Para Çiçeği (Crassula) bakım ve sulaması nasıl yapılır?

Bitki bakımı kolay ve basittir. Birçok insan evlerinde ve ofislerinde Crassula bitkileri yetiştirmekten hoşlanır ve iyi şans sembolü olarak kabul eder. Ancak Crassula bitkilerinin doğru bakımının ne olduğunu öğrenmek için şanslı olmanıza gerek yok. Crassula bitkisine nasıl bakılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Para Çiçeği bitkilerinin bakımı hakkında bilgi edinmek kolaydır. Yeşim bitkileri yetiştirirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörler su, ışık, sıcaklık ve gübredir.

birevim kredisiz ev

Görünüm olarak bodur ağaç gibidir. Eğer gelişimine önem veriyorsanız saksının derinliğine önem vermeni gerekir.  Hava akımlarından etkilenebileceğinden cereyanda kalmamasına önem vermeniz gerekir.

Haftada bir sulamak yeterli olsa da özellikle yaz aylarında toprak nemini kontrol ederek sulamanızı yapabilirsiniz.

Para Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Sağlıklı ve diri bir yaprak seçmekle başlayın. Yaprağı sağa ve sola oynatarak nazikçe bitkiden ayırın.  Sonrasında ıslak nemli bir toprağa nazikçe dikebilirsiniz.

Para Çiçeğinin Sulaması

En önemli şeylerden biri, doğru şekilde sulanmalarını sağlamaktır. Asla bir Crassula bitkisinin tamamen kurumasına izin vermeyin. Ancak çok sıkta sulamayın çünkü bu köklerin çürümesine neden olabilir . Crassula bitkinizi bir programa göre sulamayın. Aksine, toprağın üst kısmı dokunulamayacak kadar kuruduğunda yeşim bitkinizi sulayın. Yeşim bitkiniz yaprak kaybediyorsa veya yaprak lekeleri varsa, bu genellikle çok az sudan kaynaklanır.

Bir Crassula Bitkisinin Güneş Işığı Gereksinimleri Nelerdir

Crassula bitkilerinin bakım ve bakımının bir diğer önemli yönü ne kadar güneş aldıklarıdır. Düzgün büyümek için tam güneşe ihtiyaçları vardır. Tam güneşe sahip değillerse bodur olabilirler .

Crassula Bitkileri içinEn  Uygun Sıcaklık nedir?

Crassula bitkisi bakım talimatlarından en önemlisi sıcaklıktır Bu bitkileri gündüz 65-75 F (18-24 C) ve geceleri 50-55 F (10-13 C) tuttuğunuzda en sağlıklı hallerinde olacaklardır.  Paa Çiçeği güneş ışığı sever.

Crassula Bitkinizi Gübreleme Nasıl Yapılır?

Doğru Crassula bitkisi bakımı için, bitkinizi yaklaşık altı ayda bir gübreleyin. Dengeli bir suda çözünür gübre kullanın ..Köklere zarar verebileceğinden, toprak kuru iken yeşim bitkinizi asla gübrelemeyin. Gördüğünüz gibi, bir Crassula bitkisinin bakımı oldukça basittir..

 

birevim

3 Comments

  • Anneme de almıştım bu bitkiden çok seviyordu, bakımı başta zor gibi gözükse de bir süre sonra alışıyor insan

  • Sitenizde gerçekten çok iyi anlatımlar yapıyorsunuz çiçeklerle ilgili 🙂

Leave a Comment

9 − one =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |