Kamelya ve Çardak Nasıl Süslenir?

Yaz aylarında balkon ve bahçeler sıklıkla zaman geçirilen bölümler arasında bulunuyor. Yazın kavurucu sıcaklarından kurtulabilmek için çardaklar hane halkının yardımına koşuyor. Özellikle bu bölgeyi biraz daha renkli ve hareketli bir hale getirmek isteyenler için birbirinden iddialı fikir bulunuyor.

Doğru Renk Seçimi

Bahçede yer alan kamelyaların daha etkili bir görüntüye ulaşması için ahşap boyalarını kullanarak renklendirme işlemini yapabilirsiniz. Zevkinize ve yaratıcılığınıza uygun olarak boyama işlemini yaparak, bahçeyi çok daha farklı bir hale getirebilme şansınız doğmuş olacaktır. Bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olacak şeyler arasında ise boya, boya fırçası ve zımparadır. Son derece hesaplı bir şekilde bahçeye bambaşka bir görüntü katabilir ve yaşam alanlarınızı daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Dekoratif eşyalar

Kamelyaları daha hareketli ve canlı bir hale getirmenin diğer yolu ise doğru dekoratif eşyaların seçilmesidir. Kamelyaların kolonlarına yerleştirilebilir dekoratif eşyalar sayesinde, görüntünün sıkıcılıktan uzak olmasına neden olabilirsiniz. Bu bakımdan biblo, tablo, raf, tabak gibi pek çok dekoratif eşya seçeneği karşınıza çıkmış olacaktır. Kendi zevkinize uygun gözüken bir model seçerek hemen tasarıma başlamayı düşünebilirsiniz.

Doğal Süslemeler

Bahçede tercihinizi daha çok doğal süslemelerden yana kullanmanız başarılı bir sonuç almanıza neden olabilir. Çardak ve kamelya süslemeleri içinde daha çok bitkileri tercih etmeniz doğal ve samimi bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda bir hayli fazla seçeneğinizin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Bitkileri zemine koyabileceğiniz gibi aynı zamanda raflarda da konumlandırmayı uygun görebilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Çeşitleri

Bütün bu adımları tamamladıktan sonra, doğru aydınlatma ürünlerini seçerek kamelyanın daha şık bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle bütçe dostu olarak ön plana çıkan solar aydınlatma ürünleri kamelyalar için son derece uygun seçenekler arasında ön plana çıkıyor. Son zamanlarda bir hayli popüler bir konuma gelen bu aydınlatma ürünlerini, kamelyanın farklı alanlarına yerleştirerek daha güçlü bir aydınlatma elde edebilirsiniz. Aydınlatmanın doğru bir konuma yerleştirilmesi bu konu hakkında oldukça önemli durumlardan biridir. Bu nedenle konuya hassas bir şekilde yaklaşarak aydınlatma ürünlerinin konumuna iyi bir şekilde karar vermelisiniz.

İdeal Mobilya Çeşitleri

Çardak ve kamelya dekorasyonu konusunda en önemli durumlardan biride doğru mobilya seçimi olmaktadır. Yaz aylarında vaktin büyük bir çoğunluğunun geçtiği bu bölümlerde mümkün olduğu kadar rahat mobilya seçiminin yapılması önemli bir konudur. Bu bakımdan daha çok rahat ve yer kaplamayan türden mobilyalara ağırlık vermeyi düşünebilirsiniz. Fonksiyonel türdeki mobilyalar bu tarz bölümler için daha uygun seçenekler arasında sayılır. Özellikle alanın küçük olduğundan yakınıyorsanız köşe mobilyalardan yana karar kılabilirsiniz. Koltuklar için bir hayli rahat ve şık duran yastık modellerini seçmeniz daha başarılı bir dekorasyon oluşturmanıza neden olabilir. Bu ürünler aynı zamanda rahat birkaç saat geçirmeniz açısından da ideal olacaktır.

Orta Sehpalar

Çardak ve kamelya dekorasyonunu tamamlamanın son adımı ise orta sehpa olmaktadır. Özellikle zamanın büyük bir çoğunluğunun geçtiği bu bölümlerde mutlaka orta sehpaya gereksinim duyulur. Bu mobilya türünde de fazla yer kaplamayacak ve pratik gözüken bir seçenekte karar kılınabilir. Günümüz trendlerine uygun gözüken ve mobilyalarınızla birlikte uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz orta sehpaları tercih edebilirsiniz. Orta sehpaları hareketlendirmek için, bitkileri kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bu bölümlere ek olarak kendi zevkinize ve alışkanlıklarınıza bağlı olarakta dekorasyon fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bölümün büyüklüğünün ne olduğu fark etmeden bu alanda karşınıza pek çok yeni fikir çıkacaktır.