Kaktüs Bakımı Nasıl Olmalı Evde Kaktüs Nasıl Bakılır?

Önemli Başlıklar:

Genel olarak kaktüsler haftada bir sulanmalıdır ve saksının büyüklüğüne göre bir kaç önlem daha almamız gerekir. Yani, zemini eşit bir şekilde ıslatmaya çalışarak su ağır ağır verilmelidir. Su durgunluğunu önlemek için tabağı boşaltmayı unutmayın.

birevim kredisiz ev

Bilimsel olarak etli olarak adlandırılan kaktüsler, bahçe ve terası güzelleştiren estetik güce sahiptir ve aynı zamanda evin iç mekanlarını süslemek için mükemmeldir. Belki de oturma odasının kırmızı duvarı boyunca küçük yeşil bir köşe oluşturabilirsiniz.

Kaktüs Bakımı

Çöl kaktüsleri benzersiz, keskin bir güzelliğe sahiptir ve bazı çöl kaktüsleri bitkiler alemindeki en güzel çiçeklere sahiptir.

Toprağın iyi drenatod olduğundan ve saksının dibine ve fidenin etrafına yerleştirildiğinden emin olun.

Daha sonra toprağın tepesine küçük bir çakıl veya kum tabakası ekleyin ve kaktüsleri kuru ve güneşli bir ortama yerleştirin.

Başarılı tarım yada bitki bakımı, oldukça basit kurallara bağlı kalmayı gerektirir. Bugün piyasada onlarca çeşit çöl kaktüsü var. Çoğunlukla, büyümelerini yöneten kurallar aynıdır. Bazı kaktüs türleri daha fazla emek ister siz ektikten sonra;  ekimden üç veya dört yıl sonra çiçek açar.

Orman kaktüsleri, dünya genelinde tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişir. Genellikle ağaçlara tutunan tırmanan veya epifitik bitkilerdir. Bunların en ünlüsü Brezilya’ya özgü yılbaşı kaktüsüdür. Mükemmel asılı bitkiler yaparlar.

Bir yılbaşı kaktüsü birden fazla çiçek açmak biraz planlama gerektirir. Bitkinin çiçek açmasını istemeden önce, kesin ve sulama ve gübre azaltıldığında ve bitki serin tutulduğunda (yaklaşık 50 F ila 55 F) bir dinlenme süresi sağlayın. İki ay sonra bitkiyi daha sıcak bir yere taşımanız gerekir. Elbette sulamaya devam edin. Tomurcuklar yakında kendini göstermeye başlayacak. Yaz aylarında bitkinin dışarıya taşınması da önemlidir.

Işık

Özellikle kışın sağlıklı çöl kaktüsleri için güçlü ışık şarttır. Bazı türler, önce sertleştirilmemişlerse, doğrudan yaz güneşinde kavrulabilir. Orman kaktüsleri parlak ama doğrudan güneş ışığını sevmez. Yaz aylarında onları dışarı çıkarın.

Toprak

Çöl kaktüsünü hızlı boşalan bir kaktüs karışımına koyun. Kaktüsler yavaş büyüyen bitkilerdir. Nadiren saksı değişimine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, pek çok kaktüs türünün, az miktarda saksılandığında daha iyi çiçek açacağını unutmayın. Orman kaktüsü için normal bir saksı karışımı kullanın.​ Büyüme mevsiminin başında saksıyı değiştirin.

Su

İlkbahar ve yaz aylarında, çöl kaktüsünüz aktif olarak büyüyüp çiçek açarken veya her ikisi de kompost kurumaya başladığında su verin. Bu sulamalar sırasında bitkinin iyice sulandığından emin olun. Kış dinlenme döneminde, sulamayı neredeyse durdurun. Çöl kaktüsleri ile ilgili en yaygın yapılan hata nedir? Kışın aşırı sulanmasıdır, bu da bitkinin tabanında veya büyüyen alanların uçlarında çürümeye neden olur. Çürüme ilerlemişse, kesimlerden yeni bitkiler başlatmak veya tüm bitkiyi atmak gerekebilir.

 

 

 

birevim

Leave a Comment

4 × five =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |