Koltuk Nasıl Temizlenir?

Yaşam alanlarımız olan evlerdeki koltukların temizliği hijyen açısından büyük önem taşımaktadır. Evlerin gün boyu kullanılan eşyası olması nedeni ile insan sağlığı açısından da koltuk temizliğine önem vermek gereklidir. Yoğun bir kullanımın söz konusu olması aynı zamanda koltukların kısa sürelerde temizlenmesi ihtiyacını da ortaya çıkarır.

birevim kredisiz ev

Dizyanı, yumuşaklıkları, konforu ve kullanışlılığına dikkat ederek satın alınan koltukların temizliği ev içerisinde dolaşan tozların birikimleri nedeni ile bir şarttır. Tozlar kumaş üzerinde kalarak beklediğinde zamanla kir ve bakteri oluşumuna neden olur. Bu bakteriler özelikle evde yaşayanların solunum yolları rahatsızlıkları gibi hastalıklara sebep verir.

Koltuklar nasıl temizlenir? Koltuklar doğru temizlik malzemeleri ile düzenli olarak temizlenmelidir. Sağlık ve görünüm açısından oldukça temiz bir ev ilk olarak koltukların temizliği ile başlar. Lekesiz, parlak, hoş görünümlü koltuklar bir evi aynı zamanda dekoratif olarak da güzel gösterir. Koltuk lekeleri doğrudan güneş ışığı da söz konusu ise kumaş içlerine kısa sürede geçiş yapar.

Koltuklar nasıl temizlenir? Özellikle de açık renk koltuklar söz konusu ise mutlaka temizliğin profesyonel bir ekip tarafından yapılması gereklidir. Özel olarak koltuklarda kullanılan halı yıkama başlıkları ve dezenfektanlar ile koltuklar kısa sürede lekelerden kurtulur. Öte yandan rengi ne olursa olsun yıkanan koltuklar aynı zamanda farklı bir parlaklığa sahip olur.

Evde Koltuk Temizliği

Koltuklar nasıl temizlenir? Evde koltukları kendimiz temizlemek durumunda isek mutlaka koltuk kumaşı ve içeriğinde yazan temizlik talimatlarına uyulmalıdır. Talimatlarda yer alan kısımlar değerlendirilerek koltuk temizliği gerçekleştirilmelidir. Talimata uygun olarak deterjan kullanımı ve silme şekli uygulanmalıdır.

Evde Koltuk Temizleme Nasıl Yapılır?

Evde koltukları temizlerken aşağıdaki adımları takip etmek gereklidir,

-bir kova ılık su içerisine arap sabunu veya beyaz sabun konulur,

-Silme işleminde kullanılacak bir orlon ya da lifi sabunlu suya batırın,

-Temizleme işlemi sırasında ilgili koltuğu kumaşı yıpratmayacak şekilde silin,

-Silme işlemi tamamlandıktan sonra durulama işlemine geçin,

-Durulama işleminde durulama suyuna az miktarda yumuşatıcı koymak hem kumaşı yumuşatır hem de koltuklarda bir süre hoş koku bırakır.

Koltuk Yıkatma Fiyatları

Koltuk yıkama işlemini evde kendiniz yapma şansınız yok ise ekonomik durumunuza göre profesyonel halı yıkama ve koltuk yıkama firmaları bulunmaktadır. Halı yıkama makineleri, içerisinde ilgili kumaşa uygun temizlik maddeleri ile profesyonel elemanlar tarafından koltuk yıkama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem aynı zamanda kısa sürede olur. Zaman kazancı yanı sıra son derece şık ve temiz koltuklara kavuşmanızı sağlar.

Koltuk yıkama işlemi fiyatları ise koltuk miktarına tam takım ya da tekli ya da kanepe olması hallerine göre değişiklik gösterir. Temizleme işlemi özellikle de söz konusu lekelerin uzun süredir kuruması söz konusu ise mutlaka profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır.

birevim

5 Comments

Leave a Comment

12 + nineteen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |