Merdiven Altı Tasarımlar

Eviniz dubleks ya da tripleks olabilir. Eğer evinizde merdiven bulunuyorsa merdiven altı tasarımlar ile merdiven altlarını farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Merdiven altına isterseniz bir dolap ayabilir ve eşyalarınız buralarda saklayabilirsiniz. Merdiven altına koyacağınız dolaplar size fazladan depolama alanı açacaktır. Dolapları çekmece şeklinde tercih ederek eşyalarınız bu bölümde saklayabilirsiniz ya da dilerseniz kitaplık şeklinde kullanabilir kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı bu alanda sergileyebilirsiniz. Kitaplık bu sayede evinize farklı bir hava katacaktır.

birevim kredisiz ev

Merdiven Altı Değerlendirme

Merdiven altı tasarımlardan yararlanarak pek çok şekilde merdiven altlarını değerlendirme şansına sahipsiniz. Merdiven altlarına TV ünitesi yaptırarak bu alanı şık bir şekilde değerlendirebilirsiniz ya da küçücük bir masa, kitaplık ve aydınlatma ile otantik bir okuma alanı haline getirebilirsiniz daha modern evler için merdiven altına su akan küçük bir havuz koyabilir evinizi şık gösterebilirsiniz. Merdiven altına dolap yapacaksanız dolap kapaklarına boydan boya ayna yerleştirip derinliği arttırabilirsiniz.

Yatak Odası

Eğer merdiven altı bulunan yerde yatak odanız var ise yatağınızı buraya yerleştirebilir kendinize karanlık ve modern bir yatak odası hazırlayabilirsiniz. Merdiven altlarına evdeki fazla eşyalarınızı koymak için depo olarak kullanabilirsiniz ya da geniş bir alanınız varsa çamaşır makinenizi buzdolabınızı bu alanlarda saklayabilirsiniz.

Çocuk odasında merdiven altı bulunuyorsa çocuğun yatağını merdiven altına koyarak hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Merdiven altı tasarımlar için merdivenin basamakları merdivenin korkulukları da planlanmalıdır. Bu alanların tasarımları bir bütün oluştururlar. Merdiven altı tasarımlarla evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Modern evler için çok uygun olan cam ve metallerle dekore edilmiş bir merdivenin altı ışıklı taşlarla daha hoş bir hale getirilebilir. Cam korkulukları bulunan merdivenler kenarları bitkilerle süslenebilir.

Korkuluğu bulunmayan merdivenler için ideal olan tropikal bitkilendirme yapılabilir. Merdiven altları boş bırakılarak yalnızca çerçeveler ile süslenebilir. Oldukça sade olan bu görüntü aslında oldukça şık bir görünüm sergileyecektir. Merdiven altına kullanışlı bir depolama alanı oluşturmak için kıyafet dolabı olarak kullanılabilir. Dinlenme köşesi oluşturmak istiyorsanız merdiven altı bunun için oldukça uygun bir ortamdır. İstediğiniz renkte koltuklar kullanarak mobilya ve aksesuarlardan yararlanarak dinlenme alanınızı oluşturabilirsiniz.

Depolama Alanları

Eğer yetersiz depolama alanınız varsa merdiven altları ayakkabılarınız için uygun bir ayakkabı dolabı haline gelebilir hatta merdiven altlarının mutfak olarak bile değerlendirildiği evler mevcuttur. Eğer mutfakta merdiven altını değerlendirebileceğiniz bir yer bulunuyorsa buraya buzdolabınızı da koyabilirsiniz ya da merdiven altlarını kapatıp orayı kiler olarak kullanabilirsiniz.

birevim

8 Comments

  • Merhaba Banu Hanım, merdiven altları genelde ölü alan olarak kalır. Bunu engellemek için merdiven altını kitaplık olarak tasarlayıp yaptırmak en akılcı çözümlerden biridir.

  • Merhaba Bayram Bey,
   Bu gibi ölü alanlar genelde dolap olarak değerlendirildiğinde çok daha kullanışlı olmaktadır.

 • Merdiven altı dolap olarak yapılanları bende çok seviyorum boş alanı büyük bir avantaja çevirmiş oluyorsunuz.

  • Merhaba Sema Hanım,
   Yaptıracağınız mobilyanın tasarımı, kullanılacak ağaç kalitesi ve ebat fiyattı büyük oranda etkileyen etmenlerdir.

Leave a Comment

5 × 3 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |