ve zariftir ve çiçekler tam yapraklanmaya başlarken göründüğünden, ilkbahar çiçek aranjmanlarına zarif çizgiler ve hareket duygusu eklemek için tercih edilen bir bitkidir.

Japon Gülünü göze çarpan özelliklerinden biri, tamamen kısmi gölgede yoğun bir şekilde çiçek açmasıdır. Aslında, tam güneş ışığından korunmayı tercih ediyor. İyi drene edilmiş herhangi bir toprakta büyüyebilir.

Japon Gülü Dikmenin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Dikim deliğinin, bitkinin köklerini alacak kadar derin ve yeterince geniş olması gerekir. Güller ıslak ayakları sevmediğinden, bölgenin iyi bir drenaja sahip olması gerekir.
  • Dikim deliğinden çıkarılan toprakla organik maddeleri karıştırın. Ardından b karışımın bir kısmını ekim çukurunun dibinde kullanabilirsiniz. Sonrasında artık gülü ekebilirsiniz. .
  • Bitkinin tacı nasıl olmalıdır? Ilıman iklimlerde zemin seviyesinde olabilir ve e soğuk iklimler için yer seviyesinin 2 ila 3 inç altında olmalıdır.
  • Deliği kısmen toprak karışımı ile doldurun ve yavaş salınan bir gübre ekleyin.
  • Suladıktan sonra ardından deliği kalan toprakla doldurmanız gereklidir.
  • Ardından tekrar sulayın, gül yeni yerine alışırken onu korumak için kamışların etrafına gevşek toprak koyun.
  • Birkaç gül ağacını birlikte dikiyorsanız, olgunlaştıkça geniş bir alana izin vermek için aralarında en az 3 fit aralık bırakın.

Düzenli olarak gübreleyin

Etkileyici bir bahçe istiyorsanız, bir gül ağacını düzenli olarak döllenmesi gerekir. Organik yöntemler, yavaş ve düzenli bir besin kaynağı sağlar. Bu organik balık emülsiyonu gibi aylık kompost gübresi ve diğer organik ve doğal gübrelerin uygulamaları iyi sonuç verir. Organik değişiklikler ayrıca faydalı toprak mikroplarını ve iyi dengelenmiş bir toprak pH’ını teşvik etmeye yardımcı olur.

Yeni ekilen çıplak köklü bitkiler için: Dikim zamanında toprağa organik değişiklikler uygulayın. Bitkinin tam güçte gübreler uygulamak için ilk çiçeklenmesini bekleyin, böylece yeni kökleri yakmazsınız.

birevim

3 Comments

Leave a Comment

5 × 2 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |