Lambader Nedir? Lambader Modelleri Nelerdir?

Yaşam alanlarımızda yaptığımız düzenlemeleri net bir şekilde gösterebilmek adına kullandığımız aydınlatmaların etkisini yadsıyamayız. Doğru aydınlatma sistemi kullanılarak, düzenlediğiniz yaşam alanlarımızın dekorasyonunun güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Lambader, genel tanımıyla ayaklı bir aydınlatma ürünüdür. Lambader nedir? Lambader modelleri nelerdir? Diye sorulduğunda rahatlıkla dekoratif ve şık tasarımlarıyla günümüzde evlerimizin ve ofislerimizin ideal aydınlatma aracıdır diyebiliriz.  Ayaklı oluşundan dolayı rahatlıkla salonunuzda veya ofisinizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Az yer kapladıklarından ve şık bir görünüme sahip olduklarından evinin dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin ilk tercihleri bir lambader satın almak oluyor.

birevim kredisiz ev

Kitap okuma alışkanlığı olan kişiler için son derece ideal bir aydınlatma sağlayan lambaderler, ile çayınızı yudumlayarak gözlerinizi yormadan rahatlıkla kitap okuyabilirsiniz. Sürekli olarak tavandan gelen ışıklar bir zaman sonra gözlerinizi yormaya başlar. Bu nedenle lambader kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Lambader Modelleri Nelerdir?

Şık ve modern salonlar yaratmak isteyen, evinin havasını değiştirmek isteyen kişilerin genelde koltuklarının arasına koydukları lambaderler, birbirinden farklı modellerde ve renklerde üretilmektedir. Aydınlatma amacıyla kullanılan lambader modelleri ile iç dekorasyonlarınıza farklı çözümler getirebilirsiniz.

Günümüzde artık insanlar yaşam alanlarını sade ve şık tasarımlardan oluşan parçalarla dekore etmek istiyorlar. Dolayısıyla salonlardan, çalışma odalarına ve yatak odalarına kadar geniş bir alanda kullanılan bu aydınlatmalar, bulundukları alana konfor katıyorlar.

Lambader modelleri üretildikleri malzemeye, tarzına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterebiliyor. Kullanılan her alana şık görünüm veren lambader modellerini gelin birlikte tanıyalım:

  • Ferforje Lambaderler: Metal detaylarla süslenmiş modelleri daha çok minimal ve modern dekore edilmiş salonlarda kullanılabilir. Yaşam alanınızda öne çıkarmak istediğiniz bir eşyayı kırlent, halı veya berjer gibi bunların renkleriyle uyumlu olabilecek kumaş kaplı olan modelleri tercih ederek canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kumaş kaplı modelin gövdesi metal veya ahşap olabilir.
  • Ahşap Tasarımlı Lambaderler: Son yıllarda ahşaptan yapılmış dekoratif eşyalar oldukça fazla kullanılmaktadır. Tabi lambader modellerine de bu akım yansımıştır.

Kullanımı oldukça yaygın olan ahşabın doğallığını salonlarınıza yansıtarak sıcak ve modern bir ambiyans yaratabilirsiniz.

birevim

5 Comments

  • Lambaderler bence son zamanlarda çok popüler oldu ve çok yakışıyor dekoratif olarakta çok güzeller.

  • Bir ara popüler oldular sonra yerlerini asma tavana bıraktılar diye düşünüyorum, ama dekor olarak hala şahaneler

  • Lambader kullanıyorum hala ve gerçekten çok etkili, ışık direk vurmuyor gözünüze

Leave a Comment

fifteen − seven =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |