KatılımEvim Nedir? KatılımEvim Ev Alma

Son yıllarda artan ev fiyatları pek çok kişiyi tedirgin ediyor. Ev sahibi olmak isteyenler, yıllarca para biriktirseler dahi çoğu zaman bu isteklerine ulaşamıyorlar. Katılımevim, ev hayali kuran kişilere, bütçelerine uygun seçenekler sunarak, faizsiz, kredisiz nasıl ev alabileceklerine dair çözüm yolları sunuyor. Peki nedir Katılımevim? Çalışma sistemi nasıldır? Güvenli midir? Yazımızda tüm sorularınızın cevabını bulacaksınız.

birevim kredisiz ev

Katılımevim Nedir?

İnsanların kiradan kurtularak kendi evlerini alabilmeleri için oldukça güzel bir sistem kurmuştur. Sistemin ana teması ‘hiçbir şekilde faiz ödemeyeceksiniz ve evinizi taksitle alabileceksiniz’ düşüncesidir. Katılımevim, en kısa şekliyle, sizin biriktirmeye çalıştığınız parayı, sizin adınıza biriktirerek en kısa zamanda sizi ev sahibi yapmayı hedefler.

Genellikle dar ve orta gelir grubunun tercih ettiği Katılımevim’in amacı üyelerini zorlanmadan ev sahibi yapmaktır. Eğer bir miktar birikiminiz varsa, peşinat olarak verip, taksitlerinizin sayısını azaltmak gibi bir şansınız da var üstelik. Böylelikle evinize daha erken ulaşabilirsiniz.

Katılımevim Şubeleri

Katılımevim’in Türkiye’nin birçok şehrinde 30 şubesi vardır. Pek çok yeni ilde de başka şubeler açmayı planlamaktadır. Katılımevim, kirada oturan ve dar gelirli kişilere ev alma konusunda yardımcı olur. Para biriktirmekte zorlanan ve geçen süre zarfında bu parayı biriktiremeyen kişiler, Katılımevim sayesinde ev sahibi olabilirler.

Katılımevim Kampanyaları

Bankalar yolu ile kredi çeken kişiler, önlerinde ödeyecekleri, çok uzun yıllar süren faizlerle uğraşmak zorunda kalırlar. Bu taksitlerin ödenmesi oldukça zorlayıcıdır. Anaparanın üzerinde eklenen faizle, geri ödemeler altından kalkılamayacak rakamlara ulaşır.

Katılımevim ise sizlere ‘kira öder gibi’ ev sahibi olma fırsatı sunar. Bunun için özel kampanyalar hazırlar. Bu kampanyalar ile indirimlerden faydalanır ve faizsiz bir şekilde ev ve araba da alabilirler.

Katılımevim Yöntemleri

Katılımevim’in sunduğu birçok yöntem vardır. Sunduğu modellerle, üyelerinin zorlanmadan ev sahibi olmalarının yolunu açar. Katılımevim yöntemleri sabit, rahat, esnek ve hızlı modellerden oluşur. Katılıcımlar bu yöntemlerden kendilerine en uygun olanı belirler. Katılımevim yöntemlerinde peşinat zorunluluğu bulunmaz.

Sabit modelde; çekiliş uygulaması bulunmaz. Kişiler alacakları evi belirler, taksit miktarlarını da ödeme durumlarına göre ayarlayabilirler. Ödemeleri yarıya geldiği zaman istedikleri evi ya da arabayı alabilirler. Geriye kalan parayı sizin adınıza Katılımevi öder. Kalan taksitleri siz ödemeye devam edersiniz.

Rahat modelde; her şey sizin imkanlarınız dahilinde hazırlanır. Taksit tutarınızı ve kaç ay ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Çekilişler noter huzurunda yapılır.

Esnek modelde; çekilişe katılmanıza gerek yoktur. Ödemelerinizin yarısına gelince ev sahibi olabilirsiniz. Geriye kalan taksitlerinizi artırabilirsiniz.

Hızlı modelde; düşük taksitler ve uzun vadede taksitle ev alma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Katılımevim’de Kredi Nasıl Hesaplanır?

Katılımevim faizsiz ev almak isteyenler için çok önemli imkanlar sunar. Kredi hesaplaması yaparken, çok basit bir sistem belirlenir. Örnek vermek gerekirse, 150.000 liralık bir eve hiç peşinat vermeden aylık 1.500 lira taksitle sahip olabilirsiniz. Eğer peşinat verirsiniz, taksit miktarlarınız da düşecektir.

Katılımevim İle Kimler Ev Ve Araba Alabilir?

Katılımevi’nden 18 yaşını dolduran her TC vatandaşı ev ya da araba alabilir. Taksitle araba almak isteyen kişiler senetle araba alabilme imkanına sahiptir. Her ay ödenecek taksitler ve sıfır faiz sayesinde arabanızı aynı değerinde satın alabilirsiniz.

Katılımevim Yöntemi İle Ne Alabilirim?

Katılımevim size faizsiz, peşinat zorunluluğu olmadan ev, araba, iş yeri, arsa gibi her türlü gayrimenkulü alma imkanı sunar. Bunu yaparken size birçok model sunar. Bankaların yüksek faizleri ile yıllarca boğuşmanızın önüne geçer. Peşinat zorunluluğu da olmayan sistemde, tamamen sizin bütçenize göre hareket etmenizin önünü açar.

 Katılımevim İle Nasıl Ev Ve Araba Sahibi Olunur?

Katılımevim, size sunduğu modellerle, rahat ve esnek modellerle, taksitle ev alma ya da araba sahibi olma imkanı sunar. Bunun için yapmanız gereken en yakın Katılımevim şubesine giderek, size uygun olan ödeme planını seçmenizdir.

İster peşinatla isterseniz peşinatsız istediğiniz şehirdeki evi ya da istediğiniz model arabayı alabilirsiniz. Çekilişe katılıp katılmamak yine sizin belirlediğiniz katılım programına bağlıdır.

Katılımevim Konut Projelerinden Ev Alabilir Miyim?

Katılımevim’in konut projelerinden ev almak mümkündür. Sisteme kayıt olan herkes istediği yerden ev sahibi olabilme özgürlüğüne sahiptir.

Katılımevim’in Sunduğu Avantajlar Nedir?

Katılımevim’in sunduğu en önemli avantajlar, faizsiz ve peşinatsız modeller sunmalarıdır. Neticede ev ve araba almak isteyen birçok kişi ilk olarak bankalara başvurur. Alınan kredilerin geri ödemesi yüksek faizli olduğu için satın alınan evde, araba da değerinden çok yüksek bir fiyata gelir. Yıllarca ödenen taksitler de insanın belini büker.

Katılımevim’in uyguladığı kampanyalarda size en uygun ödeme planını seçip, faizsiz ev, araba satın alabilirsiniz. Taksit sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz

Katılımevim En Fazla Kaç Ay Taksit Yaptırabilirim?

Katılımevim’de kişiler kendi ödeme planlarını kendileri gerçekleştirir. Örneğin 100000 liralık bir evi 416 lira taksitle 240 aya kadar taksitlendirerek satın alabilirler.

Katılımevim Taksit Miktarı Nasıl Belirlenir?

Katılımevim’den ev ya da araba almak isteyen kişiler, taksit miktarlarını kendileri belirler. Seçtiğiniz katılım programına ait taksitlendirme ile ödemelerinizi yaparsınız. Eğer peşinat verirseniz daha az miktarda taksit ödersiniz, hiç peşinat vermeyenler de bütün miktarı taksitle öderler.

Katılımevim Taksit Ödemeye Ne Zaman Başlayacağız?

Katılımevim’in avantajlarından yararlanmaya karar verdiğinizde, müracaatlarınızı Katılımevim ofisine giderek ya da internet üzerinden yapabilirsiniz. Katılacağınız programı belirledikten sonra sizinle bir sözleşme imzalanır. Sözleşmenizi yaptıktan sonra da taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz.

Katılımevim’in Güvencesi Nedir? Nasıl Güvenebiliriz?

Katılımevim faizsiz finans sistemi ile çalışır. Yani sizden hiçbir şekilde faiz talep etmez. Eğer evinizi erken teslim alırsanız, evinize ipotek konulur. Borcunuz bitene kadar evin satışını yapamazsınız. Bunun nedeni de henüz ev almamış müşterilerin haklarını korumaktır. Sizinle yapılan sözleşme de bir garantidir.

Katılımevim isteyen kişilere teminat mektubu verir. Şirket kontrolleri yasal kurumlarca yapılır.

Katılımevim İle Ev Ve Arabayı Hemen Alabilir Miyiz?

Katılımevim katılım programları içerisinde teslim tarihini kişiler kendileri belirleyebilir. Katılım programlarının bazılarında çekiliş yapılır.  Sistem içerisinde oldukça kısa sürede ev ve araba alabilmeniz de mümkündür.

Katılımevim İstediğim Satılık Daireyi  Alabiliyor Muyum?

Katılımevim size almak istediğiniz ev ya da araba ile ilgili bir şart koymaz. Siz istediğiniz ilden, istediğiniz büyüklükte bir evi seçebilirsiniz. Buradaki en önemli husus, faiz ödemeden ev sahibi olabilmenizdir.

Katılımevim İstediğim Satılık Arabayı Alabiliyor Muyum?

Katılımevim ile istediğiniz modeldeki ve fiyattaki arabayı satın alma imkanınız vardır. Kurum almak istediğiniz araba için bir şart koymaz. İsterseniz ikinci el ya da sıfır bir araba alabilirsiniz. Bu sizin ödeme gücünüze göre değişir. Hatta bazı kimseler kullanmış oldukları araçlarını vererek ya bir üst model alırlar ya da ev için peşinat olarak verirler.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Faizsiz satış yapan firmalar almış oldukları katılım ya da hizmet bedelleri ile ayakta dururlar. Bu kurumlara katılan kişi sayısı ne kadar çok olursa her ay ödenen taksitler de o kadar çok olur. Bu tür faizsiz sistemlerin bünyelerinde yaptıkları konut projeleri bulunmaktadır. Bu şekilde de gelir elde ederler.

Katılımevim Faizsiz Ev Alma Sisteminin Avantajları

Katılımevim’den ev alan katılımcılar birçok avantaja sahiptir. Bunlardan en önemlileri:

 • Faiz ödemeden ev ya da araba alabilme imkanı
 • Peşinat zorunluluğu olmadan alabilmeleri
 • Kendi ödeme planlarına göre taksit oluşturma
 • İkinci el ya da sıfır ev ya da araba alabilme
 • Ara ödeme mecburiyeti olmama
 • Herhangi bir nedenden dolayı sistemden çıkmak gerekirse bütün paralarını geri alabiliyor olmaları( katılım ücreti hariç)

Katılımevim İletişim Bilgisi

Tatlısu Arif Ay Sokağı, No; 3D- B Blok Ümraniye/ İstanbul

Telefon: 444 1 100

birevim

9 Comments

 • Bu tarz şirketler son zamanlarda müşterilerini araç sahibi yapmaya da başladı, böyle girişimler ülkemizde kıymet görür banka kredisine bel bağlamaktansa bu tarz kurumlardan organizasyon ücretiyle almak daha makul geliyor.

 • Katılımevim firması hakkında son zamanlarda bazı kötü yorumlar arttı, bu tarz firmalarla çalışmadan çok araştırmak gerek

 • Katılımevim gerçekten çok iyi sektörde, eniştemler ev sahibi oldu ve çok memnunlar 🙂

 • Katılımevim’i arkadaşım önermişti, gidip görüştüm bende yakında ev alacağım nasipse 🙂

 • Katılımevim sektörde güzel bir yer edindi bence de, başarılı kampanyalar yapıyor 🙂

 • Katılımevim sektörde son zamanlarda iyi reklam kampanyaları yapıyor, bu bence başarısına başarı katıyor

Leave a Comment

three × five =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |