Kendin Yap Çamaşır Sepeti Yapımı

Kendin Yap Ürünlerinin Evin İçindeki Önemi

Günümüzde, küreselleşmeyle birlikte modernize olmanın ve bunun bir getirisi olarak da eve daha fütüristik, yani daha geleceğe ve teknolojiye dönük eşyalar koymanın modası geçmeye başladı. Çünkü sürekli olarak teknoloji ile iç içe olduğumuz hayatlarımızda, artık bir köy evi esintisini, bir el yapımı kurabiyenin tadını arar olduk. Bu yüzden de, el yapımı ürünler ve bunlara bir örnek olarak da kendin yap çamaşır sepeti yapımı özüne, geleneklerine dönmeye özlem duyan insanlara bu konuda bir fırsat sağladı. Yani kısaca, bu eşyalar evinizde otururken bile çocukluğunuzu geçirdiğiniz köydeymiş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

birevim kredisiz ev

Kendin Yap Çamaşır Sepeti Nasıl Yapılır?

Artık her şeyin en hızlı şekilde insanların önüne sunulmasının en hızlı yolu, bunları bir fabrikada, en kolay ve ucuz maliyetle ulaşılabilecek malzemelerden üretmektir. Bu yüzden de kendin yap çamaşır sepeti, yapımı süresince plastik gibi zararlı ve kanserojen olabilecek maddelere yer vermemektedir. Bunun yerine daha çok hasır gibi atılması durumunda doğaya zarar vermeyecek ve evinize katmak istediğiniz doğal atmosferi de yaralamayacak malzemeler kullanılmaktadır. Yapmanız gereken öncelikle bu malzemeyi, hasır, ip, hatta bulabilirseniz kalın saman sapları da olabilir; boş bir kutunun etrafına sıkıca sarmak ve/veya bunları kutunun etrafına tutkal ya da sağlamlığına güvendiğiniz herhangi bir yapıştırıcı vasıtasıyla yapıştırmak. Yapıştırıcınız kuruduktan sonra dilerseniz kullandığınız malzemeden ya da doğallığını bozmayacak biçimde farklı malzemelerden desenler yaparak veya üzerine çiçekler asarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Nasıl üreteceğiniz konusunda belki fazla seçeneğiniz olmayabilir, fakat keyfini sürmek tamamen size kalmış.

Neden Kendin Yap Çamaşır Sepetleri Fabrikasyon Çamaşır Sepetlerinden Daha Üstün?

Fabrikalarda üretilen herhangi bir ürün, daha hızlı üretilmesi ve daha ucuza imal edilmesi amacıyla, plastik vb. kolay elde edilebilecek fakat doğaya zararlı olmasının yanında, kirli kıyafetleriniz de olsa, bir şeyi saatlerce, belki günlerce, içinde tutmak istemeyeceğiniz malzemelerden üretilir. Fakat bunun aksine, kendin yap çamaşır sepeti yapımı herhangi bir zararlı madde, yapıştırıcılar belki zararlı olabilir; içermemektedir. Bunun yanında, fabrikada yapılan bir üretimde, kanserojen malzemelerin belli makinelerden hızlıca da olsa geçerek kullanıma hazırlandığını, bunun sonucunda ise hem içeriğindeki zararlı malzemelerin bulunduğunu hem de tüm bunların bir fabrikanın toz ve pisliği içinde yapılmakta olduğunu görüyoruz. Bu durumda hangisinin daha sağlıklı olacağı ve kullanıma, özellikle uzun yıllar boyunca kullanıma, daha uygun olacağı barizdir.

birevim

5 Comments

  • Evde eşimle kızım kendin yap tarzındaki yapım videolarını izleyip bir çok şey yapmışlardı, çamaşır sepeti de güzel fikirmiş 🙂

  • Çok güzel sepet önerileri var, bunun farklı varyasyonlarını da yapabiliriz

  • Çamaşır sepeti konusunda çok güzel öneriler var, ben bir erkek olarak bile evdekini güzelleştiresim geldi

  • Çamaşır sepetleri çok güzel gözüküyor bende bir tanesini yapacağım 🙂

Leave a Comment

19 − 13 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |