Mavi İle En Uygun 20 Renk

Mavi Kullanım Alanları

Mavi insanı rahatlatıcı etkisi bulunan insanı dinginleştiren ve iyi hissettiren renklerden biridir. Mavi rengine salon mutfak banyo çalışma odası gibi evin bütün bölümlerinde kullanabiliriz. Mavi ile en uygun 20 renk fikirlerinden yararlanarak evinizi dekore edebilirsiniz.

birevim kredisiz ev

Gümüş Kanarya Sarısı Siyah Kırmızı
Kızılcık Nane Yeşili Şampanya Çim Yeşili
Bronz Buğday Sarısı Turkuaz Hardal
Beyaz Çikolata Kahvesi Parlak Pembe Mercan
Şeftali Karanfil Pembesi Lavanta Gri

Mavinin Tonları

Mavinin dekorasyonlarda fazla kullanılmasının bir nedeni de çok fazla renk tonuna sahip olmasıdır. Gece mavisinden saks mavisine lacivertten buz mavisine pek çok mavi tonu bulunmaktadır. Deniz mavisi gibi tonlar odalarda hem canlı ve enerjik hem de pozitif bir hava oluşturur lacivert gibi koyu tonlar ise odaların yatıştırıcı bir etkiye sahip olmasını sağlar. Buz mavisi gibi açık tonlar huzur verici bir ortam sağlarlar. Mavi rengine birçok renk ile birleştirebilir bu renk kombinasyonlarıyla farklı ve etkileyici ortamlar yaratabilirsiniz.

Mavi ile en uygun 20 renk seçeneğinden birisi gümüş rengidir.  Evinizde aydınlık parlak ve şık ortam yaratmak istiyorsanız mavi ve gümüş rengini birlikte kullanabilirsiniz. Mavi ile en uygun 20 renkten bir diğeri ise bronz rengidir bronz ve mavinin hakim olduğu alanlar kişiler üzerinde harika bir etki uyandıracaktır.

Mavi ile en uyumlu renklerden olan beyaz ile tertemiz aydınlık ve ferah bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Mavi ve sarıyı bir arada kullanarak çarpıcı bir dekorasyon kullanabilirsiniz.

Mavi ile uygun olan renklerden bir tanesi de lavanta rengidir lavanta ve mavi rengi birlikte kullanıldığında ortama romantik bir hava gelir.

Mavi ve siyahı dekorasyonlarında kullananlar daha cesur ve elegant bir alan sağlamış olacaktır. Mavi ve siyah ile yaşam alanınızı son derece şık bir hale getirmeniz mümkündür.

Mavi ve turkuaz birbirleri ile uyumlu olan renklerdendir. Mavi ve turkuaza farklı renkler etkileyerek evinizi renklendirebilirsiniz. Mavi ile uygun olan renklerden bir tanesi de pembedir.

Pembe ve mavi bir araya geldiğinde çarpıcı ve renkli bir ortam oluşturacaksınız. Mavi ve kırmızı rengi iki güçlü renkten bir tanesidir birbirinden zıt olan bu renkler bir arada kullanılarak güçlü bir yaşam alanı sağlamış olabilirsiniz.

Doğaya uygun bir dekorasyon yakalamak istiyorsanız mavi ve yeşil rengini bir arada kullanıp, doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Mavi ile Hardal rengini kullanarak çarpıcı görüntüler oluşturabilirsiniz.

Mavi ve mercan rengi bir arada kullanıldığında aydınlık ve çarpıcı alanlar oluşturabilirsiniz mavi ve mercan renklerini özellikle yazlık evlerde kullanarak farklı ve renkli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Mavi ve gri renginin birbirine yakıştığını bilmeyen yoktur mavi ve gri dekorasyon yaparken birbirine en iyi uyum sağlayan renklerdendir.

birevim

Leave a Comment

two × one =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |