Palet Koltuk ve Yatak Modelleri

Her birimiz çok farklı zevklere sahip olabilir,  bu da tabi ki doğal bir unsurdur. Ancak bazı zevklere sahip olabilmek için hedeflerimize ve hayallerimize ulaşmamız o istediklerimize sahip olmamız gereklidir. Bunun içinse çok çalışıp çok çabalamalıyız, tabii ki tercihlerimiz bazı sahip olduğumuz şeyleri elde ettikten sonra içeriklerinde değişiklik yaparak ortaya çıkar. Neticesinde ilk insanlardan bu yana dek ortak ihtiyacımız olan şey bir sığınak yani modern adıyla bir ev sahibi olmaktır. Ev sahibi olduktan sonra veya bir eve yerleştikten sonra bizim farklı zevklerimiz farklı tercihler ile ortaya çıkacaktır. Tabii ki onlardan biri de hem koltuk hem de yatak modellerindeki değişikliktir, bu değişiklikler bizlerin zevklerindeki sınırsızlığa sahip olabilecek değişikliklerdir, tabii son dönemlerde paletten koltuk, palet koltuk takımı paletten sedir yapımı gibi birçok farklı seçeneklere sahibiz.

birevim kredisiz ev

Öncelikle Bu Palet Koltuk veya Yatak Nedir?

Palet koltuk veya paletlerden koltuk diğer palet mobilyalarda olduğu gibi doğal olan bir palet kullanılarak üretiliyor. İkinci el kullanılmış olan veya sıfır hiç kullanılmamış palet ile üretim yapılabildiği gibi dekorozi, daha açık bir biçimde palet ahşabını kendi üretmeyi tercih ediyor. Bu teknikle beraber daha profesyonel görünümlü palet koltuklar üretebiliyor, hatta palet koltuk balkon bile üretilebiliyor. Bahsettiğimiz palet ahşabı, kendi özellik yapısı gereği çok sağlam ve doğal olarak uzun ömürlüdür. Fırınlandığı için hiç bir biçimde böceklenmez. Yaşam alanlarınızda rahatlıkla ve güvenceyle uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Paletten Sedir Yapımı Nedir?

Paletten sedir yapımı gene yukarıdaki teknikle bahsettiğimiz ahşap şeklinde olurken, çok dikkatli bir biçimde şekil ve kullanım şekline göre değişkenlik göstermektedir bu balkon palet koltuk olayında bile kullanılabilir. Paletten sedir yapımı gerçekleşirken ayarlayacağınız yer oranına ve zevkinize göre aynı alana paletten koltuk yapımı ile çok daha farklı bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

Ev İçerisinde Palet Tekniğinden Nasıl Faydalanabiliriz?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi evin içerisindeki özellikleri sizler kendi zevklerinize göre belirleyebilirsiniz. Düşünsenize kocaman, bol odalı bir eviniz var hatta evinizde kocaman bir bahçe de var, işte bu yüzden sizlerin palet tekniği ile bir şeyler yapmanız o evi çok daha çekici hale getirecek ve uzun ömürlü malzeme kullanma tekniği ile çok daha rahat, kafanız yorulmadan evde barınabileceksiniz. Bunlardan biri de paletten koltuk, bu tercihi yaparsanız üstüne istediğiniz şekilde örtü serebilir veyahut döşek konusunda bir hayli rahat ve kalın bir döşek tercih edebilirsiniz. Neticesinde rahatınız her şeyin ötesinde ve o evin içerisinde atmosferi değiştirmek için çok özel bir malzeme kullanılıyor. Balkonlarınızda paletten sedir yapımı gene sizlerin zevkleri için çok farklı bir boyut kazandıracaktır. Palet renkleri o kadar güzeldir ki, hem içiniz ferahlar ve daha doğal bir ortamda yaşadığınızı anlarsınız, hem de zamanla sıkıldıkça paletin üzerindeki örtü renklerini veya yastık renklerini rahatlık ile değiştirebileceksinizdir.

Palet Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evet, sizlere paletten koltuk, paletten yatak, palet koltuk takımı ve paletten sedir tercihlerinizi yapabileceğinizi söyledik ve önerdik. Ancak çok önemli noktalar vardır ki bunlara dikkat etmeliyiz; bu noktaların en başında tabii ki tercih edeceğiniz palet olayında maddi durum çok önemli olacaktır, alım gücünüzü daha mantıklı kullanacağınız palet ürünler tercih edin, sonrasında ise kullanış biçimi sizlerin en uygun yararlanabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu noktada ise ölçü alma olayı çok dikkatli yapılmalıdır, yoksa herhangi bir uyuşmazlık bir hayli canınızın sıkılmasına neden olacaktır.

Palet Yatak Yapımı

Yatak yapımı için 8 adet palete ihtiyaç vardır. Palet yatak yapımı koltuk yapımından daha kolaydır. 8 adet paleti tamamen zımparaladıktan sonra ikişerli olarak üst üste sabitleyip 4 parça elde etmelisiniz. Bundan sonrası ise yine zevkinize ve odanızın şeklini nasıl istediğinize kalıyor. İstediğiniz renge boyayabilirsiniz ya da yatak başlığı yapmadan geniş bir yatak elde edebilirsiniz. Önemli olan zımparalamayı ve verniklemeyi unutmamanızdır.

birevim

7 Comments

  • Bende balkona paletten koltuk hatta l koltuk yaptım 🙂 çok güzel oluyor öneririm

    • Merhaba Özlem Hanım,
      Bu paletleri temiz olarak yapı marketlerden satın alabilirsiniz.

  • Palet koltuk modelleri son zamanlarda çok popüler oldu ancak bunu eski nesile anlatmak biraz zor 🙂

  • Paletten çok güzel tasarımlar çıkıyor, peki bu paletleri nereden bulabiliriz?

  • Paletten çok güzel tasarımlar yapıyorlar, bende çok merak ediyorum ileride yapabilirim belki

Leave a Comment

twenty − eighteen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |