Küçük Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Küçük evlerde yaşamanın bilhassa büyük şehirlerde oturan insanlar için kaçınılmaz olduğunu vurgulamakta fayda vardır. Büyük şehirlerde ev fiyatlarının inanılmaz yüksek olmasından mütevellit insanlar yaşam alanı bulabilmek adına küçük evlerde yaşamak zorunda kalırlar. Küçük evlerin çok fazla seçenek sunmadığını ve insanları kısıtlı bir alan içerisinde yaşamaya mahkum bıraktığını belirtmek gerekir. Ancak, küçük evlerin kendine has dekorasyon özellikleri bulunmaktadır. Birçok seçenek arasından en uygun tercihler yapıldığı takdirde küçük evlerin de eğlenceli ve şık yaşama alanlarına dönüştürülmesi söz konusudur.

Küçük evlerde oturma gerçeğinin sıkıntılı gözükmesine aldırış etmemek gerekir. Akıllı ve işlevsel mimari çözümler sayesinde küçük evleri oldukça uygun yaşama alanlarına çevirmek işten bile değildir. Pratik, küçük çözümler sayesinde verimli depolama alanları oluşturmak ve aynı zamanda fonksiyonel ve estetik alanlar yaratmak mümkün olmaktadır.

birevim kredisiz ev

Küçük Evlerin Dekore Edilmesi Sürecinde Tavsiyeler

Birçok evde olduğu gibi küçük evlerde de kullanılmayan köşeler bulunmaktadır. Koridorlarda veya odalarda iki kapı arasında küçük köşelerin kalması muhtemeldir. İnsanlar, bu tip köşelere ne koyacakları konusunda kararsız kalırlar. Derinliği fazla olmayan veya üçgen şekline sahip olan rafların bu köşeler için uygun olduğunu belirtmekte fayda var! Bunun yanı sıra, yine birçok evde kapı üstlerinin kullanılmadığı bilinmektedir. Dar noktalarda kapıların üzerlerinde bulunan boşluklara küçük raf eklemeleri yapmak mümkün olabilir. Bu noktalar, kitaplık olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra, konulacak yer bulunamayan eşyaları koymak adına ideal bir yer özelliği taşımaktadırlar.

Küçük evler için dekorasyon önerileri demişken her evde olduğu gibi küçük evlerde de bulunan ve hiç kullanılmayan düz ve boş duvarlardan bahsetmek gerekir. Bu duvarlara istenildiği takdirde farklı bir anlam katmak mümkün olabilir. Aynı durum, kullanılmayan iç dolap bölümleri için de geçerlidir. Günümüzde birçok dolabın iç bölmelerinin ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanmadığını vurgulamak gerekir. Ancak, bu tip bölmeler için özel olarak tasarlanmış akıllı aksesuarlar bulunmaktadır. Küçük ev dekorasyonu yaratmak isteyenlerin paravan tipi bölücü kullanımdan yana tercih yapması önerilmektedir. İç mekanların hafif ama maskeleyici paravanlarla bölünmesi sayesinde kişisel mahremiyet alanlarının genişletilmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, yine iç mekanlarda farklı fonksiyonların iç içe geçmesi söz konusu olabilir.

ysk tadilat

Küçük ev dekorasyonu tavsiyeleri arasında banyo depolama alanlarından bahsetmek gerekir. Temizlik malzemelerinin depolanması; bilhassa küçük evler için büyük bir problemdir. Bu noktada, küçük ve pratik çözümler bulanların oldukça şanslı olduğundan bahsetmek gerekir. Küçük ev dekorasyonu yaparken kullanılmayan yatak altlarını işlevsel hale getirmek oldukça faydalı olacaktır. Yatak altları; genellikle kullanılmayan ve boş durumdaki alanlar olarak bilinmektedir. Sandık bazaları tercih etmeyenler için mobilya üreticilerinin oldukça faydalı çözümler sunduğu aşikardır. Bu noktaların bilhassa saklama alanı olarak kullanılması mantıklı olacaktır.

Küçük ev dekorasyonu için öneri arayışı içerisinde olanlara her şeyden önce çok işlevli odalar yaratmaları gerektiğini söylemek şarttır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak yeni nesil çok işlevli mobilyaların varlığı dikkat çekmektedir. Bu mobilyalar sayesinde 1+1 veya stüdyo dairelerin kullanım olanaklarının genişlediğini söylemek gerekir. Gündüz şık bir kanepe olarak hizmet veren mobilyanın geceleri ise konforlu bir yatak haline gelmesinin mümkün olacağını ifade etmek gerekir. Yatak başına entegre edilmiş yatak başı dolaplarının alan tasarrufu başta olmak üzere görünüm konusunda fark yarattığı bilinmektedir. Bunların yanı sıra, odaların dikey tasarımlı olarak kullanılması; kullanışlı bir alan yaratılmasında etkili olacaktır. Üç boyutlu duvar kağıtları kullanılarak duvarlarda derinlik yaratılabilir. Odaları mutfakla birleştirmek ise bir başka dekorasyon önerisi olacaktır.

birevim

20 Comments

 • 10 yıllık evime sitenizden aldığım önerilerle ufak dokunuşlar sağladım. Muhteşem oldu ev 🙂

  • Merhaba Duygu Hanım,
   Evlerimizin dekorasyonunda yaptığımız küçücük değişiklikler evimizin havasını bir anda çok değiştiriyor. Bu değişiklikleri yapmaktan çekinmemekte fayda var.

 • 1+1 dairem var, her şeyimi salonum dediğim odada yaşadığımdan orayı kendime göre çok güzel dekorasyon ettirdim, bir köşesinde müzikal enstrümanlarım varken, ufak balkonumda sedirim mevcut 🙂

 • Küçük evlerin dekorasyon anlamında avantajı daha çok oluyor bence, büyük evlerde uyum sağlamak zor olurken küçük evlerde uyum sağlayabilmek daha kolay oluyor 🙂

 • Küçük ev dekorasyonunda göz yormayan ve karmaşıklık yaratmayan dekorlar kullanmak çok mantıklı oluyor 🙂

 • Ben genelde sabit düzenin bozulmasını sevmem ancak eşimin ısrarı için geçen hafta sonu birkaç değişiklik yaptık ve çok güzel oldu 🙂

 • Küçük ev dekorasyonu gerçekten önemli, küçük dairelerde ufacık bir dekorasyon bile huzur katabilir eve 🙂

 • Ev dekorasyonları adına güzel öneriler vermişsiniz, bende bir kaç öneriyi odamda deneyeceğim

 • Dekorasyon, ev için gerçekten önemli bir etken. Ufak bir dekorasyon çok büyük mutluluklar katabiliyor.

 • Güzel önerileriniz olmuş teşekkürler, küçük evler için ufak dokunuşlar çok önemli 🙂

 • Küçük evler için ufak dokunuşlar gerçekten çok iyi hissettiriyor insana 🙂

 • Küçük evler için ufak dekorlar gerçekten çok önemli oluyor ve önerileriniz evime neşe katacak 🙂

 • Küçük evler için güzel öneriler olmuş teşekkürler elinize sağlık

 • Küçük evler için güzel dekorasyon önerileri vermişsiniz, ufak dokunuşlar ama büyük etkiler 🙂

 • Küçük evler için ufak güzel dokunuşlar önermişsiniz, küçük evler için ufak değişiklikler çok büyük etkili olabiliyor

 • Güzel öneriler, bende küçük bir evde yaşıyorum ve kütüphanelik için çok güzel sistem yapmıştım yer kaplamayan 🙂

 • Küçük ev dekorasyonu için ufak dokunuşlar gerçekten çok büyük etki ediyor

Leave a Comment

one × 4 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |