Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkonlar, evlerimizin olmazsa olmazlarındandır. Balkonlarda yazları vakit geçirmek pek çoğumuzun hoşlandığı şeylerden birisidir. Balkonu büyük olan kişiler balkonlarını istedikleri gibi dekore edebilirler. Fakat balkonumuz küçükse neler yapmalıyız? Küçük balkon dekorasyonu nasıl olmalıdır? Küçük balkonlardaki yaşam alanlarımızı nasıl genişletebiliriz? Kendi zevkinize bağlı olarak, balkonunuzu huzurlu bir köşe haline getirebilirsiniz. Balkonlarınıza küçük ayrıntılar, mumlar, ışıklandırmalar, saksılar, ya da koyacağınız tek bir mum ile balkonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

birevim kredisiz ev

Küçük Balkonlara Üçgen Raf

Küçük balkon dekorasyonunda balkonunuzun köse kısımlarına uygun üçgen raflar monte ederek sehpa ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Ya da dilerseniz korkuluklarınıza boydan boya eni kısa raflar eklerseniz bu rafları da rahatlıkla sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Küçük Balkonlara Bitkiler

Küçük balkon dekorasyonu yaparken de bitkilerden yararlanabilirsiniz. Bitkiler balkondayken kendinize doğadaymış hissi yaratarak huzurlu hissedebilirsiniz. Görsel açıdan çok hoş görünecek olan bitkiler balkonunuza güzel bir hava yaratacaktır.

Eğer canlı çiçeklerle ilgilenecek vaktiniz yoksa cansız çiçekler ile de balkonlarınızı renklendirebilirsiniz. Ayrıca çiçeklerinizi koyacağınız çeşit çeşit saksı sayesinde dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Toprak saksılar, seramik saksılar, plastik saksılar dekorasyon tarzına bağlı olarak değişebilir.

Romantik Balkonlar

Balkonunuza romantik bir hava katmak için balkonunuza küçük ışıklandırmalar ekleyebilir ya da mumlarla süsleyebilirsiniz. Balkonunuzda bulunan iki küçük berjer balkonunuzda romantik bir vakit geçirebilmeniz yeterli olacaktır.

Küçük Balkonlara Koltuk

Eğer balkonunuz küçükse balkonunuza köşeli bir koltuk yerleştirerek alanı değerlendirebilirsiniz. Balkona karşılıklı olarak koltuk yerleştiremiyorsanız ve rahatınıza düşünseniz köşeli koltuklardan yararlanabilirsiniz. Eğer masraf yapmak istemiyorsanız kendi koltuğunuzu kendiniz de yapabilirsiniz. Paletlerin üzerine atacağınız minderlerle hem rahat bir balkon keyfinin tadını çıkarabilir hem de hiç masraf yapmamış olursunuz. Küçük balkonlarınız için koltuk koyabileceğiniz herhangi bir alanınız bulunmuyorsa portatif masa ve sandalyelerden yararlanabilirsiniz. Portatif masa ve sandalyeler küçük balkonlar için oldukça kullanışlıdır.

Küçük Balkonlara Cam balkon

Balkondan dışarıyı rahatça görebilmek için ve daha aydınlık ortamlar için balkonlarınızı camla kapatabilirsiniz. Cam balkon ile hem balkon duvarından kurtulabilir ve kendinize daha fazla alan açabilirsiniz. Daha sonra balkonunuzu dilediğiniz gibi dekore etmek size kalmış. İster aydınlatma kullanın ister koltuk koyun isterseniz de ortaya minder atın. Balkonlarınızı yaşanabilir hale getirmek sizin elinizde.

Küçük Balkon Duvarları

Balkonlarınızın duvarları balkonunuzu dekore etmek için önemli bir ayrıntıdır. Duvarları ahşap bir şekilde, metal ayrıntılarla, panjurlarla kaplayarak ya da örme duvar ile kaplayarak istediğiniz havayı yaratabilirsiniz.

2019 Balkon Dekorasyonu Trendleri yazımızı okumak ister misiniz?

birevim

Leave a Comment

14 + 4 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |